کارشناس افغان: جنگ افغانستان پس از این برای آمریکا موضوع داخلی این کشور است

به گزارش مجله گیتی رو، کارشناس مسایل سیاسی افغان گفت که از نظر آمریکا جنگ طالبان با دولت افغانستان اکنون یک مسئله داخلی است و هرکس بتواند قدرت را بدست بگیرد متحد آمریکا خواهد بود.

کارشناس افغان: جنگ افغانستان پس از این برای آمریکا موضوع داخلی این کشور است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، احمد سعیدی کارشناس افغان با اشاره به سقوط سریالی شهرستان های افغانستان از طریق طالبان گفت که اکنون از نظر آمریکا، جنگ دولت افغانستان و طالبان یک مسئله داخلی است و هر طرفی که بتواند بر دیگری غلبه کند و قدرت را در دست بگیرد، متحد آمریکا در افغانستان شمرده خواهد شد .

وی افزود: آمریکایی ها نیروهای خود را تا سپتامبر سال جاری از افغانستان خارج خواهند کرد و پس از آن میدان جنگ مشخص خواهد نمود که یا ملا هیبت الله وارد ارگ خواهد شد یا اشرف غنی در ارگ باقی خواهد ماند .

این کارشناس افغان با پیش بینی تشدید جنگ ادامه داد: ظاهراً وقوع جنگ وسیع در ماه های آینده ناگزیر است و آمریکا هم در حد یک نظاره گر منتظر خواهد ماند تا با پیروز جنگ چگونگی ادامه تعاملات خود را تنظیم کند .

سعیدی اظهارداشت: آمریکا با دولت افغانستان پیمان استراتیژیک دارد و با طالبان، توافق نامه دوحه؛ بنابراین برای آمریکا واقعاً فرقی ندارد که طالبان بر افغانستان مسلط شوند یا حکومت کابل و یا هم ترکیبی از این دو. آمریکایی ها برای همکاری با هر دو طرف در آینده آمادگی کار دارند و منتظر دوئل طالبان و حکومت خواهد ماند .

این کارشناس افغان شرح داد: طالبان در برخی ولایت ها، امکان تصرف مراکز ولایت را هم دارند و اگر تا به امروز دست نگه داشته اند، احتمالاً به این دلیل است که منتظر پایان خروج آمریکایی ها هستند تا مسئله افغانستان از نظر جامعه جهانی کاملاً به یک مسئله داخلی تبدیل شود .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1792

به "کارشناس افغان: جنگ افغانستان پس از این برای آمریکا موضوع داخلی این کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس افغان: جنگ افغانستان پس از این برای آمریکا موضوع داخلی این کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید