درمان خانگی جرم گوش با 5 روش آسان

به گزارش مجله گیتی رو، شاید فکر کنید بالا رفتن سن کم کم دارد روی شنوایی تان تاثیر می گذارد و نباید از شنوایی تان انتظار سابق را داشته باشید. تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که بیشتر کم شنوایی ها در اثر گرفتگی گوش ایجاد می گردد.

درمان خانگی جرم گوش با 5 روش آسان

جرم گوش چیست و چطور آن را تشخیص می دهید؟ ابتدا در گوش های خود احساس گرفتگی می کنید؛ کم کم احساس می کنید شنوایی تان کاهش پیدا نموده. احساس خارش و درد گوش به سراغتان می آید و احساس می کنید گوش هایتان دیگر تیزی سابق را ندارند. در حالیکه شاید تنها یک شستشو گوش یا ساکشن گوش بتواند مشکل را به کلی حل نماید. 5 روش خانگی برای تمیز کردن جرم گوش را در مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

روش خانگی برای تمیز کردن جرم گوش

در ادامه با 5 روش خانگی برای تمیز کردن جرم گوش آشنا می شوید.

آب اکسیژنه (هیدروژن پراکسید)

برای این کار باید از محلول 3% هیدروژن پراکسید، آب و گلوله پنبه (گاله) بهره ببرید. مقادیر یکسانی از آب و آب اکسیژنه را با یکدیگر مخلوط کنید تا یک محلول به دست آید. سر خود را به یک سمت خم کنید. به صورتی که گوش کیپ شده به سمت سقف و گوش سالم به سمت کف اتاق قرار بگیرد. سپس گلوله پنبه را به محلول آغشته نموده و آن را در گوش خود بچکانید. چند دقیقه صبر کنید تا محلول جذب جرم گوش گردد و سپس سر خود را به سمت مقابل خم کنید تا اندازه اضافی محلول از گوش خارج گردد. حتی یک بار استفاده از این روش درمان خانگی می تواند برای تمیز کردن جرم گوش شما موثر باشد. علاوه بر این، محلول آب اکسیژنه اثر ضدعفونی کننده نیز دارد و از مجرای گوش در برابر عفونت های مکرر محافظت می نماید.

روغن نارگیل

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را حرارت دهید و با قطره چکان به آرامی آن را در گوش کیپ شده خود بریزید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا روغن جذب گردد. الان می توانید سر خود را به سمت مقابل کج کنید تا جرم گوش نرم شده را از گوش خود به آسانی خارج کنید. از این درمان خانگی در مواقع لزوم می توان استفاده کرد چون روغن نارگیل این قابلیت را دارد که حجم وسیعی از باکتری های مضری که به علت تجمع جرم در گوش انباشته شده اند، از بین ببرد.

روغن بادام

از روغن بادام نیز می توان مانند روندی که برای استفاده از روغن نارگیل شرح داده شد، استفاده کرد. اندازهی روغن بادام را می توان در قطره چکان ریخته و در دمای اتاق همچون روغن نارگیل، قطره قطره در گوش ریخت. روغن بادام یکی از برترین چرب کننده ها بوده و به خروج جرم نرم شده از گوش یاری شایانی می نماید.

روغن بچه

روش تمیز کردن جرم گوش به یاری روغن بچه نیز همچون روش ذکر شده در دو مورد قبل است. به این صورت که چند قطره از روغن بچه را به یاری قطره چکان یا گلوله پنبه در گوش کیپ شده خود می ریزید. سپس مدتی گلوله پنبه را در گوش خود نگه دارید تا روغن از گوشتان خارج نگردد و سپس آن را از گوش خود خارج کنید. روغن بچه شامل روغن های معدنی بسیاری است که از روغن بچه یک مرطوب کننده و چرب کننده بسیار قوی می سازند.

جوش شیرین

یک چهارم قاشق چای خوری جوش شیرین را با دو قاشق چای خوری آب مخلوط کنید. چند قطره از محلول را با قطره چکان در گوش کیپ شده خود بریزید و چند دقیقه صبر کنید. سپس سر خود را به سمت مقابل خم کنید تا جرم گوش نرم شده از گوش شما خارج گردد. حالا می توانید گوش خود را با یک پارچه تمیز خشک کنید. اگر هنوز در گوش خود احساس کیپی می کنید، یک یا دو روز بعد این کار را تکرار کنید.

منبع:sadrahearing

پیشنهاد مطالعه: مطلب سرماخوردگی را با این 2 میوه ضربه فنی کنید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 9 بهمن 1401 بروزرسانی: 9 بهمن 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2286

به "درمان خانگی جرم گوش با 5 روش آسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان خانگی جرم گوش با 5 روش آسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید