6 روش برای سوزاندن کالری بدون احتیاج به باشگاه

به گزارش مجله گیتی رو، گروه خبرنگاران زندگی - اگرچه ورزش و خوردن غذای سالم یقیناً به تناسب بدن یاری می نماید، کارهای دیگری هم برای سوزاندن کالری هست. اغلب این کارها وقت زیادی از شما نمی گیرند و اگر به طور مرتب انجام شوند به تناسب اندام تان بدون احتیاج به رفتن به باشگاه یاری خواهند کرد.

6 روش برای سوزاندن کالری بدون احتیاج به باشگاه

1- گرفتن دوش آب داغ

گرفتن دوش آب داغ راهی عالی برای آسوده شدن و به آب سپردن استرس ها و نگرانی هاست. اما چیزی که هست، گذراندن حدود یک ساعت در دوش یا وان آب داغ می تواند چربی هم بسوزاند. وقتی در حال دوش گرفتن با آب داغ هستید، بدن شما باید بیشتر کوشش کند تا دمای خود را در حالت عادی نگه دارد و همین خود به سوزاندن کالری منجر می گردد. مطالعات نشان داده که یک ساعت دوش یا وان آب داغ می تواند 130 کالری را بسوزاند و می تواند استراتژی خوبی برای کاهش وزن باشد.

2- نوشیدن آب سرد

این که بدن تان همیشه آب داشته باشد برای سلامتی کلی بدن حیاتی است اما نحوه نوشیدن آب می تواند به سوزاندن کالری یاری کند. اضافه کردن چند تکه یخ به آب می تواند به سوزاندن کالری بیشتر و در نتیجه کاهش وزن منتهی گردد. زمانی که آب سرد می نوشید، بدن تان باید آن را به دمای بدن برساند و همین به طور موقت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

3- بو کردن وانیل

پژوهشگران دریافته اند که افراد چاقی که از چسب پوست با رایحه وانیل استفاده می کردند، کمتر هوس خوردن شیرینی جات می کردند. اگر از چسب خوش تان نمی آید، می توانید از عطرهایی با رایحه وانیل بهره ببرید که هم باعث می شوند بوی خوشمزه ای داشته باشید و هم اشتهایتان را کور می نمایند.

4- انجام کارهای خانه

تی کشیدن زمین و شستن ظرف شاید آزاردهنده باشد اما کارهای خانه علاوه بر این که باعث برق زدن خانه از تمیزی می گردد، می تواند به کاهش وزن نیز یاری کند. یک ساعت شستن و خشک کردن یک سینک پر از ظرف می تواند به سوزاندن 100 کالری یاری کند و تمیز کردن حمام به مدت 35 دقیقه به میزان 35 دقیقه قدم زدن بر روی تردمیل کالری می سوزاند.

5- نوشیدن چای سبز

چای سبز پر از آنتی اکسیدان است و علاوه بر جوان تر کردن پوست تان می تواند به سوزاندن کالری یاری کند. از آن جایی که چای سبز حاوی کافئین و کاتچین است، می تواند سوخت و ساز بدن تان را افزایش داده و به بدن تان یاری کند تا راحت تر چربی را تجزیه کند. اما تنها یک فنجان چای سبز کافی نیست. مطالعات نشان داده که برای تماشا نتیجه بین 3 تا 5 لیوان چای سبز در روز احتیاج است.

6- کم کردن دمای خانه

خنک نگه داشتن دمای خانه می تواند به کاهش وزن یاری کند. مطالعات نشان داده است که درست مثل نوشیدن آب سرد، بودن در اتاقی سرد نیز می تواند به سوزاندن کالری یاری کند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2140

به "6 روش برای سوزاندن کالری بدون احتیاج به باشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 روش برای سوزاندن کالری بدون احتیاج به باشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید