آمریکا بزرگترین سرمایه گذار خارجی در روسیه شد

به گزارش مجله گیتی رو، آمریکا با پشت سر گذاشتن چین به بزرگ ترین سرمایه گذار خارجی در روسیه تبدیل شد.

آمریکا بزرگترین سرمایه گذار خارجی در روسیه شد

به گزارش مجله گیتی رو به نقل از راشاتودی، برای نخستین بار از سال 2013 و با وجود تحریم های گسترده غرب بر ضد روسیه، آمریکا بزرگ ترین سرمایه گذار خارجی در روسیه تا خاتمه سال 2018 شناخته شد. سال گذشته سرمایه گذاران آمریکایی در 33 پروژه روسی سرمایه گذاری کردند که در مقایسه با سال 2017 حاکی از افزایش 74 درصدی است.

پس از آمریکا، آلمان با سرمایه گذاری در 24 پروژه دومین سرمایه گذار بزرگ خارجی در روسیه است و سرمایه گذاری آلمانی ها در روسیه در مقایسه با سال قبل 14 درصد افزایش یافته است. روسیه در همایش اقتصادی شهر سنت پترزبورگ که به اجلاس داووس روسیه نیز مشهور است کوشش می نماید تا با ارائه تصویر مثبت از چشم انداز اقتصادی این کشور، سرمایه های خارجی بیشتری جذب کند.

سال جاری 17 هزار شرکت کننده در این اجلاس شرکت خواهند کرد و شیء جین پینگ، رئیس جمهور چین و آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل مهم ترین مهمانان آن خواهند بود. چین بر خلاف سال های گذشته نخستین رتبه سرمایه گذاری خارجی در روسیه نیست و این کشور هم اکنون سومین سرمایه گذار بزرگ خارجی در روسیه است.

روسیه برای تکمیل پروژه های خود تا سال 2024 احتیاج به 388 میلیارد دلار سرمایه دارد که تاکنون برای 115 میلیارد دلار از این پروژه ها تأمین اقتصادی اجرا شده است.

فوریه سال جاری روسیه میشل کلوی، سرمایه گذار آمریکایی را به اتهام کلاهبرداری بازداشت کرد. جان هونتسمان، سفیر آمریکا در مسکو در واکنش به این بازداشت از حضور در همایش اقتصادی سنت پترزبورگ خودداری نموده است. باید منتظر ماند و دید که با بازداشت این فرد آیا روند سرمایه گذاری آمریکایی ها در روسیه کماکان صعودی خواهد بود و یا خیر.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 300

به "آمریکا بزرگترین سرمایه گذار خارجی در روسیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بزرگترین سرمایه گذار خارجی در روسیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید