دستنوشته پیداشده در سفارت سوییس، متعلق به خانم دیپلمات بود؟

به گزارش مجله گیتی رو، ساعت 9:30 دقیقه صبح سه شنبه 14 اردیبهشت جسد زن 51 ساله ای به نام سیلوی - دبیر اول سفارت سوئیس در تهران- در باغچه خانه اش واقع در برج آبشار کامرانیه توسط خدمتکاری که مشغول تمیز کردن حیاط بود پیدا شد.

دستنوشته پیداشده در سفارت سوییس، متعلق به خانم دیپلمات بود؟

روزنامه ایران در ادامه نوشت: به دنبال کشف جسد موضوع به بازپرس محمد وهابی و تیم جنایی اعلام و با حضور در محل تحقیقات شروع شد. در آنالیز های اولیه معین شد که زن میانسال یکی از مقامات ارشد سفارت سوئیس بوده که از مدتی قبل در طبقه هفدهم این برج سکونت داشته است.

در بازرسی از خانه سیلوی، هیچ آثاری از درگیری و بهم ریختگی به چشم نمی خورد و معین شد وی با وجود حفاظ یک متر و 10 سانتی متر در بالکن خانه از آنجا سقوط نموده و جان باخته است.

روی جسد نیز آثاری که نشان از درگیری و ضرب و جرح باشد دیده نمی شد. در تحقیق از همسایه ها نیز معین شد زمان سقوط حدود ساعت 12 و نیم شب بوده است. همچنین داخل خانه سیلوی دستنوشته ای پیدا شد که به نظر می رسید زن میانسال خودش نوشته و به زبان انگلیسی بود. در این متن آمده بود: جسدم را به کشورم منتقل کنید و خاکسترم را در کنار خاکستر پسر کوچکم که در کودکی فوت نموده دفن کنید. دارایی و اموالم را به دختر خوانده ام بدهید.

گرچه این دستنوشته هیچ تاریخ و امضایی نداشت، اما نشان از وصیت زن دیپلمات می داد. به همین خاطر برای تطبیق خط به کارشناسان تشخیص هویت سپرده شد و انتها روز گذشته کارشناسان پس از انجام آزمایشات لازم اعلام کردند دستخط متعلق به زن میانسال است و معین شد که خود سیلوی آن را نوشته است.

همچنین جسد وی به سفارت سوئیس تحویل داده شد تا جسد به آن کشور منتقل گردد و مراسم دفن زن دیپلمات صورت گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1721

به "دستنوشته پیداشده در سفارت سوییس، متعلق به خانم دیپلمات بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستنوشته پیداشده در سفارت سوییس، متعلق به خانم دیپلمات بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید