رئیس مکدانلد اخراج شد ، اتهام: رابطه عاشقانه با یک کارمند

به گزارش مجله گیتی رو، رئیس و ارشدترین مقام اجرایی شرکت مکدانلد به اتهام زیر پا گذاشتن سیاست های شرکت و داشتن رابطه با یک کارمند ناچار به کناره گیری از جایگاه خود در این غول فست فودی شد.

رئیس مکدانلد اخراج شد ، اتهام: رابطه عاشقانه با یک کارمند

به گزارش خبرنگار مجله گیتی رو به نقل از گاردین، شرکت آمریکایی مکدانلد برقرار کردن رابطه عاشقانه با کارکنان و کارمندان مستقیم و غیرمستقیم این شرکت را ممنوع اعلام کرده و استیو ایستربروک بریتانیایی عالی ترین مقام اجرایی مکدانلد است که قربانی زیر پا گذاشتن این سیاست می شود. نکته عجیب اینکه ارتباط ایستربروک با کارمند مکدانلد با رضایت دو طرف اجرا شده اما همین هم سرپیچی از قانون شرکت است.

رئیس بزرگ ترین غول آمریکایی دنیای فست فود در ایمیلی که به کارمندانش فرستاده، اشتباه خود را پذیرفته و در عین حال تاکید کرده است: با توجه به ارزش های شرکت، با نظر هیات مدیره موافقم که امروز زمان کنار رفتن من است. مدیران ارشد مکدانلد روز جمعه پس از بررسی دقیق تر موضوع رای به کنار گذاشتن ایستربروک دادند و قرار است جزئیات مربوط به پرونده امروز دوشنبه در اختیار مقام های مسئول قرار بگیرد.

  • واتیکان علیه مک دونالد

ایستربروک 52 ساله در 1993 به مکدانلد پیوست و سال 2006 به ریاست شاخه بریتانیا منصوب شد. او همزمان ریاست شعبه های شمال اروپا را هم بر عهده داشت و بر کار 1800 رستوران مکدانلد در این منطقه نظارت می کرد. این مدیر ارشد در 2011 حدود سه سال از مکدانلد جدا و در 2013 به ریاست دفتر جهانی در ایلینوی منصوب شد. دو سال بعد ایستربروک رئیس و ارشدترین مدیر اجرایی مکدانلد شده بود.

هیات مدیره مکدانلد روز یکشنبه کریس کمپچینسکی را به ریاست و مدیریت ارشد اجرایی خود برگزید. او پیش تر ریاست مکدانلد آمریکا را با بیش از 14 هزار رستوران بر عهده داشت. این شرکت روز سه شنبه در حالی گزارش عملکرد سه ماه سوم 2019 را منتشر می کند که دو هفته پیش از کاهش دو درصدی درآمد خالص به دلیل هزینه های بازسازی برخی رستوران و تغییر در شیوه ارسال سفارش ها خبر داده بود.

ارزش سهام مکدانلد در بازار وال استریت حدود 7.5 درصد در چند ماه اخیر کاهش یافته، هر چند هنوز 9.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بالاتر است. جدایی ایستربروک از مکدانلد و لزوم پرداختن غرامت چند ده میلیون دلاری به او می تواند تا حدودی به اعتبار و ارزش سهام مکدانلد آسیب برساند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 621

به "رئیس مکدانلد اخراج شد ، اتهام: رابطه عاشقانه با یک کارمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مکدانلد اخراج شد ، اتهام: رابطه عاشقانه با یک کارمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید