باورهای غلط در غذا خوردن؛ از شکلات نخوردن تا دقت در کالری شماری

به گزارش مجله گیتی رو، دلایل اینکه چرا بعضی از ما با مسائل خوردن دست وپنجه نرم می کنیم، با لایه های عمیق و موضوعات پیچیده ای سر و کار دارد. هر فرد با این حال دارای اعتقادات غلط در خصوص غذاهایی است که آن ها را بد می داند. در این مطلب به بعضی از باورهای غلطی که می تواند باعث محدود شدن خوردن ما گردد، می پردازیم. باید باورهای غلط را بشناسیم و سعی کنیم با دانستن واقعیت آن در زندگی، تغییرشان دهیم و شیوه خوردنمان را بهبود بدهیم.

باورهای غلط در غذا خوردن؛ از شکلات نخوردن تا دقت در کالری شماری
باور غلط کربوهیدرات ها بد هستند و من را چاق می نمایند. من نمی توانم نان، ماکارانی و یا سیب زمینی بخورم.
واقعیت کربوهیدرات ها منبع سوخت بد من هستند و من احتیاج به یک منبع سوخت منظم دارم. می توانم وزنم را حفظ کنم حتی وقتی بعضی از غذاهای حاوی کربوهیدرات زیاد می خورم.
باور غلط من نمی توانم چربی بخورم. چربی چاق نماینده است.
واقعیت چربی ها مواد مغذی هستند که در برنامه همه رژیم های غذایی سالم گنجانده شده اند. چربی ها اجزای ساختاری سلول ها هستند و نقش مهمی در انقباض عضلات، لخته شدن خون و جذب ویتامین های A، D، E و K دارند.

در این زمینه بخوانید:

باورهای غلطی درباره لبنیات که باید کنار بگذارید

پختن غذا در ظروف مسی واقعا مفید است؟

باور غلط من فقط می توانم غذاهایی که در لیست ایمن من قرار گرفته است بخورم. در غیر این صورت من زیاد غذا می خورم و چاق می شوم.
واقعیت یک میانه وجود دارد که باید دور از افراط در زندگی پیاده کنیم. انواع غذاها برای من از نظر جسمی، عاطفی و روحی سالم است اما باید یک میانه را در نظر داشته باشم.
باور غلط واقعیت
من نمی توانم تکه ای آبنبات یا شکلات بخورم. چاق می شوم. این غیرممکن است. برای اضافه شدن نیم کیلو وزن، میزان زیادی غذا خوردن ضروری است. تا زمانی که شما غذاهایی را انتخاب می کنید که سلامت هستند، وجود غذاهای سرگرم نماینده بدون مشکل است.
من نمی توانم با دوستانم غذا بخورم. در رستوران غذاهای باکیفیت وجود ندارد و ممکن است مریض شوم. کوشش برای خوردن غذای باکیفیت کامل، خسته نماینده و کسل نماینده است و من را از شادی می اندازد. تغذیه مناسب خطر ابتلا به بیماری ها را کم می نماید اما به این معنا نیست که هیچ انعطافی به برنامه غذایی خود ندهید و همواره خودتان را محروم کنید.
امروز نمی توانم شام بخورم. من از امروز صبح یک کیلوگرم وزن اضافه کردم با اینکه چیزی نخوردم. بدن من در حالت طبیعی در طول روز مایعات را حفظ می نماید و نوسان وزن دارد. به عنوان مثال وزن بعضی مواد غذایی زیادتر است، مصرف سدیم وزن را در طول روز بالاتر نشان می دهد و همچنین نفخ قبل از قاعدگی می تواند باعث آن گردد.
این رژیم غذایی برای من مناسب است و راهی برای سلامتی مطلوب است. من باید کاملاً از اصول آن پیروی کنم. من نمی توانم هیچ غذای بدی داشته باشم. لیست غذای سخت و قانونی برای غذاهای بد و خوب کار نادرستی است. در هر برنامه ا انعطاف ضروری است.
من هیچ چیزی را بدون دانستن مقدار دقیق کالری، کربوهیدرات و چربی نمی خورم. من همواره باید غذای خودم را اندازه گیری کنم. این کار باعث افزایش ترس های غذایی و طرز فکر وسواسی می گردد. غذا خوردن را بسیار پیچیده نکنید.

غذا به معنای سوخت و ساز بدن است و قرار است از ان لذت ببریم. شناسایی باورهای غلط و جایگزینی آن ها با واقعیت گام عظیم و مهمی است. هر کدام از ما توان استدلال و حل این مسائل را داریم اما در بعضی مواقع، مشاوره حرفه ای برای یاری به ما در خصوص موضوعات عمیق مورد احتیاج است.

منبع: findingbalance

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1435

به "باورهای غلط در غذا خوردن؛ از شکلات نخوردن تا دقت در کالری شماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باورهای غلط در غذا خوردن؛ از شکلات نخوردن تا دقت در کالری شماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید