ذاکری: برای رونق تولیدباید میزان عرضه و تقاضا در کشور متعادل گردد

به گزارش مجله گیتی رو، رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه باید عرضه و تقاضا در کشور متعادل گردد، گفت: موج ورود کالاهای خارجی باعث می گردد فراورینمایندگان داخلی به دلیل بالا بودن هزینه فراوری، خود را از چرخه فعالیت فراوریی خارج نمایند.

ذاکری: برای رونق تولیدباید میزان عرضه و تقاضا در کشور متعادل گردد

جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله گیتی رو با اشاره به اینکه باید حمایت از کالای ایرانی در دستور کار همه نهادها و دستگاه های اجرایی قرار گیرد، گفت: یکی از راهکارها برای رونق فراوری طراحی کارت های اعتباری بانکی برای خرید کالای ایرانی است که تأثیر زیادی در رشد مالی دارد به طوری که نه تنها باعث تقویت اقتصاد داخلی می گردد بلکه موتور اقتصاد کشور به حرکت درآمده و نتایج مطلوبی را به همراه می آورد.

دستگاه ها برای رونق فراوریگام جهادی بردارند

وی اضافه نمود: معتقدم اگر بسته های حمایتی متنوع و مختلفی را برای صنوف در نظر گرفته گردد می تواند در مدت زمان مناسبی باعث رشد مالی و رونق داخلی محصولات و فراوریات گردد که در این رابطه باید دستگاه های متولی گام جهادی و قدرتمندی را بردارند.

باید عرضه و تقاضا متعادل گردد

ذاکری با تأکید بر برنامه ریزی مالی توضیح داد: باید یک آمایش سراسری از نیازهای کشور تهیه گرددو بر اساس آن عرضه و تقاضا را متعادل کرد بعد از این کار است که دولت با یکسری الزامات از عدم ایجاد انحصار جلوگیری کند.

باید سطح بندی کیفیت فراوریات انجام گردد

وی ادامه داد: باید در مرحله اول از توان فراوری محصول در داخل کشور اطمینان حاصل گردد و پس از آن با وضع قوانین مرتبط با رونق مالی از فراوریکنندگان داخلی حمایت جدی صورت گیرد از طرفی باید بگویم باید از لحاظ کیفی سطح بندی کیفیت فراوریات انجام گردد تا فضای کسب وکار را تسهیل کند و همچنین باعث تشویق فراوری کنندگان شده و اشتغال و چرخه مالی ایجاد گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 412

به "ذاکری: برای رونق تولیدباید میزان عرضه و تقاضا در کشور متعادل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذاکری: برای رونق تولیدباید میزان عرضه و تقاضا در کشور متعادل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید