نتایج ورزشکاران ایران در نهمین روز پارالمپیک، هت تریک نعمتی و دو نقره دوومیدانی

به گزارش مجله گیتی رو، در نهمین روز از بازی های پارالمپیک توکیو ورزشکاران ایران یک مدال طلا و دو نقره کسب کردند.

نتایج ورزشکاران ایران در نهمین روز پارالمپیک، هت تریک نعمتی و دو نقره دوومیدانی

به گزارش خبرنگاران، در روز نهم پارالمپیک توکیو ورزشکاران ایرانی در ماده های دوومیدانی، قایقرانی، تیروکمان، بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته رقابت کردند که حاصل آن یک مدال طلا و دو نقره بود. زهرا نعمتی در رشته تیروکمان توانست به مدال طلا برسد. این سومین مدال طلای نعمتی در ادوار پارالمپیک است. همچنین مهدی اولاد در پرتاب دیسک و علی پیروج در پرتاب همه صاحب مدال نقره شدند.

همچنین تیم ملی والیبال نشسته ایران در مرحله نیمه نهایی هم پیروز شد بوسنی را شکست دهد و فینالیست شد.

تا به امروز ساره جوانمردی در تیراندازی، زهرا نعمتی در تیروکمان، روح الله رستمی در وزنه برداری، وحید نوری و محمدرضا خیرالله زاده در جودو و امیر خسروانی، مهدی اولاد، هاشمیه متقیان و سعید افروز در دوومیدانی طلایی های کاروان ایران هستند.

امان الله پاپی، علیرضا مختاری، علی پیروچ و مهدی اولاد در دوومیدانی، امیر جعفری، حامد صلحی پور و منصور پورمیرزایی در وزنه برداری و رمضان بیابانی در تیروکمان پیروز به کسب مدال نقره شدند. سامان رضی در وزنه برداری هم پیروز به کسب مدال برنز شده است.

کاروان ایران اکنون با 9 مدال طلا، 8 نقره و یک برنز در رده سیزدهم جدول مدالها قرار گرفته است.

قایقرانی:

اسلام جاهدی در ماده پاراکانوی انفرادی 200 متر کلاس VL2 مسابقات قایقرانی بازی های پارالمپیک 2020 توکیو با قایقرانانی از بلاروس، اسپانیا، مجارستان و پرتغال رقابت کرد و با حدنصاب 1:01.395 نام چهارم گروهش را به خود اختصاص داد و راهی نیمه نهایی شد.

شهلا بهروزی راد هم ماده کایاک انفرادی 200 متر کلاس KL3 در کنار قایقرانانی از استرالیا، آلمان، بریتانیا و سوئد پارو زد و در نهایت با رکورد 54.755 ثانیه به نام چهارمی گروهش رسید.

تیروکمان:

زهرا نعمتی در اولین رقابتش از ماده ریکرو انفرادی زنان بازیهای پارالمپیک 2020 توکیو با قرعه استراحت روبرو بود. او در مرحله یک هشتم سرانجامی و در تقابل با سوتلوا بارانتسوای روس پس از تساوی 5-5، در تیر طلایی و با نتیجه نهایی 6 بر 5 به فزونی رسید. نعمتی در دیدار یک چهارم نهایی به مصاف فابیولا درگویکس از برزیل رفت و توانست برابر این حریف قدرتمند با نتیجه 7 بر 1 به پیروزی برسد و به نیمه نهایی این رقابت ها صعود کند.

نعمتی در دیدار نیمه نهایی، به مصاف دورسئا پویمندو از یونان رفت و توانست با نتیجه 6 بر 2 حریفش را شکست دهد. نعمتی در مسابقه فینال و در یک رقابت نفس گیر با نتیجه 6 بر 5 و در تیر طلایی وینسنزا پتریلی حریف ایتالیایی خود را شکست داد و مدال طلا را کسب کرد.

نعمتی با این مدال، سومین مدال طلای ادوار پارالمپیک خود را کسب و از این حیث هت تریک کرد. او در لندن، ریو و حالا در توکیو پیروز به کسب مدال طلا شده است.

دوومیدانی:

مهدی اولاد در مرحله نهایی پرتاب دیسک F11 پارالمپیک امروز در کنار محمد آرخی و هفت حریف دیگر به رقابت پرداخت. در سرانجام این مرحله با پرتاب 40 متر و 60 سانتی متر به نام دوم رسید و مدال نقره را از آن خود کرد.

او در پرتاب اول رکورد 39 متر و 22 سانتیمتر را ثبت کرد و پرتاب دومش خطا شد. در پرتاب سوم 39 متر و 68 سانتی متر و در پرتاب چهارم 40 متر و 60 سانتیمتر پرتاب کرد. پرتاب پنجم اولاد خطا شد و در پرتاب ششم رکورد 38 متر و 21 سانتیمتر را ثبت کرد.

نورمحمد آرخی دیگر نماینده ایران در ماده پرتاب دیسک کلاس F11 هم پرتابی به طول 33 متر و 37 سانتیمتر پرتاب کرد و در نهایت ششم شد و از رسیدن به مدال بازماند.

آرخی در پرتاب اول رکورد 28 متر و 78 سانتیمتر و در پرتاب دوم خطا کرد. پرتاب بعدی اش به طول 30 متر و 19 سانتیمتر بود و در پرتاب چهارم خطا کرد.

رکورد او در پرتاب پنجم 31 متر و 77 سانتیمتر و در پرتاب ششم 33 متر و 37 سانتیمتر بود.

علی اصغر جوانمردی در ماده پرتاب وزنه پارالمپیک با هفت ورزشکار از کشورهای دیگر رقابت کرد و در نهایت با پرتاب 15 متر و 40 سانتیمتر در رده چهارم قرار گرفت.

جوانمردی پرتاب هایی به طول 15 متر و 22 سانتیمتر، 15 متر و 40 سانتیمتر، 14 متر و 97 سانتیمتر، 14 متر و 50 سانتیمتر و 15 متر و 19 سانتیمتر داشت و پرتاب ششم اش هم خطا شد.

علی پیروج در مرحله نهایی ماده پرتاب همه (F12-13) بازیهای پارالمپیک توکیو در کنار 6 ورزشکار دیگر رقابت کرد که با پرتاب 64 متر و 30 سانتیمتر به نام نایب قهرمانی دست یافت و مدال نقره را از آن خود کرد. او پرتاب هایی به طول 60 متر و 16 سانتیمتر، 60 متر و 47 سانتیمتر، 55 متر و 68 سانتیمتر، 59 متر و 14 سانتیمتر، 63 متر و 41 سانتیمتر و 64 متر و 30 سانتیمتر را ثبت کرد.

بسکتبال با ویلچر:

تیم ملی بسکتبال باویلچر ایران برای دستیابی به نام نهم مسابقات بسکتبال با ویلچر بازی های پارالمپیک 2020 توکیو به مصاف تیم ملی کره جنوبی رفت. شاگردان عباس آقاکوچکی که با چهار شکست مقابل استرالیا، آمریکا، بریتانیا و آلمان و تنها یک پیروزی مقابل الجزایر از راهیابی به جمع هشت تیم برتر مسابقات بازمانده بودند، در مصاف با کره جنوبی با نتیجه 64 بر 54 پیروز شده و به مقام نهمی رسیدند. تیم ایران در دوره قبلی بازی های پارالمپیک در رده دهم ایستاده بود، اما در بازی های 2020 توکیو یک پله پیشرفت داشت و رتبه نهم را به خود اختصاص داد.

والیبال نشسته:

تیم ملی والیبال نشسته ایران در مرحله نیمه نهایی بازی های پارالمپیک توکیو مقابل بوسنی قرار گرفت و توانست با نتیجه سه بر صفر (25 - 16، 25 - 16، 25 - 17) برای نهمین دوره متوالی به فینال پارالمپیک برسد.

تیم ملی ایران پیش از این در مرحله گروهی مسابقات با شکست تیم های آلمان، برزیل و چین جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کرده بود. دیدار فینال والیبال نشسته میان تیم های روسیه و ایران برگزار خواهد شد.

تیم ایران والیبال نشسته ایران در هشت دوره حضور در پارالمپیک پیروز به کسب 6 مدال طلا و 2 نقره شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1864

به "نتایج ورزشکاران ایران در نهمین روز پارالمپیک، هت تریک نعمتی و دو نقره دوومیدانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج ورزشکاران ایران در نهمین روز پارالمپیک، هت تریک نعمتی و دو نقره دوومیدانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید