مسکو و دمشق: تحریم های آمریکا مانع ورود دارو به سوریه در سایه کروناست

به گزارش مجله گیتی رو، مسکو و دمشق از جامعه بین الملل خواستند که به آمریکا اعمال فشار نمایند تا تحریم های تحمیلی علیه دمشق را در سایه شیوع ویروس کرونا لغو کند.

مسکو و دمشق: تحریم های آمریکا مانع ورود دارو به سوریه در سایه کروناست

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله گیتی رو، مرکز هماهنگی سوریه و روسیه در امور بازگشت آوارگان سوری با انتشار بیانیه ای از آمریکا خواهان لغو تحریم های دمشق شدند.

در این بیانیه تأکید شده که آمریکا چشم خود را به روی خطر شیوع ویروس کرونا در سوریه بسته است؛ همان گونه که این کار را در قبال داعش انجام می داد.

شبکه خبری روسیا الیوم ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، آمریکا، نظر سازمان ملل و درخواست سایر کشورها برای کاهش تحریمهای سوریه را نادیده گرفته و آن را علت موجهی برای تغییر سیاست اعمال تحریم علیه سوریه نمی داند؛ حتی اگر جان همه ملت سوریه در خطر باشد.

در این بیانیه تأکید شد: در این شرایط، از همه جامعه بین الملل می خواهیم که از دولت سوریه حمایت بین المللی داشته باشند و به آمریکا و همپیمانانش اعمال فشار نمایند تا تحریمهای غیر قانونی و غیر انسانی را لغو نمایند که در واقع هدف آن، نابودی همه ملت این کشور (سوریه) است.

مسکو و دمشق تصریح کردند، امکانات دولت سوریه درباره تشخیص کرونا و یاری به بیماران، بسیار محدود است و روزانه در سوریه بیش از 100 آزمایش صورت نمی گیرد.

در این بیانیه با بیان اینکه در سوریه فقط 25 هزار تخت برای بستری بیماران وجود دارد، اشاره شده که کادر پزشکی این کشور، به شدت، در دستگاههای تنفش مصنوعی، کمبود دارد.

در بیانیه مذکور با بیان اینکه نابودی ناشی از جنگ، باعث تخریب نظام بهداشت سوریه است، خاطر نشان شده است، بدون یاریهای خارجی، محال است که بتوان با این بیماری مقابله کرد، ولی تحریم های آمریکا و کشورهای اروپایی، مانع واردات دارو و تجهیزات پزشکی به سوریه است.

آمریکا و کشورهای غربی از شروع بحران سوریه تحریمهای شدیدی علیه این کشور وضع کردند. دولت سوریه این تحریمها را بارها غیر قانونی خوانده و خواهان لغو آن شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1054

به "مسکو و دمشق: تحریم های آمریکا مانع ورود دارو به سوریه در سایه کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو و دمشق: تحریم های آمریکا مانع ورود دارو به سوریه در سایه کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید