شکست ایران مقابل هلند در ماراتن والیبال؛ شاگردان عطایی این بار بدشانس بودند

به گزارش مجله گیتی رو، تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه خود در هفته دوم لیگ ملت ها سه بر دو مغلوب هلند شد تا با کسب چهار امتیاز به کار خود در روتردام سرانجام دهد.

شکست ایران مقابل هلند در ماراتن والیبال؛ شاگردان عطایی این بار بدشانس بودند

هفته دوم لیگ ملت ها 2023 گروه مردان که از روز سه شنبه 30 خرداد به میزبانی روتردام هلند و اورلئان فرانسه شروع شده است، فردا (یکشنبه چهارم تیر) به پایان می رسد.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت 18:30 دقیقه امروز (شنبه سوم تیر) و در چهارمین مسابقه خود در شهر روتردام به مصاف هلند رفت و سه بر دو مغلوب میزبان شد.

ملی پوشان در ست های اول و سوم این مسابقه 25 بر 16 و 25 بر 21 به پیروزی رسیدند و یک امتیاز از میزبان گرفتند، اما در ست های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 16، 25 بر 17 و 15 بر 10 نتیجه را به حریف واگذار کردند.

بهروز عطایی در ابتدای این مسابقه از سید محمد موسوی، محمد ولی زاده، امیرحسین اسفندیار، پوریا حسین خانزاده، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل نژاد و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد که یک تغییر نسبت به مسابقه با آمریکا داشت و اسفندیار از ابتدای بازی به جای مرتضی شریفی به میدان آمد.

روبرتو پیزا سرمربی تیم ملی والیبال هلند نیز از وسل کمینک، نیمیر عبدالعزیز، بنی توینسترا، مارتین ون گاردرن، فابیان پلاک، مایکل پارکینسون و روبرت آندرینگا را به عنوان ترکیب شروع کننده این تیم در ابتدای بازی استفاده کرد.

تیم ملی والیبال ایران در ست نخست شروع بسیار خوبی داشت و پنج بر یک از حریف پیش افتاد تا سرمربی هلند وقت استراحت درخواست کند. این روند همچنان ادامه یافت و در امتیاز 14 بر 6 به سود ایران، سرمربی هلند بار دیگر وقت استراحت درخواست کرد تا از اختلاف امتیاز دو تیم جلوگیری کند.

تیم ایران ست نخست را 25 بر 16 به پایان رساند و در تمامی فاکتورها عملکرد بهتری از هلند به نمایش گذاشت به گونه ای که 10 پوئن از حمله، 3 دفاع و 3 پوئن سرویس به دست آورد و هلندی ها در این زمینه به ترتیب 8، 2 و یک پوئن کسب کردند.

در ست دوم نیز نخستین امتیاز به تیم ایران رسید، اما رقابت دو تیم بسیار نزدیک به هم دنبال شد تا در امتیاز 11 بر 9 به سود هلند، عطایی وقت استراحت درخواست کند. در امتیاز 14 بر 10 به سود هلند سرمربی ایران از دومین وقت استراحت خود استفاده کرد. در امتیاز 15 بر 11 عطایی دو تعویضه انجام داد و کریمی و حاجی پور را بازی آورد. در نهایت این ست 25 بر 16 به سود هلند به پایان رسید تا دو تیم در ست شماری یک بر یک برابر شوند.

در ست سوم تیم هلند نخستین امتیاز را کسب کرد اما تیم ایران با عملکرد خوب امین اسماعیل نژاد نتیجه را به پنج بر دو به سود والیبال کشورمان رساند. فزونی تیم ایران با سرویس های خوب سیدمحمد موسوی تا امتیاز 12 بر 6 نیز ادامه داشت. پیزا سرمربی هلند در امتیاز 15 بر 7 وقت استراحت گرفت تا ضمن توصیه به شاگردانش، از افزایش امتیاز دو تیم جلوگیری کند. در ادامه تیم هلند نمایش بهتری داشت به گونه ای که در امتیاز 15 بر 10 عطایی وقت استراحت گرفت. در ادامه حاجی پور هم به بازی آمد. دو تیم در امتیاز 19 مساوی شدند تا حساسیت این ست دوچندان شود. در نهایت تیم ایران در این ست 25 بر 21 به پیروزی رسید تا کسب یک امتیاز از هلندی ها در روتردام قطعی شود.

جدال نزدیک دو تیم در ست چهارم نیز ادامه یافت، اما تیم هلند با هنرنمایی نیمیر عبدالعزیز که سرویس هایی با سرعت بالا (رکورد 124 کیلومتر) زد، فزونی خود را به تیم ایران تحمیل کرد تا در نهایت این ست نیز 25 بر 17 به سود میزبان پایان یابد و یک امتیاز هلند نیز مسجل و رقابت دو تیم به ست حساس پنجم کشیده شود.

در ست پنجم نمایش خوب بازیکنان ایران مقابل حریف ادامه یافت اما کافی نبود تا هلند با استفاده از تمامی امتیازات میزبانی خود 15 بر 10 پیروز شود و تیم ایران در نهایت سه بر دو نتیجه را واگذار و به کسب یک امتیاز از تیم هلند اکتفا کند.

ایرانی های زیادی امروز در سالن مسابقه ایران و هلند حاضر بودند و ملی پوشان را در این دیدار زیبا و مجذوب کننده همراهی کردند.

بدین ترتیب تیم ملی والیبال ایران هفته دوم لیگ ملت ها را با یک برد برابر آلمان و سه ناکامی برابر آمریکا، ایتالیا و هلند به پایان رساند تا در مجموع هفته اول و دوم، دو برد و 8 امتیاز کسب کند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1402 بروزرسانی: 4 تیر 1402 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2346

به "شکست ایران مقابل هلند در ماراتن والیبال؛ شاگردان عطایی این بار بدشانس بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست ایران مقابل هلند در ماراتن والیبال؛ شاگردان عطایی این بار بدشانس بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید