اینجا همه چیز مرده است!

به گزارش مجله گیتی رو، بعضی از منطقه ها کشور آفریقایی کنیا طی سه سال اخیر یک قطره باران هم ندیده اند و یکی از بدترین خشکسالی های تاریخ، تأثیر مخربی بر حیات وحش آن گذاشته است.

اینجا همه چیز مرده است!

به گزارش خبرنگاران، در پی خشکسالی شدید طی سال های اخیر، اجساد بی جان حیوانات، زمین سوخته جنوب کنیا را فرا گرفته است و غبار قرمز رنگ روی آخرین جسدی که در گرمای شدید کنیا به سرعت خشک می گردد را می پوشاند.

فیل ها، گورخرها، زرافه ها، گاو ها و گاومیش ها در سراسر دشت های این کشور شرق آفریقا پراکنده شده اند و اجسادشان روی هم انباشته می شوند.

گونه های سرسخت و مقاوم به خشکی مانند گورخر ها و فیل ها به طور دسته جمعی از بین می روند. کرکس ها به علت ضیافت با لاشه آنقدر چاق هستند که به سختی می توانند پرواز نمایند.

در جنوب کنیا، خانه بعضی از پربازده ترین علفزار های دنیا که زمانی بوته ها تا کیلومتر ها امتداد می یافتند برگی دیده نمی گردد و حیوانات در نزدیکی پارک ملی آمبوسلی از گرسنگی می میرند.

در این کشور که پس از هجوم ملخ های صحرایی در سال 2019 و شروع بحران غذایی، تولیدات کشاورزی کاهش یافت، مقدار پایین بارندگی در دوره های بارندگی متوالی سبب شروع بحران غذایی جدیدی شدو 13 میلیون نفر در کنیا با گرسنگی دست و پنجه نرم می نمایند.

به گفته کارشناسان شدیدترین خشکسالی در 40 سال گذشته بخش شرقی آفریقا را تحت تاثیر قرار داده است.

بعضی از منطقه ها این کشور طی سه سال اخیر یک قطره باران هم ندیده اند و یکی از بدترین خشکسالی های تاریخ، تأثیر مخربی بر حیات وحش آن گذاشته است. تخمین زده می گردد که تنها در امسال 2.5 میلیون دام به خاطر خشکسالی کشته شده اند.

چارلی همیلتون جیمز، به عنوان عکاس حیات وحش از پارک های ملی Amboseli و Tsvao بازدید کرد و در آنجا واقعیت وحشیانه این بحران را به تصویر کشید؛ بدترین خشکسالی ای که مردم ماسایی به چشم دیده اند.

تصاویر خیره نماینده، اما غم انگیز او از حیوانات زیبا که به لاشه تبدیل شده اند، ابعاد این بحران را نشان می دهند. کشاورزان مجبور شده اند زمین های خود را بفروشند و میلیون ها نفر در معرض گرسنگی هستند.

این عکاس حیات وحش که با دیوید اَتنبرو نیز کار نموده است، در یک سفر ده روزه با انجمن نشنال جئوگرافیک، تصاویر بسیاری از مرگ حیوانات در کنیا به علت خشکسالی بی سابقه را ثبت کرد.

وی گفت: خشکسالی عظیمی وجود دارد، حیوانات فقط آب کافی برای نوشیدن داشتند، اما چیزی برای خوردن وجود نداشت، این خشکسالی 3 سال است که پابرجاست. این منطقه پر است از اجساد حیوانات، هر 25 متر یک جسد دیده می گردد. ما با ماسایی های محلی صحبت کردیم، این بدترین خشکسالی است که آن ها به خاطر دارند.

او به یاد می آورد که گورخری را دیده بود که خاتمه به چاله آبی رسید و مرده بود. چارلی اضافه نمود: شما حیوانات مرده زیادی را در اطراف چاله های آبی مشاهده خواهید کرد، آن ها در نهایت آب می نوشند و سپس سقوط می نمایند و می میرند.

به گزارش خبرنگاران، مقامات می گویند که حداقل 205 فیل، 512 حیوان وحشی، 381 گورخر معمولی، 51 گاومیش، 49 گورخر نادر گروی و 12 زرافه در 9 ماه گذشته مرده اند. پیش بینی می گردد که این تعداد بسیار بیشتر باشد. منطقه ها شمال و جنوب کنیا بیش از همه تحت تأثیر خشکسالی قرار دارند و بخش عمده ای از جمعیت فیل های کنیا را در خود جای داده است. فیل ها باید روزانه 63 گالن آب بنوشند.

چارلی می گوید: تغییرات اقلیمی خشکسالی را تشدید می نماید، اما گاو ها آنقدر زیاد هستند که همه چیز را خورده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 آذر 1401 بروزرسانی: 1 آذر 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2252

به "اینجا همه چیز مرده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینجا همه چیز مرده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید