گفت وگوی وندی شرمن با مقام کره ای درباره دارایی های بلوکه شده ایران

به گزارش مجله گیتی رو، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در ملاقات با همتای کره ای خود در واشنگتن درباره موضوعات مختلفی از جمله ایران مصاحبه کردند.

گفت وگوی وندی شرمن با مقام کره ای درباره دارایی های بلوکه شده ایران

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، چوی جونگ کان، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی و وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در واشنگتن ملاقات و درباره موضوعات مختلف دوجانبه و بین المللی از جمله ایران مصاحبه کردند.

وزارت امور خارجه کره گفت، چوی و شرمن در این ملاقات درباره مسائل ایران مصاحبه نموده اند که ظاهرا منظور از آن دارایی های بلوکه شده ایران در بانک های کره ای تحت تحریم های آمریکا بوده است. بعلاوه معاون وزیر امور خارجه کره وعده داد از مذاکرات هسته ای واشنگتن با ایران و قدرت های جهانی در راستای احیای توافق هسته ای حمایت کند.

این سومین ملاقات شرمن و چوی بوده است.

اخیرا، رابرت اقتصادی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز با چوی درباره ایران مصاحبه داشته است.

وزارت امور خارجه کره جنوبی در این باره اعلام نموده بود، آن ها گفت وگویی تلفنی درباره ایران داشته اند و درباره کوشش های ادامه دار درباره ازسرگیری مذاکرات احیای توافق هسته ای با ایران گفتگو نموده اند.

طبق اعلام وزارت خارجه کره، اقتصادی آخرین تحولات پیرامون این مذاکرات را با این مقام کره ای در میان گذاشته و چوی نیز آمادگی سئول برای حمایت از کوشش های دیپلماتیک را ابراز نموده بود.

با وجود این که کره جنوبی عضو توافق هسته ای نیست، با توجه به بلوکه بودن پول های ایران در بانک های این کشور به بهانه تحریم های آمریکا، سئول و واشنگتن معمولا درباره موضوع ایران تعامل می نمایند.

حدود 7 میلیارد دلار از دارایی ایران تحت تحریم های آمریکا که پس از خروج یک جانبه این کشور از توافق هسته ای در سال 2018 اعمال شدند، در بانک های کره جنوبی بلوکه شده است.

ایران بار ها خواهان آزادشدن پول های خود شده است، اما مقامات سئول هربار به بهانه ای از این موضوع سر باز می زنند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2016

به "گفت وگوی وندی شرمن با مقام کره ای درباره دارایی های بلوکه شده ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی وندی شرمن با مقام کره ای درباره دارایی های بلوکه شده ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید