شکست والیبال ایران برابر کانادا ، شگفتی سازی آلمان و چین با شکست مدعیان

به گزارش مجله گیتی رو، تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدارش در هفته دوم لیگ ملت های والیبال 2018 با نتیجه سه بر یک برابر کانادا بازنده شد تا با دو پیروزی به رده سیزدهم سقوط کند.

شکست والیبال ایران برابر کانادا ، شگفتی سازی آلمان و چین با شکست مدعیان

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایسنا، در روز سوم و سرانجامی هفته دوم لیگ ملت های والیبال 2018 و در گروه های چهارگانه هشت دیدار برگزار گردید. در یکی از مهم ترین دیدارها و از گروه G از ساعت 23:40 تیم ملی والیبال ایران رو در روی شاگردان استفان آنتیگا در تیم ملی کانادا نهاده شد که در سرانجام تیم اقتصادی کانادا پیروز شد با نتیجه سه بر یک برابر ایران به پیروزی برسد تا با کسب چهارمین بردش 12 امتیازی گردد و به رده ششم صعود کند. در سوی دیگر، شاگردان کولاکویچ با وجود ارائه نمایشی قابل قبول در دو ست سرانجامی حریف شاگردان آنتیگا نشدند و با قبول چهارمین شکست به رده سیزدهم سقوط نمایند.

ست های بازی با امتیاز های 23-25، 22-25، 25-21 و 21-25 به سود کانادا سرانجام یافت.

در این دیدار برای تیم ملی والیبال ایران سعید معروف، محمد موسوی، میلاد عبادی پور، امیر غفور، مجتبی میرزاجان پور و علی شفیعی وارد زمین شدند و در سوی مقابل ساندرز، برکل، مار، دروکو، اسکلاتر و ویگراس شش نفر ابتدایی سفیدپوشان کانادا بودند.

در ست نخست و از همان ابتدا دو تیم با توجه به شناختی که از همدیگر در طول بازی ها کسب نموده بودند، عملکرد پایاپایی ارائه کردند و پس از آن که علی شفیعی دو توپ را به صورت مستقیم راهی بیرون زمین کرد، دو تیم در امتیاز 8 بر 6 به سود کانادا وارد نخستین زمان استراحت فنی شدند. پس از این وقفه، باز هم این شاگردان آنتیگا بودند که به لطف دو پیروزی که در هفته دوم کسب نموده بودند، باروحیه تر ظاهر شدند و با کسب 4 امتیاز متوالی بازی را 13 بر 9 به سود خود کردند تا کولاکویچ مجبور به درخواست زمان استراحت گردد اما تا زمان استراحت فنی دوم نیز بازی با چهار امتیاز فزونی به سود کانادا در جریان بود. با سرویس های هدفدار شفیعی و شناسایی مهاجمان و استفاده از توپ های برگشتی، ایران در امتیاز 17 بر 15 اختلاف را به دو امتیاز کاهش داد. در جایی که احتیاج به تعویض در روند تیمی ایران مشهود بود، این اتفاق رخ نداد و با ضعف مهاجمان ایران در خط حمله بازی 20 بر 15 به سود کانادا شد تا کولاکویچ باز هم چاره کار را در درخواست زمان استراحت ببیند. جایگزینی سال افزون به جای معروف هم کارساز نبود و در اواخر ست کانادایی ها اختلاف را به پنج امتیاز افزایش دادند اما با اضافه شدن حضرت پور و دو دریافت زیبا و نیز سرویس های هدفدار سعید معروف ایران سه امتیاز متوالی کسب کرد تا حساب کار 23 بر 22 گردد تا آنتیگا دو بار مجبور به درخواست زمان استراحت گردد. در سرانجام بازیکنان ایران که دیر به خودشان آمدند، کاری از پیش نبردند و کانادا ست نخست را با نتیجه 25 بر 23 به سود خود تمام کرد تا حساب کار یک بر صفر گردد.

در ست دوم این بار بازیکنان ایران از همان ابتدا عملکرد بهتری را در کارهای تیمی نشان دادند و در حالی که استفاده از دو لیبرو در ترکیب ایران جواب داده بود، ایران تا پیش از نخستین زمان استراحت فنی 6 بر 3 از کانادا پیش افتاد ولی سرویس های ریسکی بازیکنان کانادا ورق را برگرداند تا شاگردان آنتیگا زودتر از ایران به امتیاز 8 برسند. در ادامه با وجود فزونی امتیازی کانادا سرویس های دیدنی و ریسکی عبادی پور جواب داد و ایران در امتیاز 12 بر 11 اختلاف را به حداقل رساند. شاگردان کولاکویچ نه تنها نتوانستند اختلاف دو امتیاز را جبران نمایند بلکه یک امتیاز دیگر را از دست دادند تا کولاکویچ مجبور به درخواست زمان استراحت گردد. شاگردان آنتیگا که به دنبال کسب حداکثر امتیازات در هفته دوم بودند، به هیچ عنوان اجازه نزدیک شدن را به بازیکنان ایران ندادند و اختلافشان را در امتیاز 21 به عدد چهار رساندند تا باز هم کولاکویچ مجبور به درخواست زمان استراحت گردد. در امتیاز 23 بر 21 قائمی به جای میرزاجان پور وارد زمین شد تا در منطقه سرویس قرار بگیرد اما این تاکتیک هم جواب نداد و در سرانجام کانادا ست دوم را هم 25 بر 22 از آن خود کرد تا در مجموع ست شماری دو بر صفر از ایران پیش بیفتد و در آستانه پیروزی بر کل بازی قرار بگیرد.

در ست سوم بازیکنان ایران که چیزی برای از دست دادن نداشتند و باید برای کسب پیروزی دست به آب و آتش می زدند، نتوانستند حتی عملکرد دو ست نخست را تکرار نمایند و در شروع ست سوم 6 بر 2 از شاگردان آنتیگا عقب افتادند تا کولاکویچ با درخواست زمان استراحت جلوی امتیازگیری متوالی کانادایی ها را بگیرد اما این وقفه هم جواب نداد و باز هم کانادا بود که دو امتیاز دیگر گرفت تا دو تیم در امتیاز 8 بر 2 وارد نخستین زمان استراحت فنی شوند. در ادامه و با آمدن قائمی، شریفی و فائزی به زمین، ایران توانست در لحظاتی خوب کار کند ولی شاگردان بلندقامت آنتیگا اجازه نزدیک شدن را به ایران ندادند تا در امتیاز 12 اختلاف را به شش امتیاز افزایش دهند. با رفتن قائمی به خط سرویس و استفاده از توپ های برگشتی ایران سه امتیاز متوالی کسب کرد و بازی 13 بر 10 شد تا بارقه های امید همچمان زده بماند. با سرویس های هدفدار شفیعی و دو دفاع دیدنی از فائزی و غفور ایران در امتیاز 14 بازی را به تساوی کشاند اما این سرانجام کار نبود و شاگردان کولاکویچ که پس از چند تعویض، آنالیزهای کانادا را با مشکل روبرو نموده بودند دو امتیاز دیگر را کسب کردند تا پس از جبران شش امتیاز اختلاف در زمان استراحت فنی دوم 16 بر 14 از کانادا پیش بیفتند. بازیکنان ایران که با ورودشان روحیه مثبت را نیز به بدنه تیم ملی اضافه کردند، توانستند اختلاف را بیشتر هم بنمایند و 23 بر 19 پیش بیفتند و در ادامه ایران با استفاده از اشتباهات حریف ست سوم را 25 بر 21 به سود خود تمام کرد تا در مجموع ست شماری بازی دو بر یک به سود کانادا گردد.

در ست چهارم و در حالی که ایران به دنبال به تساوی کشاندن بازی بود و در سوی دیگر کانادا که در اندیشه پیروزی بر کل بازی بود، نمایش پایاپای ارائه کردند، باز هم این تیم تقریبا جوان شده ایران بود که با سرویس های شریفی و قائمی نبض بازی را در دست گرفت و با امتیازی که معروف با آبشاری دیدنی کسب کرد، با نتیجه هشت بر شش از حریف پیش افتاد و حتی پس از زمان استراحت فنی اول نیز اختلاف را به چهار امتیاز افزایش داد تا شاگردان کولاکویچ بیش از پیش به پیروزی در این ست نزدیک تر شوند. شاگردان آنتیگا که خطر را بیخ گوششان می دیدند، در امتیاز 15 بازی را به تساوی کشاندند و حتی پیش از ایران به امتیاز 16 رسیدند. در ادامه با وجود این که کانادا اختلاف را به دو امتیاز افزایش داد، بازیکنان ایران در توپ های برگشتی بهتر کار کردند و باز هم در امتیاز 17 بازی را مساوی کردند و با تک دفاع دیدنی از غفور ایران 20 بر 19 پیش افتاد. در این لحظات حساس شاگردان آنتیگا دو امتیاز گرفتند تا کولاکویچ درخواست زمان استراحت کند اما پس از این وقفه باز هم کانادا دو امتیاز از دفاع روی تور گرفت تا حساب کار 23 بر 20 به سود سفیدپوشان کانادا گردد و در سرانجام این کانادا بود که با فزونی 25 بر 21 در ست چهارم در مجموع با نتیجه سه بر یک برنده بازی شد.

در شروع دیدار های روز سوم و در نخستین دیدار و از ساعت 17:35 دو تیم آسیایی ژاپن و کره جنوبی به مصاف هم رفتند که در سرانجام این ماراتن زیبا این ژاپن بود که پیروز شد با نتیجه سه بر دو به پیروزی برسد و با کسب سومین پیروزی 9 امتیازی گردد و جایگاهش در رده نهم را تثبیت کند. در سوی مقابل کره ای ها که فرصت آن را داشتند تا نخستین بردشان در لیگ ملت ها را کسب نمایند نتوانستد از این فرصت استفاده نمایند و در نهایت پیروز به کسب تنها یک امتیاز از این دیدار شدند و با شش شکست در قعر جدول باقی ماندند. ست های این بازی با امتیاز های 29-27، 19-25، 25-16، 26-28 و 12-15 به سود ژاپن سرانجام یافت.

از ساعت 18:30 دو دیدار به صورت همزمان برگزار گردید که در مهم ترین بازی تیم صدرنشین لهستان میزبان تیم انتهای جدولی آلمان بود که در سرانجام این بازی یک شگفتی بزرگ خلق شد و ژرمن ها پیروز شدند دست به کار بزرگی بزنند و با پیروزی سه بر یک نخستین شکست لهستان را رقم زدند. آنها پیروز شدند با کسب دومین بردشان شش امتیازی شوند و به رده دوازدهم صعود نمایند. در سوی مقابل لهستانی ها پس از قبول نخستین شکستشان با پنج برد و به لطف باخت آمریکا در دیدار برابر برزیل باز هم با 15 امتیاز و به دلیل معدل بهتر در صدر جدول باقی ماندند. ست های بازی با امتیاز های 18-25، 21-25، 25-21 و 25-27 به سود آلمان سرانجام یافت.

در دیگر دیدار همزمان دو تیم صربستان و استرالیا به مصاف هم رفتند و در حالی که بر روی کاغذ صرب ها از شانس بیشتری برای پیروزی برخوردار بودند، برابر استرالیا غافلگیر شدند و با این که در نهایت توانستند سه بر دو به پیروزی برسند اما یک امتیاز را از دست دادند تا با چهار پیروزی و 9 امتیاز به رده هفتم صعود نمایند. از سوی دیگر شاگردان باانگیزه لبدوف در استرالیا با وجود عملکرد قابل قبول مغلوب تجربه حریف شدند و ست های بازی را با امتیازهای 25-23، 25-19، 20-25، 25-27 و 15-9 به حریف واگذار کردند تا به یک برد و چهار امتیاز در رده چهاردهم برسند.

از ساعت 20:10 و در مهم ترین و زیباترین دیدار هفته دوم تیم های باسابقه و پرافتخار آمریکا و برزیل که در رده های دوم و سوم جدول رده بندی قرار داشتند، به مصاف هم رفتند که در سرانجام این دیدار طولانی این زردپوشان برزیل بودند که توانستند با نتیجه سه بر دو به پیروزی برسند و با کسب پنجمین بردشان 15 امتیازی شوند. آنها ضمن صعود به رتبه دوم با لهستان صدرنشین هم امتیاز شدند. شاگردان جان اسپرا نیز نخستین شکستشان را متحمل شدند تا با پنج پیروزی و 13 امتیاز به رده سوم سقوط نمایند. ست های بازی با امتیاز های 21-25، 20-25، 25-19، 25-20 و 20-18 به سود برزیل سرانجام یافت.

دو دیدار به صورت همزمان از ساعت 21:30 انجام شد و در نخستین بازی تیم های فرانسه مدعی عنوان قهرمانی و تیم چین به مصاف هم رفتند. در حالی که هیچ کس شانسی برای چشم بادامی ها در این بازی قائل نبود، این چینی ها بودند که دست به خلق شگفتی زدند و پس از آن که فرانسوی ها کار را به ست پنجم کشاندند، در ست سرانجامی این چین بود که پیروز تر عمل کرد و با نتیجه سه بر دو برابر قهرمان دوره گذشته لیگ جهانی به پیروزی رسید تا با دو پیروزی و شش امتیاز به رده دهم صعود کند و در سوی مقابل فرانسه هم با چهار برد و 13 امتیاز به رده پنجم سقوط کرد.

در دیگر دیدار همزمان تیم روسیه پیروز شد با نتیجه سه بر صفر برابر تیم بحران زده بلغارستان به پیروزی برسد تا با کسب چهارمین بردش 13 امتیازی گردد و ضمن کاهش اختلاف با رقبای بالای جدول، به رده چهارم صعود کند. بلغارها که ست های بازی را با امتیاز های 25-17، 25-15 و 25-21 به روسیه واگذار کردند، با دو برد و شش امتیاز به رده یازدهم سقوط کردند.

در آخرین دیدار هفته دوم لیگ ملت های والیبال 2018 و از ساعت 2:40 تیم ملی آرژانتین میزبان ایتالیا خواهد بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 500

به "شکست والیبال ایران برابر کانادا ، شگفتی سازی آلمان و چین با شکست مدعیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست والیبال ایران برابر کانادا ، شگفتی سازی آلمان و چین با شکست مدعیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید