روایت عجیب از تزریق واکسن فایزر به اعضای یک خانه سالمندان در اسپانیا، همگی به کرونا مبتلاء شدند و 7 نفر مردند!

به گزارش مجله گیتی رو، بنا بر تایید کارکنان یک خانه سالمندان در اسپانیا همه 78 ساکن این مرکز بعد از دریافت اولین دوز واکسن آمریکایی فایزر-بیون تک به کرونا مبتلا شده اند و هفت نفر جان خود را از دست داده اند.

روایت عجیب از تزریق واکسن فایزر به اعضای یک خانه سالمندان در اسپانیا، همگی به کرونا مبتلاء شدند و 7 نفر مردند!

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، کارکنان یک مرکز نگهداری از سالمندان در اسپانیا روز دوشنبه تایید کردند، همه ساکنان این مرکز به نام لاگارترا در منطقه تولدو در جنوب غربی مادرید، پایتخت اسپانیا بعد از دریافت دوز اول واکسن کرونای فایزر به این بیماری مبتلا شدند و هفت نفر آن ها جان خود را از دست دادند.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپانیایی ای اف ای، علاوه بر افراد جان باخته، چهار نفر دیگر اکنون بستری هستند و 12 نفر از کارکنان این مرکز هم مبتلا شده اند.

طبق این گزارش، همه 33 کارمند این مرکز باید قبل از شروع کار آزمایش پی سی آر منفی داشته باشند و به گفته یک سخنگوی این مرکز، تدابیر بهداشتی برای کنترل شیوع به طور مرتب برقرار است.

به گزارش شبکه روسی آرتی، این مرکز در بیانیه ای اظهار داشت: سیزدهم ژانویه (24 دی) همه ساکنان و از جمله کارکنان اولین دوز واکسن فایزر را ردیافت کردند و بعد از شش روز اولین علائم در ده نفر از ساکنان پدیدار شد. بعضی از کارکنان هم پنج روز بعد از واکسیناسیون به دلیل بیماری به مرخصی رفتند.

روز بیست و یکم ژانویه مدیریت مرکز پذیرفت که همه ساکنان مورد آزمایش قرار بگیرند و همچنین در اتاق هایشان قرنطینه شوند. نتایج آزمایش ها در روز بیست و پنجم ژانویه نشان داد همه ساکنان بجز یک نفر مبتلا شده اند که آن یک نفر هم بعدتر دچار این ویروس شد.

این مرکز اعلام نموده علی رغم شیوع بالای کرونا در خانه های سالمندان اسپانیا در موج اول و دوم همه گیری، از این بیماری در امان مانده بود. با این حال این مرکز میخواهد دوز دوم را هم به ساکنان تزریق کند.

تا به امروز خبر های زیادی درباره موارد فوت و علائم شدید بعد از تزریق دو واکسن فایزر و مدرنا در آمریکا و کشور های دیگری که استفاده از این واکسن ها را تایید نموده اند، گزارش شده است.

در خود آمریکا بر اساس گزارش هایی که در سامانه فدرال گزارش عوارض جانبی واکسن ثبت شده، حدود 60 نفر بعد از دریافت این واکسن ها جان باخته اند و صد ها نفر دچار عوارض بعضاً تهدیدکننده حیات شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1554

به "روایت عجیب از تزریق واکسن فایزر به اعضای یک خانه سالمندان در اسپانیا، همگی به کرونا مبتلاء شدند و 7 نفر مردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت عجیب از تزریق واکسن فایزر به اعضای یک خانه سالمندان در اسپانیا، همگی به کرونا مبتلاء شدند و 7 نفر مردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید