اخبار سیاسی

خبرنگاران چه کسی درهای گفت و گو را بسته است؟

تهران- خبرنگاران- فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان در تازه ترین سخنان خود اتهاماتی را علیه ایران مطرح کرده و در عین حال گفته است که ریاض از گفت وگو بین واشنگتن و تهران حمایت می کند اما ایران درهای گفت و گو را بسته است.

30 دی 1399

سفر هیات طالبان به اسلام آباد برای مصاحبه درباره مذاکرات صلح

به گزارش خبرنگاران، محمد صدیق فرستاده ویژه پاکستان در امور افغانستان، صبح امروز چهارشنبه با انتشار پیامی در توئیتر از سفر هیات طالبان به پاکستان خبر داد و نوشت: هیات طالبان به ریاست ملا عبدالغنی برادر برای انجام سفری دو روزه وارد پاکستان شده است.

28 دی 1399

رئیس قدیمی ترین دانشکده پزشکی کشور منصوب شد

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عباسعلی کریمی در متن این حکم انتصاب یادآور شده است دانشکده پزشکی عظیم ترین و قدیمی ترین مرکز آموزشی دانشگاه است و نقش برجسته ای در فراوری و گسترش دانش و تربیت نیروی انسانی متخصص در علوم پزشکی در کشور دارد. خدمت...

17 دی 1399

پیروز ساسانی و مدیرت بحرانِ قحطی و خشکسالی

پیروز شاه ساسانی، هنگام روی دادن بحران قحطی در ایران و پیشگیری از مرگ مردم در اثر گرسنگی، علاوه بر کمک دریافت از دولت های دیگر، دستوراتی صادر کرد که با اجرای آنها، مردم تا حدودی از بحران رها شدند.

13 دی 1399

مروری بر آثار مرحوم پرویز پورحسینی

پیغام ها و جملاتی که در فضای مجازی و پس از فوت پرویز پورحسینی منتشر شد، نشان می داد که ما بازیگری قوی و محترم را از دست دادیم که هرگز به استاندارد های خود خیانت نمی کرد و لطمه نمی زد.

8 دی 1399

زمین وزارت دفاع روی تابلوی معاملات بورس کالا

به گزارش خبرنگاران، در آستانه فرارسیدن زمان عرضه زمین وزارت دفاع، مسوول هیات اجرایی فروش املاک مازاد وزارت دفاع و کارگزار عرضه کننده این ملک، مزایای این اقدام در بورس کالا را تشریح نموده اند.

6 دی 1399

فراخوان طرح دیدگاه های مرتبط با تمهیدات حقوقی و اجرای برگزاری انتخابات 1400 در شرایط کرونا

خبرگزاری خبرنگاران- روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور با توجه به برگزاری چهار انتخابات مهم در خرداد 1400، در فراخوانی از دانشگاهیان، فعالان سیاسی، حزبی و رسانه ای دعوت کرد تا دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را در ارتباط با تمهیدات حقوقی و اجرایی برگزاری...

5 دی 1399

بلینکن وزیر خارجه و سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا، حامیان برجام در پست های کلیدی دولت بایدن

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا شش عضو کابینه خود را معرفی نموده که در میان آنها مقام های ارشد وزارت خارجه دوره باراک اوباما دیده می شوند؛ از جمله جان کری، وزیر خارجه اسبق که اکنون مسئول ویژه برنامه های جو بایدن در مقابله با پدیده گرمایش زمین شده است.

3 دی 1399

مدیریت کرونا در کشور در اختیار و زیر نظر ملک زاده بود، داروی سووداک را ملک زاده بدون مطالعات حیوانی وارد سیکل دارویی کشور کرد، اینها هر کاری خواستند با مردم انجام دادند

هاشمیان گفت: من نمی دانم چرا دکتر ملک زاده طلبکارانه صحبت می نمایند؟ پروژه کرونای کشور، کلیه مسائل پژوهشی و کلیه نظراتی که درباره دارو است، زیر دست ایشان بود. شما فوق تخصص گوارش هستید، چه ربطی به کرونا دارید؟ درباره کرونا کجا تحصیلات خود راگذرانده اید?...

2 دی 1399

خبرنگاران استان تهران سردمدار گلخانه های کشور است

تهران- خبرنگاران- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به توسعه واحدهای گلخانه ای در این استان گفت: استان تهران سردمدار گلخانه های کشور است.

2 دی 1399

بلایی که به واسطه کرونا بر سر بدن خود می آوریم

خبرنگاران : شیوع ویروس کرونا به طرز عجیبی بر فعالیت بدنی افراد تاثیر گذاشته و تا حد زیادی نیز از حجم آن کاسته است.

30 آذر 1399

بورل درباره انتظارات مالی ایران از برجام سخن گفت

به گزارش خبرنگاران، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با نشریه تایم گفت: ترامپ اروپا را دشمن خود نامید و تعرفه های سنگینی بر کالاهای اروپایی وضع کرد. ترامپ مسئول حس کنونی ماست که حمایت آمریکا موضوعی قابل اعتماد نیست.

29 آذر 1399

طرح سوال از وزیر دادگستری درباره عدم شفافیت شرایط صدور پروانه وکالت

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از وزیر دادگستری درباره عدم شفافیت شرایط صدور پروانه وکالت از سوی کانون وکلا اطلاع داد.

26 آذر 1399

تکلیف ساخت سریال ها در اوج کرونا چیست؟

در روزهایی که ویروس کرونا بیش از پیش در کشور رخنه کرده و هر روز بر تعداد قربانیانش می افزاید، عده ای ناچار به کار کردن هستند و عده ای هم به طور کامل کار و کاسبی را تعطیل کرده اند. در این میان تولیدات تلویزیونی همچون گذشته به کار خود ادامه می دهند. ...

24 آذر 1399

بوسنی و هرزگوین صفر - 2 ایران؛ رجحان تیم ملی با تازه واردها، دستیابی اسکوچیچ و شاگردانش به هدف مشترک

تیم ملی فوتبال کشورمان در چارچوب دیدارهای محبت آمیز ملی در دیداری خارج از خانه مقابل تیم ملی بوسنی و هرزگوین به فزونی رسید.

23 آذر 1399

بعضی کشورها تحت فشار قرار گرفته اند تا در نشست دمشق شرکت نکنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، ایمن سوسان معاون وزیر خارجه سوریه اعلام نمود که چین، روسیه، ایران، لبنان، امارات، پاکستان و عمان در میان کشورهای شرکت کننده در نشست آوارگان سوری که در دمشق در 11 و 12 نوامبر جاری برگزار می گردد، هستند.

22 آذر 1399

601 کارخانه به دنبال سرمایه

601 بنگاه راکد کوچک، متوسط و عظیم که از صدور مجوز بعضی از آن ها حدود 15 سال می گذرد، از سوی سیاست گذار برای تامین سرمایه و تکمیل به سرمایه گذاران در قالب مشارکت یا واگذاری پیشنهاد شده است. صاحبان این بنگاه ها سال هاست که توان تامین اقتصادی پروژه های خود را...

21 آذر 1399

توصیه هایی برای سلامت ریه

سرطان ریه از جمله بیشترین سرطان های تشخیصی و علت اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در سراسر جهان است که سیاست های ناکافی در کنترل مصرف دخانیات از جمله دلایل آن محسوب می شود.

18 آذر 1399

ماکرون خواستار تشکیل هرچه سریعتر کابینه جدید لبنان شد

رئیس جمهور فرانسه در تماس تلفنی با میشل عون رئیس جمهور لبنان بر ضرورت تشکیل هر چه سریعتر کابینه جدید این کشور تاکید کرد.

15 آذر 1399

سخنگوی اردوغان کرونا گرفت

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت که به بیماری کووید-19 مبتلا شده است.

15 آذر 1399
تعداد: (357)