رئیس جمهور: سفر به شهرهای با شرایط قرمز و نارنجی در ایام نوروزی ممنوع است

به گزارش مجله گیتی رو، تهران (پانا) - با تصویب کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست روحانی؛ سفر به شهرهای با شرایط قرمز و نارنجی در ایام نوروزی ممنوع شد.

رئیس جمهور: سفر به شهرهای با شرایط قرمز و نارنجی در ایام نوروزی ممنوع است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در چارچوب این دستورالعمل که توسط قرارگاه عملیاتی و با مشارکت کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا تدوین شده، پیش بینی شد که تمامی ترددها و سفرها به شهرهای با شرایط قرمز و نارنجی ممنوع گردد.

کمیته بهداشتی و درمانی نیز موظف شد اقدامات لازم را برای بازنگری در پروتکل های بهداشتی مرتبط با سفر، اقامتگاه ها، مراکز تفریحی و محیط های کسب و کار و نظارت دقیق بر فرایند اجرای این پروتکل ها، انجام دهد.

قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز موظف شدند بر تغییر شرایط احتمالی استان ها در خلال سفرهای استانی و هماهنگی میان دستگاه ها از جمله نیروی انتظامی، وزارت میراث فرهنگی و راه و شهرسازی برای کنترل تردد افراد با تست مثبت کرونا و برخورد با خاطیان عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، اقدامات لازم را با نهایت دقت انجام دهند.

رییس جمهوری در همین ارتباط با اشاره به تجارب به دست آمده در یک سال اخیر و در عین حال دومین نوروزی که کشور گرفتار پاندمی کووید 19 است، گفت: با بهره گیری از این تجربیات و همچنین رعایت دقیق و جدی پروتکل ها و پیش دریافت زندگی سازگار با کرونا می توان تعطیلات مرتبط با نوروز را با اجرای پروتکل ها برگزار کرد.

روحانی تاکید نمود: اگرچه توصیه جدی متخصصان، فعالان و مسوولان بهداشتی کشور عدم رفت و آمد غیرضرور بویژه برای افراد خطرپذیر است و بسیاری نگرانی ها که در خصوص شیوع بیماری با توجه به رفت و آمدهای نوروزی وجود دارد اما می توان با اتکا بر مسوولیت پذیری جامعه و مردم و حساسیت هایی که نسبت به حفظ سلامت وجود دارد، امیدوار بود که با رعایت دستورالعمل ها، امکان تردد در ایام نوروز به شهرهای با شرایط آبی و زرد فراهم گردد.

رییس جمهوری از کمیته تبلیغات خواست با همکاری قرارگاه و کمیته بهداشتی و درمانی در یک برنامه ریزی تبلیغی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، تمامی جزئیات دستورالعمل مرتبط با ایام نوروز اطلاع رسانی و آموزش داده گردد تا مردم به هیچ وجه نسبت به شرایط های مختلف در خصوص اجازه و یا ممنوعیت تردد به شهرهای با شرایط های چهارگانه دچار ابهام نشوند و بتوانند به طور دقیق برای خود برنامه ریزی نمایند.

روحانی به این کمیته همچنین ماموریت داد با همکاری صدا و سیما و وزارتخانه های ارتباطات و ارشاد و بکارگیری تمامی ظرفیت های رسانه ای کشور، امکان پخش برنامه های نشاط آور متناسب با ایام شادی و تعطیلات نوروزی از جمله نمایش فیلم ها، اکران های متناسب سینمایی و کنسرت های آنلاین را فراهم کند.

رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به آنالیز های اجرا شده از شرایط های مختلف در جامعه توضیح داد: مقاومت، صبر و تحمل مردم در یک سال گذشته در برابر فشار شدید مالی در دوره تحریم ها و شیوع کرونا، ستودنی است و باید قدردان چنین مردمی باشیم.

روحانی گفت: میزان فشاری که بر مردم وجود دارد از سوی مسوولان و دولت قابل درک است و تمامی کوشش دولت این است که در عین حفظ سلامت بتواند در شرایط جنگ تحمیلی مالی عوارض اجتماعی و مالی کرونا را نیز کنترل کند و همیشه کوشش داشته که کمترین عوارض متوجه زندگی مردم گردد و تمامی اقداماتی که در این عرصه انجام گرفته، با قدرت تداوم می یابد.

وی افزود: همه دستگاه ها در دولت و سایر قوا باید با هماهنگی و اقدامات منسجمی که انجام می دهند موجبات کاهش فشارهای حاشیه ای و یا غیرمرتبط شوند و اجازه ندهند که درگیری های جناحی و یا سلایق خاص افراد، عوارض ناخواسته جنگ مالی و کرونا بر مردم را تشدید کند.

روحانی در ادامه پس از گزارش کمیته مالی در خصوص مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص ارائه سه خدمت عمومی با بیشترین تقاضای مردمی در بستر سکوی دولت همراه، و معرفی وزارت راه و شهرسازی و سازمان تامین اجتماعی به عنوان پیشروترین دستگاه ها در اجرای این مصوبه، دستگاه های مسوول را موظف کرد نسبت به پیوستن به سکوی دولت همراه و اجرای مصوبه ستاد کرونا تسریع نمایند و کارگروه های مختلف در این خصوص ماموریت یافتند بر حسن اجرای این مصوبه نظارت و اقدامات اجرایی را انجام دهند.

رییس جمهوری تأکید کرد که باید به دقت شرایط و شرایط جدید بیماری مربوط به ویروس جهش یافته کرونا را رصد نموده و مداخله مناسب را انجام داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1602

به "رئیس جمهور: سفر به شهرهای با شرایط قرمز و نارنجی در ایام نوروزی ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور: سفر به شهرهای با شرایط قرمز و نارنجی در ایام نوروزی ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید