دستگاه نانوالیاف ایرانی در بزرگ ترین کارخانه فراوری ماسک کشوربه بهره برداری رسید

به گزارش مجله گیتی رو، بزرگ ترین کارخانه فراوری ماسک جنوب غرب آسیا به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) در شهرک صنعتی اشتهارد به بهره برداری رسید.

دستگاه نانوالیاف ایرانی در بزرگ ترین کارخانه فراوری ماسک کشوربه بهره برداری رسید

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو ، بزرگ ترین کارخانه فراوری ماسک جنوب غرب آسیا به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) در شهرک صنعتی اشتهارد به بهره برداری رسید این واحد فراوریی توانایی اشتغال 400 نفر به صورت مستقیم و 900 نفر به صورت غیرمستقیم را دارد و بزرگ ترین کارخانه جنوب غرب آسیا است که این کارخانه طی مدت یک ماه راه اندازی شد و ظرفیت فراوری روزانه 4 میلیون ماسک را دارد.

بر اساس این گزارش ، در این کارخانه از دستگاه صنعتی نانوالیاف استفاده شده که به همت فناوران نانویی ایرانی ساخته شده است که با این حجم از فراوری و تقاضای ماسک در کشور، اضافه شدن این کارخانه کشور را از واردات ماسک بی احتیاج خواهد نمود.

سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در باره ساخت این دستگاه گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از نادر کشورهای دارای توانمندی فراوری ماسک های N95 است، این ماسک ها می توانند ذرات باکتری و ویروس را مهار نمایند.

وی درباره شرایط موجود در بازار بین المللی ماسک های نانو گفت: چین یکی از فراورینمایندگان ماسک نانو است هرچند که تعدادی از تجهیزات خط فراوری این ماسک ها را از ایران خریداری نموده است. 8 یا 9 سال قبل ما برای خرید تجهیزات فراوری نانوالیاف به یکی از شرکت های اروپا مراجعه کردیم که به دلیل تحریم این دستگاه را به ما نفروختند. در نتیجه تصمیم برای ساخت این تجهیزات در داخل کشور گرفته و در نهایت این تجهیزات به فراوری رسیدند. چند سال قبل یک شرکت کره ای که تصمیم به خرید تجهیزات فراوری نانوالیاف از همان شرکت اروپایی را داشت به دلیل عملکرد مناسب و قیمت پایین تر، دستگاه فراوری نانوالیاف ایرانی را به قیمت 350 هزار دلار خریداری کرد در حالی که نمونه اروپا این دستگاه یک میلیون یورو قیمت داشت.

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ادامه داد: پس از آنکه چینی ها متوجه شدند که کره ای ها دستگاه فراوری نانوالیاف ایرانی خریداری نموده اند، 10 دستگاه از این تجهیزات را سفارش دادند که در حال حاضر 7 دستگاه در چین نصب شده و در حال کار است. عملکرد این تجهیزات فراوری نانوالیاف به گونه ای است که در حال حاضر از اروپا نیز سفارش هایی برای خرید دریافت نموده ایم.

سرکار در شرح ظرافت و دقت فراوری دستگاه های ایرانی فراوری نانو ماسک گفت: ضخامت الیاف نانو در این ماسک ها یک هزارم مو است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 935

به "دستگاه نانوالیاف ایرانی در بزرگ ترین کارخانه فراوری ماسک کشوربه بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه نانوالیاف ایرانی در بزرگ ترین کارخانه فراوری ماسک کشوربه بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید