غول های بزرگ شیکاگو، دوست دار محیط زیست

به گزارش مجله گیتی رو، هنرمندی خوش ذوق غول هایی بزرگ الجثه طراحی کرده و در طبیعت قرار داده است تا مسئولیت گردشگران در قبال محیط زیست را به آن ها یادآوری کند.

غول های بزرگ شیکاگو، دوست دار محیط زیست

بسکمک گردشگران شیفته محیط زیست هستند، اما مسئولیت های فردی خود برای حفظ آن را فراموش می نمایند. غول های چوبی واقع در شیکاگو یادآور این مسئولیت هستند.

اگر به غرب سفر کنید و در امتداد بزرگراه میان استانی 88 به میان بخش های شمالی استان ایلینوی (Illinois) در آمریکا بروید، شاید با دیدن 6 غول چوبی بسیار بزرگ که بین 5 تا 10 متر درازا دارند و در زمین های مورتون اربورتوم (The Morton Arboretum) واقع در لایل (Lisle) شیکاگو جا خوش کرده اند، از جا بپرید.

این مخلوقات چوبی هیجان انگیز موزه تازه ترول هانت (Troll Hunt)، طراحی شده اند تا مخاطبان را تشویق به بازدید از موزه و مرکز تحقیقات درختی که در فضای آزاد قرار گرفته است، نمایند تا به این ترتیب گردشگران مسئولیت های فردی خود در برابر محیط زیست را درک نمایند. این غول ها از صدها تکه چوب بازیافتی که شامل تخته های ویران شده، درخت ها و شاخه های بر زمین افتاده و به جای مانده های جعبه های بسته بندی و تخته های پهن است، می شوند.

این مجسمه های چوبی که به دست طراح دانمارکی، توماس دامبو ساخته شده اند تا هم ظاهری خبیثانه داشته باشند و هم مخاطبان را به فکر وادارند، به عنوان نگهبانان جنگل اطراف و عناصری از موزه که در تعامل با افرادی هستند که با آن ها برخورد می نمایند، به خدمت گرفته شده اند. بازدیدنمایندگان به هم نشینی با این غول ها و جمع آوری نشانه برای یافتن مخفیگاه شان که در واقع لانه آن ها هنگام خواب است، تشویق می شوند.

الکسای آب زیرکاه که در واقع یک صندوق چوبی ساده بود که به کمک کنده ای از هم باز شد، نزدیک یک تله زانو زده و منتظر است یک انسان را برای انجام مطالعه و تحقیقات به دام بیاندازد. امای خزدار کنار درختی نشسته و دامی آویزان کرده است که گردشگران می توانند به داخل آن فرایند تا به دام بیفتند. آرتور کوچولو که حدود 20 متر بلندی دارد، به پشت خود تکیه زده و اگر گیرتان بیندازد، احتمالا شما را می خورد.

جوی نگهبان که دستش را به ابروی خود زده، در حالی که ایستاده، به بزرگراه خیره شده و باردور سنگی در حال خرد کردن یک ماشین با تکه ای سنگ است و لاف زن نیلز هم از میان درختان نمایان شده است.

سو وگنر نایب رئیس تحصیلات و اطلاعات در مورتون اربورتوم می گوید: قدم زدن در میان بیشه زار و روبه رو شدن با غولی بزرگ در میان درختان، تجربه ای تکرارنشدنی است. بازدیدنمایندگان ما شیفته این موزه منحصر به فرد شده اند. پیام این موزه چیزی نیست جز این که محیط طبیعی اطراف ما ارزشمند و نیازمند توجه و حمایت دائمی ما است.

این مخلوقات جزوی از یک مجموعه بین المللی هستند که با ساخت 6 موجود غول پیکر فراموش شده، که در واقع ماموت هایی چوبی هستند که در شهر زادگاه هنرمند سازنده آن ها یعنی کپنهاگ مخفی شده اند، شروع به کار کرد. انتظار می رود این مجسمه ها حداقل تا انتها سال 2018 در اربورتوم باقی بمانند.

برای اطلاعات بیشتر درباره ترول هانت در مورتون اربورتوم به وب سایت آن سر بزنید.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2120

به "غول های بزرگ شیکاگو، دوست دار محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غول های بزرگ شیکاگو، دوست دار محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید