تعهد بدهید، حقوق بگیرید!

به گزارش مجله گیتی رو، با مشروط شدن واریز حقوق آبان به ورود اطلاعات کارکنان در سامانه پاکنا، دستگاه هایی که در این رابطه اقدام نکرده اند از امروز (شنبه) در صورت مراجعه به سازمان اداری و استخدامی با ارائه تعهد کتبی، برایشان مجوز واریز حقوق صادر خواهد شد.

تعهد بدهید، حقوق بگیرید!

به گزارش ایسنا، بعد از دستور رئیس جمهور جهت شفاف سازی شرایط پرداخت های حقوقی و شرایط سامانه ثبت حقوق و مزایا، طی هماهنگی اجرا شده بین سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و بعلاوه خزانه داری کل کشور، مقرر شد که حقوق کارکنان دستگاه های اجرایی در صورتی مجوز پرداخت داشته باشد که دستگاه مربوطه به تکلیف قانون برای ورود اطلاعات عمل نموده باشد، در غیر این صورت پرداختی صورت نگیرد.

در همین رابطه، سازمان اداری و استخدامی بیان کرد: دستگاه هایی که ورود اطلاعات نداشته اند تنها در صورت ارائه تعهد، برایشان مجوز صادر می شود.

بر این اساس، از امروز همزمان با همزمان با 29 آبان ماه، بالاترین مقام مجاز دستگاه اجرایی که عموما معاونان اقتصادی و اداری سازمان ها هستند باید با مراجعه به سازمان اداری و استخدامی، به سازمان تعهد کتبی بدهند که اطلاعات را هر چه سریع تر در سامانه بارگذاری خواهند کرد تا سازمان اداری و استخدامی نیز در اسرع وقت نسبت به صدور مجوز واریز حقوق اقدام کند.

این در حالی است که گزارش اخیر سازمان اداری و استخدامی هر چند که جزئیات زیادی را منتشر ننموده بود، ولی نشان داد که همچنان در کنار بخشی از دستگاه های دولتی، سایر دستگاه ها از جمله مجلس و زیر مجموعه آن هم اوضاع خوبی در درج اطلاعات نداشته اند و حقوق های این ماه آن ها هم تحت الشعاع این شرط قرار گرفته است.

اینکه پرداخت حقوق ها به ورود اطلاعات کارکنان در سامانه ثبت حقوق و مزایا و بعلاوه کارمندایران مشروط شده، به تکلیف قانون بودجه در دو سال اخیر بر می شود که به استناد الزام قانون برنامه ششم توسعه مصوب شده است.

طبق تبصره 20 قانون بودجه 1400، تخصیص اعتبار حقوق کارکنان فقط باید بر اساس اطلاعات سامانه پاکنا صورت گیرد و از خردادماه، هر گونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی از محل اعتبارات هزینه ای و منابع عمومی و اختصاصی صرفا پس از ثبت اطلاعات آن ها در این سامانه مشروط شده بود.

بعلاوه در بودجه سال گذشته این شرط وجود داشت و تاکید شده بود از ابتدای خرداد ماه (1399) هر گونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی از محل اعتبارات هزینه ای و منابع عمومی و اختصاصی فقط بعد از ثبت اطلاعات در سامانه کارمند ایران انجام شود.

اما تا کنون تکلیف قانون برای عدم پرداخت به دستگاه های اجرایی که اطلاعات کارکنان را در سامانه ثبت حقوق و مزایا وارد ننموده اند، اجرایی نشده بود و از این به بعد نیز با وجود ورود دولت، اینکه با مقاومتی که بین بعضی دستگاه ها در این مورد است، امکان اجرا وجود داشته باشد، جای سوال دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2100

به "تعهد بدهید، حقوق بگیرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعهد بدهید، حقوق بگیرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید