درخواست سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی برای بازی های تدارکاتی

به گزارش مجله گیتی رو، سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی می گوید که تیم ملی برای آمادگی بیش تر نیاز به دیدار تدارکاتی دارد و امیدوار است که بتوانند تیم پاکستان را به ایران دعوت کنند.

درخواست سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی برای بازی های تدارکاتی

حسن افتخاری در گفت وگو با خبرنگاران در مورد شرایط آمادگی هندبالیست ها برای حضور در مسابقات آسیایی هندبال ساحلی اظهار کرد: تاکنون دو مرحله اردو برای آمادگی بازیکنان برگزار و سومین مرحله اردو از روز گذشته در اصفهان آغاز شده است. به این مرحله از اردو34 نفر دعوت شده اند که در اردوهای آینده مرحله تعداد نفرات دعوت شده به 14 نفر کاهش خواهد داشت تا نفرات اعزامی مشخص شوند.

وی ادامه داد: یک ماه دیگر تا آغاز مسابقات آسیایی زمان داریم و امیدوارم که تا آن زمان هندبالیست ها آمادگی کافی را به دست آورند و تیم ایران نتیجه خوبی را در این مسابقات بگیرد.

سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی با بیان این که داشتن بازی های تدارکاتی سبب موفقیت بیش تر تیم خواهد بود، اظهار کرد: قبل از اعزام به مسابقات ساحلی نیاز به تورنمنت و دیدارهای تدارکاتی داریم و اگر تدارکات خوبی پشت سر بگذاریم قطعاً در مسابقات موفیقت بهتری کسب خواهیم کرد. در یک ماه باقی مانده تا مسابقات امیدواریم بتوانیم دیدار تدارکاتی خوبی داشته باشیم. حتی اگر شده از پاکستان دعوت کنیم به ایران بیاید. امیدوارم بتوانیم پاکستان را به ایران دعوت و چند دیدار تدارکاتی با آن ها برگزار کنیم تا به شرایط بهتری برسیم.

افتخاری در مورد حریفان تیم هندبال ساحلی ایران در مسابقات آسیایی تایلند گفت: در مرحله مقدماتی شرایط برای تیم ایران تقریبا خوب است. دو حریف قدر پاکستان و بحرین که از نامداران هندبال ساحلی هستند و رزومه بسیار خوبی در این مسابقات دارند در این دوره از مسابقات حاضر نخواهند شد، این شانس خوبی برای تیم ایران خواهد بود. دو رقیب سخت دیگر در این مسابقات قطر و عمان هستند که در گروه دیگر قرار دارند و قطعا در مرحله گروهی به عنوان سرگروه به مرحله بعد صعود خواهند کرد.

او در مورد دو تیم قطر و عمان اضافه کرد: قطر عنوان سومی جهان را در کارنامه دارد و تیم متفاوتی است. این تیم ظرف شش سال گذشته سرمایه گذاری بسیار خوبی در هندبال داشته و در رنکینگ آسیا قهرمانی های زیادی را از آن خود کرده است. قطر بازیکنان چند ملیتی دارد و یکی از اصلی ترین رقبای تیم های حاضر در این مسابقات است. عمان هم تیم خوبی است و در سال 2016 به عنوان کننده آسیا در مسابقات جهانی هندبال ساحلی حضور داشت. تقریباً دیگر تیم ها در شرایط نزدیک به هم هستند.

وی گفت: البته حریفان گروه خود را نباید دست کم بگیریم. ویتنام میزبان مسابقات آسیایی مرحله قبل بود و توانست مقام چهارم را به دست آورد. تایلند اکنون میزبان این مسابقات است و در دو سه سال اخیر سرمایه گذاری بسیار خوبی در زمینه هندبال ساحلی انجام داده است و تیم بسیار خوبی است. افغانستان نیز در مسابقات شرق آسیا عنوان قهرمانی دارد. امارات هم از جمله کشورهایی است که در هندبال صاحب نام است و نباید آن ها را دست کم گرفت.

سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی ایران گفت: اگر بتوانیم این حریف ها را پشت سر بگذاریم و به عنوان سرگروه از گروه خود به مرحله بعد صعود کنیم، شرایط بهتری برای رفتن به مسابقات جهانی پیدا خواهیم کرد.

افتخاری به عنوان پنجمی تیم ملی ایران در دوره قبل اشاره کرد و گفت: در دوره قبل تیم ملی ایران با شکست ویتنام و عمان به عنوان پنجم رسید. اما در ایران در دوره قبل مقابل تیم های پاکستان، قطر و بحرین ناکام بود.

وی در مورد ارتقای مقام پنجمی تیم هندبال ساحلی ایران گفت: ما در مسابقات ساحلی در لبه تیغ هستیم، اما شرایط و زمانی که تا آغاز مسابقات داریم این امکان را برای ما فراهم می کند تا بتوانیم، با شرایط خوبی در این مسابقات حاضر شویم.

به گزارش خبرنگاران، ششمین دوره رقابت های هندبال ساحلی آسیا از 17 تا 25 اردیبهشت ماه در پاتایا تایلند پیگیری می شود که تیم ملی ایران در این رقابت ها با ویتنام، تایلند، افغانستان و امارات متحده عربی هم گروه است. در دیگر گروه نیز قطر، عمان، چین تایپه و ازبکستان به رقابت خواهند پرداخت. سه تیم برتر این رقابت ها جواز حضور در مسابقات جهانی 2018 روسیه را کسب می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 522

به "درخواست سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی برای بازی های تدارکاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی برای بازی های تدارکاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید