حزب اسلام گرای التحریر اندونزی ممنوع الفعالیت شد

به گزارش مجله گیتی رو، دولت اندونزی امروز (چهارشنبه) با حکم جدید ریاست جمهوری حزب التحریر را که قصد تشکیل خلافت جهانی دارد، ممنوع اظهار داشت. این اقدام مورد انتقاد گروه های حقوق بشری قرار گرفته که آن را سختگیرانه می دانند.

حزب اسلام گرای التحریر اندونزی ممنوع الفعالیت شد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، فردی هریس، مدیر کل وزارت دادگستری و حقوق بشر اندونزی در یک کنفرانس خبری کوتاه گفت، مجوز حقوقی حزب التحریر برای حفظ وحدت ملی لغو شده است.

این حکم که به امضای جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی رسیده است، علاوه بر ممنوع کردن حزب مذکور، اختیارات گسترده ای به دولت برای ممنوع کردن فعالیت سازمان هایی می دهد که مغایر قانون اساسی و ایدئولوژی رسمی کشور موسوم به پانکاسیلا عمل می نمایند. گروه های حقوق بشری می گویند، دولت ها می توانند به سهولت از اختیارات این حکم سوء استفاده نمایند.

این تدابیر با گذشت ماه ها تنش فرقه ای صورت می گیرد که دولت را به لرزه درآورد و وجهه اندونزی را در اجرای فرمی از اسلام میانه رو خدشه دار کرد.

حزب التحریر در کنار سایر گروه هایی مانند جبهه مدافعان اسلامی عامل یک سری اعتراضات گسترده علیه فرماندار جاکارتا بوده اند. فرماندار مسیحی پایتخت که از متحدان جوکووی است، به توهین به اسلام متهم شد و دو سال حبس گرفت.

فعالیت حزب التحریر که گمان می رود ده ها هزار عضو داشته باشد، اکنون در بعضی از کشورهای دنیا ممنوع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 639

به "حزب اسلام گرای التحریر اندونزی ممنوع الفعالیت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب اسلام گرای التحریر اندونزی ممنوع الفعالیت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید