ارائه طرح هفت بندی برای آتش بس در یمن

به گزارش مجله گیتی رو، گروه صلح عربی طرحی را برای انتها دادن به جنگ یمن ارائه و بر ضرورت آتش بس و آغاز فوری گفت وگوهای ملی تأکید کرد.

ارائه طرح هفت بندی برای آتش بس در یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گروه صلح عربی که شخصیت های سیاسی و دیپلماتیک یمنی از جمله علی ناصر محمد رئیس جمهور اسبق یمن را نیز در خود جای داده است، طرح جدیدی را برای خاتمه دادن به جنگ در این کشور ارائه کرد.

بر اساس گزارش الخبر الیمنی، این طرح که علی ناصر محمد و وزیر خارجه اسبق یمن ابوبکر القربی ارائه نموده اند شامل هفت بند است: توقف جنگ، شروع گفت وگوهای جدی میان طرف های یمنی با نظارت بین المللی، جرم انگاری به کارگیری سلاح در حل و فصل اختلافات، ایجاد دولت فدرال از دو منطقه، بازسازی سازمان های دولتی و موسسات نظامی و امنیتی، اعلام دولت وحدت ملی و اینکه تنها یک دولت در این کشور مالک ثروت های نفتی و منابع استراتژیک باشد.

علی ناصر در ادامه بر توقف فوری جنگ یمن و برقراری آتش بس تحت نظارت یک کمیته نظامی و بین المللی با مشارکت کشورهای منطقه ای تأکید کرد و اضافه نمود، باید پس از برقراری آتش بس، گفت وگوی ملی فراگیر تا حصول صلح و تحقق وحدت شروع گردد.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین ماه سال 1394 کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است و این جنگ تا کنون جان هزاران غیرنظامی یمنی را گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1693

به "ارائه طرح هفت بندی برای آتش بس در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه طرح هفت بندی برای آتش بس در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید