مقالات گردشگری

چتر نجات مریخ نورد اگزومارس به مشکل خورد

سخت ترین بخش ارسال سطح نورد به مریخ سفر آن در دل فضا نیست بلکه فرود آرام آن روی سطح این سیاره است و این کار با چتر نجات امکان پذیر است. آژانس فضایی اروپا فیلمی از آزمایش چتر نجات مریخ نورد خود منتشر کرده است.

6 مرداد 1400

تاریخ دوهزارساله پاریس؟!

سال 52 قبل از میلاد، مثل دیگر قبایل گُل تسلیم رومی ها شدند و اطاعت از ژولیوس سزار را پذیرفتند. رومی ها بودند که این سکونتگاه را لوته تیا نامیدند که گویا معنای آن هم به رودی که از وسطش می گذشت و هم به جمعیت قابل توجهش اشاره داشت.

29 تیر 1400

تور مکزیک: همه چیز درباره کاکائو

خاستگاه کاکائو: کاکائو یکی از باارزش ترین و خوش طعم ترین هدیه های مکزیک به دنیاست. کاکائو و محصولات تهیه شده از آن از محبوب ترین طعم ها در دنیا است و کمتر کسی پیدا می گردد که طعم کاکائو را دوست نداشته باشد. اما آیا می دانستید که این محصول از گیاهی به همین...

26 تیر 1400

مقررات سفر به ترکیه سخت تر شد

با توسعه گونه دلتای کرونا، ترکیه ورود مسافر از شش کشور را به حالت تعلیق درآورد و مقررات سفر به این کشور را برای اتباع بعضی کشورها سخت تر کرد.

24 تیر 1400

روسیه: تحرکات رزمناوهای ناتو را در دریای سیاه با دقت زیر نظرداریم

مرکز فرماندهی دفاع ملی روسیه اظهار داشت که ناوگان دریای سیاه روسیه با دقت مراقب تحرک کشتی های جنگی ناتو در رزمایشی در دریای سیاه است.

21 تیر 1400

ممنوعیت سفر بین استانی از 12 تا 17 خرداد ، نگران از جایگزینی ویروس هندی هستیم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از ممنوعیت سفر بین استانی همزمان با تعطیلات نیمه خردادماه و برقراری جرایم 500 هزار تا یک میلیون تومانی برای تخلفات اطلاع داد.

16 تیر 1400

امیدواری پرسپولیس برای جلب رضایت رادوشویچ

مدیران باشگاه پرسپولیس امیدوارند در یکی، دو روز آینده مشکل رادوشویچ را برای بازگشت به تمرینات رفع نمایند.

15 تیر 1400

احداث موزه منطقه ای جیرفت یک مصوبه لازم الاجراست

خبرنگاران/کرمان مدیرکل میراث فرهنگی کرمان گفت: احداث موزه منطقه ای جیرفت جزو دغدغه های اصلی است و باید به خاتمه برسد.

10 تیر 1400

ایران را در این مستند 100 ساله از بالا تماشا کنید

تصاویر هوایی ضبط شده یک خلبان از ایران که به حدود صد سال پیش بازمیگردد در قالب یک مستند در جشنواره جهانی فیلم فجر به روی پرده می رود.

3 تیر 1400

کدام پرسپولیسی از تیم ملی خط می خورد؟

از بین 5 پرسپولیسی حاضر در اردوی تیم ملی یک نفر خط می خورد.

31 خرداد 1400

آنالیز پدیده وندالیسم در دوره های مختلف تاریخی در تخت جمشید

تخت جمشید و منظر فرهنگی و طبیعی آن در دوره های مختلف تاریخی با پدیده وندالیسم آشنا بوده است و می توان بخشی از تخریب های عمدی در پیکره بناها و نقوش بی بدیل آن را به این پدیده شوم نسبت داد.

31 خرداد 1400

این آمریکایی، عاشق دیزی و فسنجون است

تنها چند صدم ثانیه تا انتها بازی و دورشدن تیمش از قهرمانی مانده، مربی سرش را پایین انداخته و سرخ پوشان شهرداری گرگان با شانه های افتاده کنار زمین آهسته قدم برمی دارند اما همچنان شوق پیروزی زیر خاکستر ناامیدی شان دل می زند. تماشاچیان 18 صدم ثانیه مانده...

29 خرداد 1400

جاذبه های منحصربفرد بهشهر؛ ییلاق شاهان صفوی، عکس

بهشهر یکی از شهرهای شرقی استان مازندران است که جذابیت ها و زیبایی هایش را مدیون طبیعت بی نظیرش و شاهان دوره صفوی است. شاهان صفوی نام بهشهر را برای این شهر زیبا برگزیده اند که به معنای بهترین و شریف ترین شهر است. این شهر از جاذبه های طبیعی فراوانی چون چشمه،...

28 خرداد 1400

بررسی افق های استفاده از بمب افکن های روسی در سوریه در رسانه های آمریکایی

حضور بمب افکن های روسی مدل تو22ام3 در پایگاه هوایی حمیمیم باعث شده کارشناسان غربی مسایل نظامی به احتمال استقرار گسترده این جنگنده ها در سوریه بیندیشند.

26 خرداد 1400

سالانه 5200 تن گرد و غبار فضایی به زمین می رسد

دانشمندان تخمین زده اند که سالانه 15000 تن ذرات گرد و غبار کیهانی به سمت زمین می آیند، هرچند که بیشتر این ذرات در ابتدای ورود به زمین در جو میسوزند. این امر سبب می شود که در نهایت 5200 تن از ذرات میان سیاره ای بر سطح سیاره ما بنشیند.

20 خرداد 1400

روایتی از آنها که ابتلایشان را به کرونا مخفی می کنند

تهران (پانا) - یک روز هم خانه نماندم هیچی هم نشد. هم کافه ام را رفتم، هم میهمانی؛ نمی شود که آدم خودش را در خانه حبس کند. دختر جوان با افتخار این حرف ها را می زند و حاضران با تردید نگاهش می کنند.

19 خرداد 1400

مصطفی مشخص: پولی کردن واکسن کرونا نشان دهنده ناکارآمدی است

مصطفی تعیین با اشاره به نقدها وزیر بهداشت از ستاد کرونا درباره آزاد گذاشتن سفر های نوروزی و از سویی دیگر موافقت ایشان با برگزاری مراسم شب های قدر، بیان نمود: ضد و نقیض گویی و رفتار های دوگانه نشان دهنده ضعیف و سست بودن مبانی علمی و اخلاقی و غلبه رویکرد...

5 خرداد 1400

روحانی:برای انتخاب نماینده سنگین وزن تا قهرمانی اروپا صبر می کنیم

حسن روحانی بعد از خاتمه رقابتهای لیگ جهانی پرتغال ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگاران گفت: دومین مرحله از رقابتهای کاراته وان در سال 2020 آخرین تورنمنتی بود که امتیاز آن در رنکینگ المپیکی کاراته کاها محاسبه می شد. همین مسئله باعث شده بود تا کاراته کاهای مدعی...

2 خرداد 1400

راهنمای ترمینال های پروازهای فرودگاه مهرآباد

حتما برای شما هم پیش آمده است که وقتی بلیط هواپیما خود را دریافت کرده اید، در روز سفر برای اینکه به کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد بروید گیج شده اید. گاهی هم خواسته اید به استقبال مسافری بروید ولی نمی دانستید که هواپیمای او در کدام ترمینال بر زمین می نشیند.

1 خرداد 1400

خرید زمان با استفاده از مدیریت استراتژیک

هیچ چیزی قدرت شما را بیشتر از متمرکز کردن ذهنتان روی دسته مشخصی از هدف ها حفظ نمی کند.

28 اردیبهشت 1400
تعداد: (386)