کنگره آمریکا در شرف تصویب لایحه ای برای تحریم ایران، سوریه و روسیه

به گزارش مجله گیتی رو، کنگره آمریکا تصمیم دارد لایحه ای را تصویب کند که دولت این کشور را مجاز به تحریم سوریه، ایران و روسیه می نماید.

کنگره آمریکا در شرف تصویب لایحه ای برای تحریم ایران، سوریه و روسیه

از عینک ریبن سبز دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش ایسنا به نقل از واشنگتن پست، لایحه ای قانونی در کنگره آمریکا که بیش از سه سال است از ارائه آن می گذرد، در آستانه تصویب در کنگره بوده و دولت آمریکا را مجاز می نماید تا علیه حکومت بشاراسد در سوریه و همچنین علیه ایران و روسیه با ادعای مداخله در امور سوریه تحریم هایی اعمال کند.

آدام کینزینگر، نماینده آمریکایی و از حامیان این لایحه که از آن به عنوان لایحه سزار یاد می گردد، در این باره گفت که حالا دیگر روسیه و ایران با هزینه افزایش یافته مداخله مستقیمشان در سوریه روبرو خواهند شد.

اگر دولت آمریکا بخواهد، می تواند، با استفاده از این تحریم های جدید، بشار اسد، روسیه و ایران را تحت فشار قرار دهد تا با جدیت درباره راه حلی سیاسی که فراهم آورنده ارزش و شان بنیادین مردم سوریه باشد، مذاکره نمایند.

مقامات رسمی مربوطه در کشورمان همیشه تاکید نموده اند که حضور نظامی ایران در سوریه به صورت مستشاری و به دعوت دولت این کشور برای مبارزه با تروریسم بوده است و ایران هیچ گونه حضور مستقل نظامی در سوریه ندارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 706

به "کنگره آمریکا در شرف تصویب لایحه ای برای تحریم ایران، سوریه و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره آمریکا در شرف تصویب لایحه ای برای تحریم ایران، سوریه و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید