قیمت نفت رکورد 7 سال اخیر را ثبت کرد

به گزارش مجله گیتی رو، تهران (پانا) - قیمت نفت خام تا نیمه شب دیشب، سه شنبه، پس از آن که تعیین شد اوپک پلاس به توافق افزایش تولید خود پایند می ماند و نفت بیشتری تولید نمی کند، به بالاترین سطح از 2014 جهش کرد.

قیمت نفت رکورد 7 سال اخیر را ثبت کرد

به گزارش سی ان بی سی، قیمت نفت خام تا نیمه شب امشب، سه شنبه، پس از آنکه تعیین شد اوپک پلاس به توافق افزایش تولید خود پایند می ماند و نفت بیشتری تولید نمی کند، به بالاترین سطح از 2014 جهش کرد.

اوپک پلاس در ماه جولای توافق کرده بود که هر ماه تولید خود را 400 هزار بشکه در روز تا ماه آوریل 2022 افزایش دهد تا کاهش تولید کنونی خود که 5.8 میلیون بشکه در روز از تولید این گروه کاسته است را به طور تدریجی کنار بگذارد.

تا ساعت 23:30 به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، پس از اینکه به 83.13 دلار رسید و بالاترین سطح در 7 سال اخیر را ثبت کرد تا 82.83 دلار پایین آمد اما همچنان جهشی 1.92 درصدی را برای امروز حفظ کرد.

قیمت نفت خام آمریکا هم تا این لحظه با ثبت جهشی 2.04 درصدی به 79.20 دلار رسید. این شاخص هم اندکی قبل موقتاً توانست تا 79.48 دلار بالا برود.

با بالا رفتن قیمت های انرژی و رشد غیرمنتظره تقاضا و فشارهای مصرف کنندگان بزرگی مانند هند و آمریکا برای کاهش قیمت های نفت خام، برآورد هایی در مورد اینکه اوپک پلاس تولید خود را از این مقدار هم بالاتر خواهد برد، به وجود آمده بود، اما با پایان اجلاس سیاست گذاری اوپک پلاس هیچ خبری از تولید اضافی نبود و همان افزایش ماهانه 400 هزار بشکه ای مورد تأیید قرار گرفت.

یک منبع آگاه به رویترز خبر داد اعضای اوپک پلاس در این اجلاس علی رغم فشارها برای افزایش تولید، با ابراز نگرانی از احتمال اینکه موج چهارم کرونا در جهان فرایند رشد اقتصادی و ریکاوری جهان و در نتیجه تقاضای نفت را مختل کند، تولید را بیش از این بالا نبردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1915

به "قیمت نفت رکورد 7 سال اخیر را ثبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت رکورد 7 سال اخیر را ثبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید