آموزش و پرورش با کمبود 197 هزار نیروی انسانی روبرو است ، کسی بدون صلاحیت نمی تواند وارد شود خبرنگاران

به گزارش مجله گیتی رو، وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش با کمبود 197 هزار نفری نیرو روبرو بوده که این کمبود از طریق نیرو های حق التدریسی آزاد و به کارگیری بازنشسته ها، سرباز معلم و خرید خدمات جبران شد.

آموزش و پرورش با کمبود 197 هزار نیروی انسانی روبرو است ، کسی بدون صلاحیت نمی تواند وارد شود خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش با کمبود 197 هزار نفری نیرو روبرو بوده که این کمبود از طریق نیرو های حق التدریسی آزاد و به کارگیری بازنشسته ها، سرباز معلم و خرید خدمات جبران شد.

محسن حاجی میرزایی اضافه نمود: طبق آخرین برآوردها، 20 هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و 28 هراز نفر از طریق ماده 28 جذب شدند که برای امسال خوب است، ولی سالانه به 30 هزار نفر در این بخش نیاز داریم.

وی بیان نمود: شرایط 100 هزار نفر از نیرو های این وزارتخانه در ماه های اخیر مشخص تکلیف شده اند که در 15 سال گذشته بی سابقه بود و 30 هزار نفر نیز تا 2 ماه آینده مشخص تکلیف خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: اگر کسی در قانون و مصوبات ذیحق باشد موظف هستیم حل کنیم و خلاف مقررات اقدامی نمی شود.

حاجی میرزایی ادامه داد: ما مصوبات صلاحیت معلمی را بررسی و ارائه کردیم و کسی بدون صلاحیت معلمی نمی تواند وارد آموزش و تدریس شود.

وی گفت: تلاش می شود انگیزه ای برای معلمان ایجاد شود تا افراد در راستا کسب خلاقیت ها قدم بردارند و اگر رتبه بندی به شیوه صحیح انجام شود، تحولی عمیق را شاهد خواهیم بود.

استان آذربایجان غربی 625 هزار دانش آموز دارد که فرایند آموزشی آنان، مانند سایر نقاط کشور از اسفند سال 1399 از طریق شبکه شاد و تلویزیون آموزشی و ارائه بسته های آموزشی، پیگیری می شود.

روزانه هزاران ساعت برنامه آموزشی از طریق شبکه شاد تولید و بین میلیون ها دانش آموز توزیع می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1660

به "آموزش و پرورش با کمبود 197 هزار نیروی انسانی روبرو است ، کسی بدون صلاحیت نمی تواند وارد شود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش و پرورش با کمبود 197 هزار نیروی انسانی روبرو است ، کسی بدون صلاحیت نمی تواند وارد شود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید