فشار عرضه از شدت رشد بورس کاست ، نمادهای دارا دوم منفی بازگشایی شدند

به گزارش مجله گیتی رو، به گزارش خبرنگاران، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با رشدی 9 هزار و 600 واحدی و قرار دریافت در سطح یک میلیون و 825 هزار واحدی به کار خود انتها داد. رشد 0.5 درصدی شاخص کل در حالی در پایان معاملات امروز به ثبت رسید که شاخص کل هم وزن نیز 0.76 درصد رشد کرد.

فشار عرضه از شدت رشد بورس کاست ، نمادهای دارا دوم منفی بازگشایی شدند

رشد 0.5 درصدی شاخص کل بورس در حالی رخ داد که در میانه معاملات جلسه اول بورس شاخص کل توانسته بود بیش از 2 درصد رشد را به ثبت برساند.

معاملات امروز اگر چه با روندی مثبت و سبزپوشی و صف خرید بیشتر نمادهای بزرگ نوبت اول آغاز شد اما در ادامه و با گذشت زمان معاملات، فشار عرضه در بسیاری از نمادها موجب شد تا صف های خرید ریخته شده و بازار به حالت متعادل تری برسد. این فشار عرضه در نیمه دوم معاملات بورس نیز ادامه داشت و نمادهای شاخص ساز فولاد، فملی و شستا همگی در محدوده منفی معامله شدند. همچنین بازگشایی نمادهای پالایشگاهی در محدوده منفی نیز بر شدت منفی شدن بازار اضافه کرد تا در نهایت رشد 40 هزار واحدی شاخص به کمتر از 10 هزار واحد تقلیل یابد.

در انتها معاملات امروز بیش از 12 میلیون و 164 هزار سهم پس از 2 میلیون و 139 هزار معامله داد و ستد شد که ارزش کل معاملات آنها 19 هزار و 350 میلیارد تومان بود. با احتساب معاملات فرابورس نیز ارزش کل بازار حدود 30 هزار میلیارد تومان برآورد شد که در روزهای اخیر بی سابقه بوده است.

نماد فارس با تاثیر مثبت 5 هزار واحدی تاثیرگذارترین نماد امروز بورس بود، و سه نماد فملی، شپنا و شتران نیز هر کدام بیش از 2 هزار واحد تاثیر منفی بر شاخص کل داشتند.

در میان گروه های صنعتی نیز گروه چندرشته ای با بیش از 2 هزار و 760 میلیارد تومان و گروه خودرویی با 2 هزار و 691 میلیاردتومان بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند. نمادهای شستا، ثشاهد و خودرو نیز بیشترین ارزش معاملات امروز بازار سهام را به خود اختصاص دادند.

بازار سهام امروز در حالی به معاملات خود انتها داد که امروز عرضه اولیه نماد گدنا در فرابورس انجام شد. نمادی که ثبت سفارش آن تا ساعت 17 ادامه دارد. با وجود عملکرد ضعیف بورس در نیمه دوم معاملات امروز، حجم بالای معاملات به عنوان نکته مثبتی در بازار امروز همچنان سهامداران را به آینده بورس امیدوار کرده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1255

به "فشار عرضه از شدت رشد بورس کاست ، نمادهای دارا دوم منفی بازگشایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار عرضه از شدت رشد بورس کاست ، نمادهای دارا دوم منفی بازگشایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید