اخبار سیاسی

رقابت آمریکایی ها برای خرید سلاح

مجموعه عواملی همچون خشونت های داخلی، همه گیری ویروس کرونا که بیکاری گسترده را بدنبال داشت، احساس ناامنی و هراس از یگدیگر موجب شده تا بطور بی سابقه ای آمریکایی ها به خرید سلاح روی آورند بطوریکه یک پنجم از خریداران سلاح در سال 2020برای نخستین بار اقدام به...

3 مرداد 1400

وزیر خارجه هند به تهران می آید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ویون، سابرامانیام جی شانکار وزیر امور خارجه هند امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ملاقات می نماید. موضوع این ملاقات بر روی مسئله امنیت در افغانستان با تمرکز بر پیشرفت های زمینی اخیر طالبان است.

2 مرداد 1400

بن به هندی ها اطمینان داد

ایسنا نوشت: آنتونی بن، وزیر امور خارجه آمریکا گفت آمریکا و هند در کوشش برای مقابله با همه گیری کووید 19 با هم متحد هستند و واشنگتن مصمم است در بحران کرونای هند به این کشور یاری کند.

1 مرداد 1400

انصارالله: پاسخ بعدی ما به عربستان تکان دهنده خواهد بود

یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن امروز (پنج شنبه) در اظهاراتی عربستان را به پاسخی شدید و تکان دهنده در واکنش به جنایاتی که این کشور در حق مردم یمن مرتکب می شود، تهدید کرد.

27 تیر 1400

کارشناس افغان: جنگ افغانستان پس از این برای آمریکا موضوع داخلی این کشور است

کارشناس مسایل سیاسی افغان گفت که از نظر آمریکا جنگ طالبان با دولت افغانستان اکنون یک مسئله داخلی است و هرکس بتواند قدرت را بدست بگیرد متحد آمریکا خواهد بود.

25 تیر 1400

اقدام آمریکا علیه حشد شعبی تجاوز به حاکمیت ملی عراق و سوریه بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد، جنبش مقاومت اسلامی حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای به تجاوز نظامی اخیر ایالات متحده آمریکا به حشد شعبی در مرزهای مشترک سوریه و عراق واکنش نشان داد.

23 تیر 1400

راز های روانشناسی که قلب دیگران را به تسخیر شما در می آورد

اگر دلتان می خواهد در ملاقات با دیگران بلافاصله به یک فرد محبوب تبدیل شوید، باید از ترفند های روانشناسی استفاده کنید.

22 تیر 1400

روسیه: تحرکات رزمناوهای ناتو را در دریای سیاه با دقت زیر نظرداریم

مرکز فرماندهی دفاع ملی روسیه اظهار داشت که ناوگان دریای سیاه روسیه با دقت مراقب تحرک کشتی های جنگی ناتو در رزمایشی در دریای سیاه است.

21 تیر 1400

هشدار پاکستان نسبت به تکرار رخدادهای پس از خروج شوروی از افغانستان

وزیر خارجه پاکستان گفت، آمریکا باید به صورت سیستماتیک از افغانستان خارج گردد تا از وقوع آنچه در دهه 90 میلادی در پی خروج نیروهای شوروی از این کشور رخ داد، جلوگیری کند.

19 تیر 1400

ممنوعیت سفر بین استانی از 12 تا 17 خرداد ، نگران از جایگزینی ویروس هندی هستیم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از ممنوعیت سفر بین استانی همزمان با تعطیلات نیمه خردادماه و برقراری جرایم 500 هزار تا یک میلیون تومانی برای تخلفات اطلاع داد.

16 تیر 1400

دیپلماسی در زیست بوم دانش بنیان، فصل جدیدی از تعاملات میان ایران و ویتنام گشوده شد

نشست تجاری و فناوری میان ایران و ویتنام پنجم تا سی ام تیرماه سال جاری با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری برگزار می شود.

13 تیر 1400

مسکو قصد تلطیف فضای دستور کار نشست پوتین و بایدن را ندارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین طی سخنانی با تاکید بر اهمیت ملاقات رؤسای جمهور آمریکا و روسیه، گفت که با اینحال، اهمیت این ملاقات منجر به تلطیف فضای دستور کار ملاقات دو طرف با یکدیگر نخواهد شد.

11 تیر 1400

هشدار وزیر محیط زیست آلمان درباره کمبود آب

وزیر محیط زیست آلمان درباره کمبود آب در این کشور هشدار داده و خواستار اصلاح زیرساخت های لازم برای توزیع عادلانه آب شد.

10 تیر 1400

واکنش وزیر ایتالیایی جنجالی تر از آذری جهرمی، پیرلو به وزیر کشور ایتالیا حمله نکرد

موارد زیادی در طول تاریخ وجود دارد که افراد مطرح در سیاست عشق و علاقه خود را به تیم محبوبشان علنی کردند.

8 تیر 1400

به زمان بیشتری برای توافق نهایی درباره برجام احتیاج داریم

مقام روس با اشاره به اینکه در مذاکرات برجام، تا زمانی که درباره همه چیز توافق نگردد هیچ توافقی نمی گردد، گفت: به این مرحله خیلی نزدیک هستیم اما ممکن است زمان بیشتری لازم باشد.

7 تیر 1400

منظور از شستشوی مغزی چیست و چه تاریخچه ای دارد؟ معرفی کتاب شستشوی مغزی نوشته کاتلین تیلور

شستشوی مغزی ترکیب پیچیده و پرسوء تفاهمی از علم، سیاست و تخیل مطلق است. شستشوی مغزی رؤیای کنترل باور ها و رفتار دیگران است، آن چنان مؤثر که افراد احساس نکنند فریب خورده اند - گویی باور های تحمیل شده همان اعتقادات خودشان بوده است. این کابوس قدرتمند مدام...

2 تیر 1400

انتقاد بی سابقه نخست وزیر نیوزیلند از چین

جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند درقبال گزارش حقوق بشری چین، موضع تندتری اتخاذ کرد و گفت همزمان با رشد نقش چین در دنیا، حل اختلافات سخت تر شده است.

26 خرداد 1400

5 کتاب فلسفی قابل فهم برای یافتن معنی زندگی

بیشتر مردم فلسفه را به دیده احترام می نگرند و در عین حال از آن هراس دارند؛ کتاب های فلسفه پرابهت اند و همین باعث می گردد تا کتاب خوان های عادی به سراغ مطالعه فلسفه نروند. بسیاری فکر می نمایند فلسفه خواندن کار هر کسی نیست؛ اما می توان گفت چنین طرز فکری دستخوش...

21 خرداد 1400

اعلام عزای ملی در افغانستان

خبرنگاران : رئیس جمهوری افغانستان روز یکشنبه در یک پیغام تلویزیونی روز سه شنبه را به احترام قربانیان دانش آموز دبیرستان سیدالشهدای غرب کابل عزای ملی اظهار داشت.

6 خرداد 1400

مصطفی مشخص: پولی کردن واکسن کرونا نشان دهنده ناکارآمدی است

مصطفی تعیین با اشاره به نقدها وزیر بهداشت از ستاد کرونا درباره آزاد گذاشتن سفر های نوروزی و از سویی دیگر موافقت ایشان با برگزاری مراسم شب های قدر، بیان نمود: ضد و نقیض گویی و رفتار های دوگانه نشان دهنده ضعیف و سست بودن مبانی علمی و اخلاقی و غلبه رویکرد...

5 خرداد 1400
تعداد: (416)