نسبت به مشارکت در انتخابات دغدغه وجود دارد

به گزارش مجله گیتی رو، به گزارش خبرنگاران، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با اشاره به شروع زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری از 21 اردیبهشت، اظهار کرد: تعرفه های انتخابات آماده و آموزش های لازم داده شده است اما دغدغه ای نسبت به مشارکت در این انتخابات وجود دارد. در انتخابات مجلس شورای اسلامی به هر دلیلی، مشارکت به 42 درصد رسید. بیماری کرونا از اسفندماه سال گذشته شیوع پیدا نموده و یک سال از این موضوع گذشته،محدودیت های شدید بوده و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها رخ داده است. بر همین اساس همه ما باید زمینه و مقتضیات افزایش مشارکت را فراهم کنیم.

نسبت به مشارکت در انتخابات دغدغه وجود دارد

وی ادامه داد: تا امروز آرایش نیروهای سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری تعیین نیست و تا سیزدهم فروردین فضای گردش و عید است و از 25 فروردین تا 25 اردیبهشت ماه رمضان است که فضای معنوی، فضای سیاسی را تحت تأثیر قرار می دهد لذا فرصتی نداریم و باید کوشش کنیم زمینه افزایش مشارکت فراهم گردد.

وزیر کشور با اشاره به افزایش شعب در انتخابات پیش رو با توجه به شرایط شیوع کرونا گفت: در این انتخابات 8 تا 10 هزار شعبه و زمان اخذ رأی را افزایش می دهیم و کار اخذ رأی را از صبح زودتر شروع می کنیم.

وی در مورد برگزاری انتخابات الکترونیک، گفت: انتخابات الکترونیک 25 فرایند دارد که 24 فرایند آن در همه انتخابات انجام می گردد. درخصوص اخذ و شمارش آرا در این دوره در مراکز استان ها یعنی حدود هفت یا هشت استان رأی اخذ و شمارش الکترونیک انجام خواهد شد.

رحمانی فضلی درخصوص برگزاری تجمعات انتخاباتی نیز بیان نمود: قطعا شور انتخابات در همین برگزاری تجمعات است. با شرایط فعلی برگزاری تجمعات محدودیت خواهد داشت چون جان و زندگی بر همه چیز اولویت واقع شده است. پروتکل های انتخابات در حال تدوین است و پس از عید نوروز برای تصویب به ستاد ملی ارائه خواهد شد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1635

به "نسبت به مشارکت در انتخابات دغدغه وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسبت به مشارکت در انتخابات دغدغه وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید