خبرنگاران افتتاح 104 مرکز مثبت زندگی مهمترین خبر هفته گذشته در لرستان بود

به گزارش مجله گیتی رو، خرم آباد - خبرنگاران - افتتاح 104 مرکز مثبت زندگی، شروع ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهری و خبر از ابتلای 2 لرستانی به کرونای انگلیسی از مهمترین وقایع هفته گذشته در این استان بود.

خبرنگاران افتتاح 104 مرکز مثبت زندگی مهمترین خبر هفته گذشته در لرستان بود

104 مرکز مثبت زندگی روز دوشنبه هفته گذشته همزمان با سراسر کشور با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری در لرستان افتتاح شد.

به ازای هر 450 خانواده تحت پوشش، یک مرکز مثبت زندگی در نظر گرفته شده است و 22 نوع خدمت به مددجویان در این مراکز ارائه می نماید.

مددجویان بهزیستی با فعالیت مثبت زندگی، نیازی به مراجعه به ادارات بهزیستی ندارند و می توانند خدمات لازم را از نزدیکترین مرکز دریافت نمایند. مراکز مثبت زندگی خدمات 22 گانه بهزیستی را به صورت رایگان به گروه های هدف تحت پوشش سازمان ارائه می نمایند.

ابتلای 2 لرستانی به کرونای انگلیسی

2 مورد قطعی از ابتلا به کرونای انگلیسی در استان شناسایی شد.

با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در خوزستان واقع در همجواری لرستان، بسیاری از ترددهای استان جنوبی از راستا لرستان انجام می گردد و ارتباط مردمی و فرهنگی 2 منطقه بسیار زیاد است. بنابراین احتمال داده می گردد تعداد مبتلایان کرونای انگلیسی در لرستان بیشتر از 2 مورد باشد. رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا در لرستان به کمتر از 70 درصد رسیده است و کنترل ورودی های استان از سمت خوزستان باید تشدید گردد.

ثبت نام 209 نفر برای داوطلبی شوراهای اسلامی شهر

209 نفر تا سومین روز از مهلت قانونی ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر در این استان نام نویسی کردند.

در شهرستان خرم آباد 52 نفر، کوهدشت 13، پلدختر هشت، بروجرد 44، ازنا 9، سلسله سه، چگنی سه، دورود 30، دلفان 18، الیگودرز 28 و رومشکان یک نفر داوطلب حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر شده اند. از این تعداد داوطلب ثبت نام شده 190 نفر مرد و 19 نفر زن هستند. 55 درصد داوطلبان به صورت حضوری در فرمانداری ها و 45 درصد غیرحضوری ثبت نام کردند.

ابتلای 32 نفر از نزدیکان یک خانواده به کرونا

32 نفر از نزدیکان یک خانواده در روستای گرجی از توابع این شهرستان به کرونا مبتلا شدند که به همین منظور اکنون این روستا قرنطینه شده است.

علت شیوع و افزایش بیماری در روستای گرجی، شرکت حدود 90 نفر از بستگان در یک جشن است که تمامی اقوام شرکت نماینده به این ویروس مبتلا شدند.

در پی برگزاری یک مراسم (جشن نوزاد تازه متولد شده) اعضای یک خانواده در روستا گرجی همگی به کرونا مبتلا شدند که از تعداد حدود 200 نمونه گرفته شده از ساکنان روستا تا به امروز 32 نفر مثبت اعلام شده منتظر دریافت و جواب دیگر تست ها هستیم که این آمار احتمالا به حدود 80 نفر هم افزایش پیدا می نماید.با توجه به جمعیت بالای روستای گرجی و رفت و آمد زیاد در این روستا؛ بر اساس دستورالعمل های ستاد مدیریت بیماری کرونا تصمیم به قرنطینه روستا تا اطلاع ثانوی شد.

تزریق سومین محموله واکسن کرونا در لرستان

سومین محموله واکسن کرونا با ظرفیت یک هزار و65 دوز در استان به کادر درمان تزریق شد.

تا به امروز یک هزار و 40 دوز واکسن برای کادر درمان تزریق شده است،محموله نخست تزریق واکسن کرونا برای کادر درمان با اولویت کارکنان بخش مراقبت های ویژه بیماران کرونایی بوده و مرحله دوم فاز نخست بعد از 21 روز به دریافت نمایندگان تزریق می گردد.

این واکسن در 2 نوبت تزریق می گردد دوز دوم آن به فاصله سه هفته بعد از دوز اول تزریق می گردد و بر این اساس کادر درمانی بخش های مذکور که تا به امروز به کرونا مبتلا نشده باشنداین واکسن را دریافت می نمایند.

انتصاب اعضای ستاد انتخابات لرستان

اعضای ستاد انتخابات لرستان در احکام جداگانه از سوی سید موسی خادمی استاندار منصوب شدند.

محمود ثمینی به عنوان رییس و علیرضا بیرانوند به عنوان دبیر ستاد انتخابات استان لرستان، محمد قاسم ولی زاده رییس کمیته حقوقی، حمید کشکولی رییس کمیته اقتصادی و پشتیبانی، احسان کرم زاده رییس کمیته حراست و استعلامات، فاطمه ایرانی رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان لرستان منصوب شدند.همچنین کامبیز پور سیف رییس کمیته فناوری و اطلاعات، ناهید پرویز پور سخنگوی ستاد، فریبرز امیری پریان عضو ستاد و مجتبی ملکی مسئول آموزش ستاد انتخابات استان لرستان منصوب شدند.

ممنوعیت ورود تورهای گردشگری به زیستگاه سمندر لرستانی

ورود تورهای گردشگری استان و استان های همجوار به زیستگاه سمندر لرستانی تا خاتمه فروردین 1400 ممنوع است.

سمندر لرستانی نخستین بار در سال1938توسط کایسر از شمال شهبازان لرستان یافت شد. همچنین ایجاد منطقه حفاظت شده شاداب کوه و زیستگاه سمندر کوهستانی لرستان به عنوان منطقه حفاظت شده برای این گونه جانوری در معرض انقراض مطرح شده است که پیگیری می گردد.

بهره برداری از سه طرح هواشناسی در لرستان

سه طرح هواشناسی از جمله سامانه هشدار سیل روز چهارشنبه با حضور ویدئوکنفرانسی محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در لرستان بهره برداری شد.

سه پروژه هواشناسی شامل سامانه هشدار سیل، ایستگاه هواشناسی جاده ای آزاد راه خرم زال و 2 ایستگاه هواشناسی شهری در سطح خرم آباد اجرا شده است. این پروژه ها با مساعدت مسئولین سازمان هواشناسی کشور و مدیران ارشد استانی با اعتبار بیش از 41 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

اردوی تیم ملی قایقرانی روئینگ ایران در الیگودرز

اردوی تیم ملی قایقرانی روئینگ آقایان و بانوان جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در مسابقات انتخابی المپیک از روز پنجشنبه در شهرستان الیگودرز شروع شد، این شهرستان الیگودرز میزبان تیم ملی قایقرانی روئینگ آقایان و بانوان از 21 اسفند 99 به مدت چهل روز تا 30 فروردین سال آینده است. محل برگزاری اردو در دریاچه سد حوضیان الیگودرز است.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1618

به "خبرنگاران افتتاح 104 مرکز مثبت زندگی مهمترین خبر هفته گذشته در لرستان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افتتاح 104 مرکز مثبت زندگی مهمترین خبر هفته گذشته در لرستان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید