جوش غرور، استرس جوانی

به گزارش مجله گیتی رو، اصولا جوش های غرور جوانی با یک استعداد ژنتیکی همراه است و اگر کسی این استعداد ژنتیکی را نداشته باشد، اغلب مبتلا به جوش نمی گردد. به طور کلی، جوش های صورت در برخی از افراد بسیار ملتهب و چرکی است. جای جوش اغلب روی پوست برخی افراد می ماند، این موضوع به قابلیت پوست بستگی دارد که توانایی ردکردن جای ضایعه را داشته

جوش غرور، استرس جوانی

جوش غرور، استرس جوانی

اصولا جوش های غرور جوانی با یک استعداد ژنتیکی همراه است و اگر کسی این استعداد ژنتیکی را نداشته باشد، اغلب مبتلا به جوش نمی گردد. به طور کلی، جوش های صورت در برخی از افراد بسیار ملتهب و چرکی است. جای جوش اغلب روی پوست برخی افراد می ماند، این موضوع به قابلیت پوست بستگی دارد که توانایی ردکردن جای ضایعه را داشته باشد یا نه. التهاب بیش از حد و چرک زیاد احتمال ماندن جای جوش را بالا می برد اما مهم ترین علت ماندن جای جوش دستکاری جوش است. اگر فرد تحت درمان نیست، بهتر است جوش را دستکاری نکند، چون جوش به مرور زمان خوب می گردد اما با فشاردادن و تحریک جوش ها، پوست آزرده می گردد و محل جوش پس از خوب شدن جوش روی پوست باقی می ماند. افراد دارای پوست های چرب بیشتر مستعد جوش زدن هستند، توصیه ای مبنی بر پرهیز از خوردن غذاهای گوناگون و یا ادویه ها و اثر آن در بروز و یا تشدید جوش ها ندارم. چون درباره غذاها هنوز به صورت قطعی چنین مساله ای به اثبات نرسیده است ولی در عمل ما می بینیم که برخی از بیماران بیان می نمایند که با خوردن برخی از تنقلات یا غذا ها جوش ها در پوست شان پدید می آید. به همین علت نمی توان به صورت قطعی بی تاثیر بودن تغذیه روی بروز جوش را رد کرد. به اسم مثال اسکیمو ها در شرایط زندگی خاص خودشان، جوش نمی زنند اما همین افراد با تغییر روش تغذیه خود به شیوه غربی و استفاده از فست فودها مبتلا به جوش شدند. پس می بینیم که تغذیه می تواند در بروز جوش موثر باشد اما آنچه مهم تر است استعداد ژنتیکی افراد در بروز جوش های جوانی یا آکنه است.

اصولا بروز جوش ها با چرب شدن پوست همراه است. به همین علت استفاده از صابون هایی که میکروب های سطح پوست را از بین ببرند، به افراد یاری می نمایند که کمتر مبتلا به جوش شوند. درمان های دارویی موجود هم در عرض مدت شش ماه تا یک سال نتیجه بخش است اما تا زمانی که فردی استعداد ژنتیکی دارد و بعلاوه هورمون های مردانه که از علل مهم بروز جوش است، در بدن او فعال باشد، پوست شخص آماده جوش زدن است. با استفاده از درمان دارویی، جوش ها به طور کامل بهبود می یابد اما فرد باید تحت نظر متخصص پوست درمان نگه دارنده را ادامه دهد زیرا فرد مستعد عود است. پیش از شروع درمان باید یک سری آزمایش هایی را انجام داد و یا اگر مشکلاتی وجود داشت باید ابتدا آن مشکل را حل کرد و سپس درمان دارویی را شروع کرد. ممکن است برای درمان افراد از داروهای مشترک استفاده گردد اما پیش از شروع مصرف دارو باید پزشک بیمار را معاینه کند و با آنالیز تمام جوانب، داروی لازم را تجویز کند تا بیمار با کمترین عوارض درمان را ادامه دهد. جای بسیاری از جوش ها به مرور زمان بهبود می یابد. اگر پس از مدتی حدود یک سال جای جوش از بین نرود، با درمان دارویی می توان آن را برطرف کرد. اما توجه داشته باشید که خود پوست در جهت ترمیم خود حرکت می نماید و باید زمان لازم را برای ترمیم به آن داد.

منبع: http://www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1886

به "جوش غرور، استرس جوانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوش غرور، استرس جوانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید