طراحی گذرنامه واکسیناسیون کرونا در مراحل پایانی

به گزارش مجله گیتی رو، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) از مراحل نهایی طراحی گذرنامه دیجیتالی برای ثبت سوابق واکسیناسیون مسافران با هدف نجات صنعت گردشگری خبر داد.

طراحی گذرنامه واکسیناسیون کرونا در مراحل پایانی

الکساندر جونیاک، مدیر اجرایی انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) در بیانیه ای گفت که این انجمن در حال گذراندن مراحل نهایی طراحی گذرنامه دیجیتال است تا علاوه بر جلوگیری از فروپاشی صنعت گردشگری، به انجام سفر بین المللی بدون اقدامات قرنطینه ای کمک کند. سوابق واکسیناسیون مسافران در این پاسپورت دیجیتالی ثبت خواهد شد. جونیاک در این بیانیه بیان نمود:

آزمایش کلید اول انجام سفرهای بین المللی بدون در نظر گرفتن قوانین قرنطینه است. کلید دوم این است زیرساخت های اطلاعات این اتفاق را ممکن کند که نتیجه آزمایش و اطلاعات مسافران در کنار مدارک در مرزها کنترل شود.

درحال حاضر هیچ کشوری برای ورود به مرزهای خود، شرط واکسیناسیون را اعمال نکرده است؛ اما IATA در تلاش است تا با طراحی این فرایند، به تضمین و رونق این صنعت کمک کند. هرچند پیش بینی می شود که برخی از کشورها مثل استرالیا و نیوزلند، اجازه سفر به کشورشان را بدون ترزیق واکسن ندهند.

همچنین در صورت اجباری شدن واکسیناسیون از طریق شرکت های هواپیمایی، گذرنامه دیجیتالی در پروازها نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست وجوی پرواز خبرنگاران می توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان ترین بلیط را خریداری کنید.

منبع: کجارو / خبرگزاری برنا
انتشار: 20 فروردین 1401 بروزرسانی: 20 فروردین 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2090

به "طراحی گذرنامه واکسیناسیون کرونا در مراحل پایانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی گذرنامه واکسیناسیون کرونا در مراحل پایانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید