چه کسانی مانع قهرمانی آزادکاران در دنیا شدند؟، پشت پرده سهل انگاری عجیب غلامی

به گزارش مجله گیتی رو، تیم ملی کشتی ایران با اشتباه غلامی شانس قهرمانی در مسابقات جهانی را از دست داد اما این آزادکار تنها مقصر داستان نیست.

چه کسانی مانع قهرمانی آزادکاران در دنیا شدند؟، پشت پرده سهل انگاری عجیب غلامی

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی زیر 23 سال دنیا (امید) در حالی شب گذشته در اسپانیا به انتها رسید که تیم کشورمان با اختلافی کم از تیم گرجستان نایب قهرمان شد، جایی که گرجستان صاحب 141 امتیاز شد و ایران به 134 امتیاز رسید و اگر سجاد غلامی آزدکار وزن 86 کیلوگرم کشورمان به علت تخلف پزشکی از دور رقابت ها حذف نمی شد به طور حتم شاگردان پژمان درستکار نیز همانند فرنگی کاران امید روی سکوی قهرمانی قرار میگرفتند.

غلامی بر اثر یک سهل انگاری عجیب دیسکالیفه و از دور رقابت ها کنار رفت که با حضور کادر پزشکی و کادر فنی با تجربه یک چنین اشتباهی واقعا عجیب است، هر چند که گفته میشود این کشتیگیر به علت ضعف شدید جسمانی و با اصرار خودش از پزشک قصد دارد تا به او سرم تزریق کند و زمانیکه با ممانعت پزشک روبرو میشود، اعلام میکند که مجوز این کار را از پژمان درستکار و محسن کاوه گرفته است. با فرض بر اینکه ملی پوش متخلف اصرار به تزریق سرم داشته، چرا کادر پزشکی با این کار موافقت نموده و آیا کادر پزشکی از این تخلف که بدون هماهنگی با پزشک مسابقات صورت گرفته، آگاه نبوده که طبق قوانین اتحادیه دنیای کشتی تزریق سرم یا هر یک از دارو های تقویتی ممنوع است؟

به هر صورت این اتفاق اتفاق افتاده و چه کسی یا کسانی مقصر هستند تا چند روز آینده و پس از بازگشت تیم از اسپانیا و با گزارش کادر فنی معین خواهد شد، اما آنچه مسلم است کشتی گیر به تنهایی نمیتواند مقصر اصلی این ماجرا باشد.

رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال دنیا روز های 29 مهر لغایت اول آبان ماه در شهر پونت ودرا کشور اسپانیا برگزار گردید و در انتها تیم ایران به وسیله محمدصادق فیروزپور در وزن 74 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن 92 کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در وزن 97 کیلوگرم، امیررضا معصومی در وزن 125 کیلوگرم به مدال طلا و امیرمحمد یزدانی در وزن 70 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.

در رده بندی تیمی گرجستان با 141 امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت، ایران با 134 امتیاز نایب قهرمان شد و آمریکا با 112 امتیاز سوم شد.

خبرنگاران ورزشی کشتی و رزمی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 آبان 1401 بروزرسانی: 2 آبان 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2241

به "چه کسانی مانع قهرمانی آزادکاران در دنیا شدند؟، پشت پرده سهل انگاری عجیب غلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی مانع قهرمانی آزادکاران در دنیا شدند؟، پشت پرده سهل انگاری عجیب غلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید