وزیر ورزش: بصورت رسمی، تلفنی یا حتی پیامکی در جریان استعفای مدیرعامل استقلال نیستم

به گزارش مجله گیتی رو، سجادی گفت: همانطور که گفتم روال درباره مدیریت باشگاه های استقلال و پرسپولیس به این شکل است که مدیران این دو باشگاه استعفایشان را در ابتدا تقدیم هیات مدیره باشگاه می نمایند

وزیر ورزش: بصورت رسمی، تلفنی یا حتی پیامکی در جریان استعفای مدیرعامل استقلال نیستم

سید حمید سجادی اظهار کرد: برطرف مسائل بیمه و معیشت ورزشکاران در اولویت برنامه های وزارت ورزش و جوانان است.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید حمید سجادی در حاشیه بازدید از تمرینات اردوی تیم ملی کشتی با اشاره به حضور ورزشکاران در اردوهای ورزشی در ایام تعطیل در گفتگویی اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن بازیهای آسیایی، کشتی گیران در حال اجرا فعالیت های طاقت فرسا هستند و علاقمند بودم که در کنارشان باشم تا ضمن آرزوی موفقیت برای ورزشکارانمان، از نزدیک در جریان فعالیت ها و در خواسته هایشان قرار بگیرم.

وی اضافه کرد: درخواست های کشتی گیران در دستور کار و مورد آنالیز قرار می گیرد و امیدوارم با کسب برترین نتایج در مسابقات مانند همیشه موجب شادی دوستداران کشتی شوند.

وزیر ورزش و جوانان در مورد برنامه های سال 1402 گفت: سال گذشته در ملاقات ورزشکاران با دکتر رییسی، موارد مرتبط به بیمه و سوابق ورزشکاران مورد بحث نهاده شد که در انتها ملاقات رییس محترم جمهور دستور رسیدگی به بیمه، رفاه و معیشت ورزشکاران دادند. بر همین اساس در چند ماه گذشته برطرف مسائل بیمه و معیشت ورزشکاران در اولویت برنامه های وزارت ورزش و جوانان نهاده شد.

سجادی در ادامه خاطر نشان ساخت: به همین منظور صندوق حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی در راستای بیمه ورزشکاران طرح کاملی را تهیه کرد که پس از تعطیلات رونمایی خواهد شد و امیدوارم با اجرای این طرح بخش عظیمی از دغدغه های جامعه ورزش برطرف گردد و مورد رضایت رییس جمهور باشد.

وی با اشاره به جایگاه کشتی در ورزش کشور گفت: بسیاری از وزرای ورزش کشورهای مختلف پس از سفر به ایران در خواست برگزاری اردوهای کشتی را در ایران داشته اند و ما باید بیش از گذشته به این رشته ورزشی توجه کنیم.

بعلاوه سجادی ضمن قدردانی از کوشش های بی وقفه رییس فدراسیون کشتی، کادر فنی و هیات رئیسه فدراسیون بیان نمود: از علیرضا دبیر درخواست برگزاری نشستی با حضور مدیران ورزشی کشور در محل فدراسیون کشتی به منظور تبادل تجربه برای تامین منابع، تجهیز امکانات ورزشی، نوشتن تقویم ورزشی و استفاده از امکانات داخلی و خارجی را دارم و امیدوارم با تبادل تجربیات شاهد رشد و پیشرفت درتمامی رشته های ورزشی همانند کشتی باشیم.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فتح الله زاده در پستی اینستاگرامی استعفا کرد. لطفا در ابتدا درباره این استعفا بگویید و دوم اینکه پول پرداخت بدهی به استراماچونی یک بار از سوی دولت و سازمان خصوصی سازی به مبلغ 90 میلیارد تومان تامین شد اما بعضی سعی کردند این توپ به زمین دولت و وزارت ورزش بیفتد که با توجه به تهیه این پول به وسیله دولت، این منصفانه نبود، گفت: امروز با وجود اینکه تعطیل بود بر حسب وظیفه در دفتر حضور داشتم و تا لحظه ای که خدمت شما هستم، رسماً و حتی غیر رسمی یا تلفن و حتی پیامک در جریان این استعفا قرار نگرفته ام. این آمدن ها و رفتن ها در تمامی پست ها امری طبیعی است اما مهم این است که اگر با برنامه باشیم این آمدنها و رفتنها لطمه ای به ساختار نمی زند. باید اصل مطلب را دریابیم و به این فکر باشیم که باشگاه های معتبر و باسابقه ما مثل باشگاههای سرخابی و بقیه باشگاه های معتبر ما خدایی ناکرده با تغییرات دچار لطمه نشوند. این وظیفه ذاتی ماست و بنده به همراه تمام معاونینم همیشه حامی این دو باشگاه بوده و هستیم.

وی با اشاره به بدهی های باشگاه استقلال در پرونده اخیر گفت: این موضوع برای دو سال قبل است و از دو سال قبل همه این موضوع را می دانستند. ما هم یکی دو بار منابع مالی لازم را در اختیار دو باشگاه قرار دادیم و برای تمامی حمایت ها در چارچوب قانون در خدمت هستیم. از تمامی ظرفیت ها و مهلت های قانونی استفاده خواهیم کرد اما این حمایت ها در چارچوب قانون است چرا که پس از حضور این دو باشگاه در محله واگذاری، قانون اجازه نمی دهد از منابع دولتی برای باشگاه ها استفاده کنیم.

وزیر ورزش اضافه کرد: تا جایی که قانون اجازه دهد از باشگاه ها برای شاد کردن و امیدوار نگه داشتن طرفداران این باشگاه ها حمایت خواهیم کرد.

سجادی در انتها گفت: همانطور که گفتم روال درباره مدیریت باشگاه های استقلال و پرسپولیس به این شکل است که مدیران این دو باشگاه استعفایشان را در ابتدا تقدیم هیات مدیره باشگاه می نمایند و پس از آنالیز این موضوع در هیات مدیره، این موضوع به وزارت ورزش می آید و پس از آن این موضوع در جلسه ای فوری با حضور وزیر، معاونین و اعضای هیأت مدیره آنالیز و تصمیم گیری می گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 فروردین 1402 بروزرسانی: 12 فروردین 1402 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2311

به "وزیر ورزش: بصورت رسمی، تلفنی یا حتی پیامکی در جریان استعفای مدیرعامل استقلال نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ورزش: بصورت رسمی، تلفنی یا حتی پیامکی در جریان استعفای مدیرعامل استقلال نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید