ورود 4 میلیون و 700 هزار گردشگر خارجی در 7 ماهه امسال، لغو روادید یک طرفه با چین در دستور کار است

به گزارش مجله گیتی رو، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در 7 ماهه امسال، 4 میلیون و 700 هزار گردشگر خارجی وارد کشور شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری را نشان می دهد.

ورود 4 میلیون و 700 هزار گردشگر خارجی در 7 ماهه امسال، لغو روادید یک طرفه با چین در دستور کار است

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در گفت و گو با بخش زنده خبری ساعت 21 شبکه یک سیما توضیح داد: در 7 ماهه سال گذشته شاهد ورود 3 میلیون گردشگر خارجی به کشور بودیم که سال جاری این رقم به 4 میلیون و 700 هزار نفر در مدت مشابه رسید که نشان دهنده رشد بسیار خوب و چشمگیر جذب گردشگران خارجی به ایران است.

او اضافه کرد: این در حالی است که در گردشگری داخلی نیز شاهد رونق بسیار خوبی هستیم.

مونسان گفت: می توانیم بگوییم که در تمام حوزه های گردشگری خارجی رشد داشته ایم اما در این میان گردشگری سلامت از رشد بیشتری برخوردار بوده است.

او ادامه داد: در گردشگری سلامت یکی از کشورهای هدف ما، عمان است که با مصوبه هیئت دولت با این کشور لغو یک طرفه روادید را انجام داده ایم و لغو یک طرفه روادید با چین نیز در دستور کار است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین به سفر دبیر کل سازمان جهانی گردشگری به ایران اشاره نمود و گفت: چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری چندی پیش در همدان برگزار گردید و در این اجلاس علاوه بر دبیر کل سازمان جهانی گردشگری، 80 عضو این سازمان نیز با وجود فضاسازی های منفی آمریکا علیه ایران حضور داشتند و این موضوع باعث شد تا ایران مدتی در رأس اخبار گردشگری جهان باشد.

او در ادامه گفت: اعضای شرکت کننده در این اجلاس و دبیر کل سازمان جهانی گردشگری از ایران و جاذبه های آن تعریف کردند و سایت سازمان جهانی گردشگری نیز در مدت چند روز به معرفی جاذبه های گردشگری ایران و امنیت گردشگری در ایران پرداخت.

مونسان گفت: در برخی سایت ها ایران را به رنگ زرد در مقصد سفر نشان می دادند که اکنون خوشبختانه با برگزاری این اجلاس وضعیت ایران تفاوت نموده است و ایران را به عنوان مقصد امن گردشگری می شناسند.

با تور چین ما همراه اشید

او با بیان این که خوشبختانه اخبار خوبی از حوزه گردشگری این روزها منتشر می گردد ادامه داد: تغییر نرخ ها باعث شد تا بسته های سفر به ایران ارزان گردد و در عین حال توانستیم برخی از تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم، به عنوان مثال در رایزنی با برخی ایرلاین ها توانستیم آن ها را جایگزین ایرلاین هایی کنیم که به ایران کاهش پرواز داشتند.

او در ادامه گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید در حوزه تأمین زیرساخت های گردشگری اتفاقات خوبی افتاده است و برخی از جذابیت های جدید حوزه گردشگری از جمله توسعه بوم گردی باعث شده تا گردشگران خارجی تمایل بیشتری برای سفر به ایران داشته باشند.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 172

به "ورود 4 میلیون و 700 هزار گردشگر خارجی در 7 ماهه امسال، لغو روادید یک طرفه با چین در دستور کار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 4 میلیون و 700 هزار گردشگر خارجی در 7 ماهه امسال، لغو روادید یک طرفه با چین در دستور کار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید