پیشگامان و آسیاتک پیش ثبت نام اینترنت VDSL را آغاز کردند

به گزارش مجله گیتی رو، از ابتدای امسال، دو شرکت مخابرات ایران و شاتل شروع به ثبت نام برای واگذاری پورت های VDSL در دو استان تهران و قم کردند.

پیشگامان و آسیاتک پیش ثبت نام اینترنت VDSL را آغاز کردند

قرار شد بیش از 850 هزار پورت VDSL در این دو استان طی چند ماه به کاربران خانگی واگذار شود که بخشی از این پورت ها، تبدیل اینترنت ADSL کاربر به VDSL بدون کسب هزینه است.

درباره اینترنت VDSL مخابرات، شرایط ثبت نام، نحوه ثبت نام، انواع مودم و هزینه های هریک و تعرفه های اینترنت VDSL مخابرات مفصلا در مطلب همه چیز درباره اینترنت VDSL مخابرات (طرح تبدیل ای دی اس ال به وی دی اس ال)صحبت کردیم.

شاتل تعرفه ها و اطلاعات مودم های خود را هنوز در این طرح اعلام نکرده است.

اما حالا، به نظر می رسد شرکت های دیگر سرویس دهنده اینترنت نیز مجوزهای خود برای ارائه اینترنت VDSL را گرفته یا شرایط واگذاری پورت و سرویس به مشتریان و کاربران نهایی را پیدا کردند.

به طور مشخص، شرکت های پیشگامان و آسیاتک صفحاتی برای پیش ثبت نام اینترنت VDSL راه اندازی کردند. این شرکت ها پیش از این هم سرویس VDSL ارائه می کردند ولی بیشتر برای مراکز تجاری، مجتمع های مسکونی و موارد مشخص و خاص بود.

پیش ثبت نام آسیاتک و پیشگامان

حالا، شاهد پیش ثبت نام کاربران خانگی برای اینترنت پرسرعت وی دی اس ال هستیم.

برای پیش ثبت نام اینترنت VDSL آسیاتک باید به این صفحه بروید. آسیاتک توضیحات زیادی برای این پیش ثبت نام ارائه نداده است و فقط به این جملات بسنده کرده:

با پیش ثبت نام سرویس vdsl در اولویت ارائه خدمات قرار بگیرید. بلافاصله بعد از بوجود آمدن امکان ارائه خدمات vdsl برای شما کارشناسان آسیاتک با شما تماس خواهند گرفت.

شرکت پیشگامان هم صفحه پیش ثبت نام اینترنت VDSL خود را راه اندازی کرده است ولی هیچ توضیحی نداده در کدام استان ها و به چه طریقی این سرویس عرضه می شود.

مشخص است این دو شرکت در حال تدارک تجهیزات و سرویس های خود برای آغاز ارائه عمومی اینترنت پرسرعت وی دی اس ال هستند ولی هنوز زمان یا پوشش دهی آن مشخص نیست.

تعرفه های دیده بان نت

جالب است شرکتی به نام دیده بان نت هم تعرفه های اینترنت VDSL با سرعت 30 و 50 مگابیت را به تعرفه های اینترنت پر سرعت خود افزوده است. این تعرفه ها را می توانید در این صفحه مشاهده کنید.

این شرکت هم مشخص نکرده سرویس های او برای کدام استان ها است و اینکه چه کاربرانی می توانند از آن ها بهره ببرند.

به هر حال، این خبرها و اتفاقات نویدبخش یک تغییرات اساسی در سطح اینترنت ثابت کشور و جهش سرعت و کیفیت اینترنت پرسرعت خانگی هستیم. امیدواریم که هرچه زودتر این شرکت ها سرویس اینترنت VDSL خود را آغاز کنند و حتی شرکت های دیگری هم به این عرصه وارد شوند تا رقابت میان آن ها به نفع کاربران تمام شود.

اوایل اسفندماه گذشته، شرکت مخابرات از سرویس اینترنت پرسرعت VDSL رونمایی کرد و ارایه سرویس آن در برخی مناطق تهران آغاز شده است. اکنون؛ سوال…

این روزها شاهد یک جریان معکوس در فضای کاربران اینترنتی هستیم. آغاز طرح واگذاری پورت های VDSL به کاربران خانگی در دو استان تهران و قم…

اولین مودم های VDSL مخابرات به دست مشترکان رسیدند و اکنون می توانیم با قاطعیت بگوییم که دو مودم 350 و 550 هزار تومانی پیشنهادی کدام مدل ها…

به روزرسانی 26 فروردین ماه کاربران و خواننده های تهرانی سایت سریعا درخواست ما را اجابت کردند و گزارش هایی از پنل مخابرات و ثبت نام اینترنت VDSL، تعرفه ها…

به روزرسانی 19 فروردین 99 به گفته وزیر ارتباطات و همین طور گزارش هایی که مردم در پنل های مخابرات مشاهده کردند؛ برای تبدیل اینترنت ADSL به VDSL مخابرات…

شرکت شاتل زمان ثبت نام برای سرویس های ADSL پرسرعت و VDSL2 خود در شهر قم را گفت. به گزارش روابط عمومی این شرکت، از روز…

وزیر ارتباطات خبر داد از امروز عملیات اتصال 30 هزار مشترک شهر قم به اینترنت پرسرعت VDSL آغاز می شود. طبق توییتی که محمدجواد آذری جهرمی،…

پس از توییت محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات درباره 4 برابر شدن سرعت اینترنت خانگی کاربران تهرانی و قمی، شرکت شاتل گفت این پروژه…

منبع: شبکه چی
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1118

به "پیشگامان و آسیاتک پیش ثبت نام اینترنت VDSL را آغاز کردند" امتیاز دهید

3 کاربر به "پیشگامان و آسیاتک پیش ثبت نام اینترنت VDSL را آغاز کردند" امتیاز داده اند | امتیاز: 2.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگامان و آسیاتک پیش ثبت نام اینترنت VDSL را آغاز کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید