نجات دوهزار مهاجر آفریقایی در آبهای ایتالیا

به گزارش مجله گیتی رو، خبرنگاران: طی دو روز گذشته بیش از دوهزار مهاجر غیرقانونی که از شمال آفریقا به مقصد اروپا حرکت نموده بودند توسط نیروی دریایی ایتالیا نجات یافتند.

نجات دوهزار مهاجر آفریقایی در آبهای ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله گیتی رو به نقل از رویترز؛ مقامات ایتالیایی امروز (چهارشنبه) اعلام نمودند نیروی دریایی و کشتی های گارد ساحلی طی 48 ساعت گذشته بیش از 2000 مهاجر آفریقایی را نجات دادند. این مساله حاکی از تعداد بالای مهاجران غیرقانونی است که از شمال آفریقا به مقصد جنوب اروپا حرکت می نمایند.

این خبر یک روز پس از حرکت 500 مهاجر به شمال اسپانیا منتشر شد. نیروی دریایی ایتالیا اعلام نمود در سواحل سیسیلی 2128 مهاجرنجات یافته اند که 596 نفر از آنها طبق برنامه در 17 مارس باید وارد بندر آگوستا می شدند.

طبق بیانیه منتشر شده از طرف نیروی دریایی ایتالیا در عملیات نجات سه کشتی بازرگانی نیز شرکت داشتند.

ایتالیا ده ها سال است که با مساله مهاجران غیرقانونی روبرو است که با کشتی های ناامن و کوچک از آفریقا به مقصد اروپا حرکت می نمایند اما این موضوع پس از وقوع انقلاب در چندین کشور آفریقایی و همچنین درگیری داخلی در سوریه شدت گرفت.

طبق اطلاعات آژانس مرزی اتحادیه اروپا تنها در سه ماهه پایانی سال 2013 بیش از 20 هزار مهاجر غیرقانونی به وسیله لامپدوسا و بخش های دیگر سیسیل وارد اروپا شدند.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 437

به "نجات دوهزار مهاجر آفریقایی در آبهای ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات دوهزار مهاجر آفریقایی در آبهای ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید