چطور جلوی دزدیدن دوچرخه مان را بگیریم؟

به گزارش مجله گیتی رو، قفل های U. شکل (D شکل) بهترین ترکیب ایمنی و قابلیت حمل و نقل برای دوچرخه سواران شهری است، چون برای حمل می توانند قفل را به راحتی به بدنهٔ دوچرخه وصل نمایند و با این قفل جلوی دزدی های اتفاقی را بگیرند.

چطور جلوی دزدیدن دوچرخه مان را بگیریم؟

از زمانی که قرنطینه به خاطر شیوع ویروس کرونا، آغاز شد تعداد دوچرخه سواران در بسیاری از کشور ها هم افزایش پیدا نموده است. فروش دوچرخه آن قدر رونق گرفت که بعضی فروشگاه ها دوچرخه ای برای فروش نداشتند. با افزایش محبوبیت دوچرخه آمار سارقی دوچرخه هم بالا رفته است.

حالا که دولت ها مردم را تشویق به استفاده از دوچرخه می نمایند، دوچرخه سواران برای محافظت از دوچرخه های خود باید چه نمایند؟ بهترین توصیهٔ لارن پوردی از انجمن دوچرخه سواری بریتانیا این است که دوچرخهٔ خود را بیمه کنید و دو تا قفل دوچرخه بخرید.

او می گوید: قفل های دوچرخه برای این است که جلوی سارق های اتفاقی را بگیرد و کار سارق های حرفه ای را سخت کند. هیچ چیز نمی تواند دوچرخهٔ شما را 100 درصد در برابر سارقی محافظت کند، اما وقتی سارق دوچرخه شرایط را آنالیز کند و ببیند که کارش بیش از یک دقیقه طول می کشد از آن می گذرد و سراغ هدف آسان تری می رود.

کارشناسان می گویند قفل های U شکل (D شکل) جلوی سارق های اتفاقی را می گیرد

چه قفلی برای دوچرخه ام بخرم؟

توصیه می گردد قفلی بخرید که بالاترین میزان استاندارد ایمنی را داشته باشد؛ به ویژه اگر در شهر های عظیم دوچرخه سواری می کنید و دوچرخهٔ شما به طور معمول هر بار بیش از یک ساعت قفل شده می ماند.

قفل های گوناگونی موجود است، از قفل های سیمی نازک تا زنجیر های قطور، اما دوچرخه سواران باید فکر حمل آن را هم بنمایند. قفل هایی با سیم نازک فقط به درد توقف کوتاه برای نوشیدن قهوه و دستشویی رفتن می خورد که دوچرخه برای مدت طولانی دور از چشم نمی ماند.

قفل های U. شکل (D شکل) بهترین ترکیب ایمنی و قابلیت حمل و نقل برای دوچرخه سواران شهری است، چون برای حمل می توانند قفل را به راحتی به بدنهٔ دوچرخه وصل نمایند و با این قفل جلوی سارقی های اتفاقی را بگیرند.

زنجیر های موتور سیکلت ها بهترین روش برای محافظت از دوچرخه است، به شرطی که بتوانید وزن قفلی را که تمام روز هنگام دوچرخه سواری حمل می کنید تحمل کنید.

چه جا هایی باید دوچرخه ام را قفل کنم؟

دوچرخه سواران باید دوچرخه های خود را در محلی امن با روشنایی کافی و مجهز به دوربین های مدار بسته و محل رفت و آمد مردم، قفل نمایند. بسیاری از سارق ی های گزارش شدهٔ دوچرخه از خانه ها بوده پس حتی در خانه هم دوچرخه ٔ خود را به جسم ثابتی قفل کنید.

بهترین روش قفل کردن دوچرخه چیست؟

مهم ترین قسمت بدنهٔ دوچرخه است و بعد چرخ عقب و چرخ جلو. دوچرخه سواران باید حداقل با یک قفل بدنهٔ دوچرخه را همراه با چرخ عقب به جسم ثابتی قفل بزنند. روش بهتر این است که قفل دیگری هم به چرخ جلوی دوچرخه و بدنه و جسم ثابت بزنید.

کوشش کنید جای حرکت کمتری میان جسم ثابت، زنجیر یا قفل و دوچرخه باقی بگذارید، به این ترتیب کار سارق ها برای استفاده از ابزار های مختلف شکستن قفل سخت تر می گردد.

برای محافظت زین دوچرخه چه کنیم؟

اگر زین دوچرخه راحت جدا می گردد، آن را با خودتان ببرید، اگرنه یک قفل یا زنجیر هم به زین دوچرخه بزنید. تدبیر دیگری که می توانید به کار ببرید این است که زین را به طور دائمی با یک زنجیر از داخل لوله به بدنهٔ دوچرخه ثابت کنید.

چه کار های دیگری می توانید انجام دهید؟

دوچرخه ٔ خود را ثبت و نشانه گذاری کنید

تا می توانید اطلاعات دوچرخهٔ خود مانند مدل و سال ساخت و هم چنین مشخصات اجزای آن را جایی ثبت و نگهداری کنید

دوچرخهٔ خود را با بهترین قفل هایی که می توانید دوقفله کنید

وقتی دوچرخه را قفل می کنید هر قسمتی که قابل جدا کردن است با خود ببرید

دوچرخهٔ خود را در جای امنی پارک کنید. (چه در خانه و چه بیرون از خانه)

منبع: فرادید
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1229

به "چطور جلوی دزدیدن دوچرخه مان را بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور جلوی دزدیدن دوچرخه مان را بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید