45 درصد زندانیان جرائم غیرعمد البرز گرفتار مهریه هستند

به گزارش مجله گیتی رو، مدیرعامل ستاد دیه استان البرز با اشاره به آمار زندانیان مربوط به مهریه در استان البرز گفت: در حال حاضر 381 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان البرز هستند که سه نفر زندانی تصادف، 10 نفر زندانی کارگاهی، 199 نفر بدهکار مالی و 169 نفر بدهکار مهریه هستند؛ هفت نفر از کل این 381 نفر خانم هستند.

45 درصد زندانیان جرائم غیرعمد البرز گرفتار مهریه هستند

به گزارش خبرنگار مجله گیتی رو، محمدباقر مقدسی در نشست خبری با رسانه های استان البرز که امروز سه شنبه 30 مرداد در اداره کل زندان های استان البرز برگزار گردید گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 120 زندانی جرائم غیرعمد با پرداخت بدهی و گذشت شاکیان آزاد گردیده اند که هفت نفر از این زندانیان خانم بودند.

مقدسی اضافه کرد: در حال حاضر 381 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان هستند که سه نفر زندانی تصادف، 10 نفر زندانی کارگاهی، 199 نفر بدهکار مالی و 169 نفر بدهکار مهریه هستند؛ هفت نفر از کل این 381 نفر خانم هستند.

وی با اشاره به آمار زندانیان مربوط به مهریه در استان البرز گفت: این تعداد 45 درصد از زندانیان جرائم غیرعمد را شامل می گردد؛ افزایش قیمت سکه در ماه های اخیر تأثیر زیادی در وضعیت آزادسازی این زندانیان داشته است؛ متأسفانه بخش زیادی از این افراد جوانان زیر 30 سال هستند که هیچ گناهی ندارند.

مقدسی پیشگیری را مهمترین اصل در کاهش زندانیان جرائم غیرعمد عنوان و توضیح داد: اگر افراد به بیمه، توان مالی در کشیدن چک و مسائلی از این دست توجه داشته باشند قطعاً تعداد افراد زندانی در این بخش کاهش خواهد یافت.

وی در سرانجام از آزادسازی 12 زندانی به مناسبت عید قربان اطلاع داد و گفت: میزان بدهی این 12 نفر یک میلیارد و 500 میلیون تومان بود که 300 میلیون تومان آن با گذشت شاکیان همراه شد و چک مبلغ مابقی هم آماده پرداخت است تا این 12 نفر که دو نفر از آنها خانم هستند آزاد شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 144

به "45 درصد زندانیان جرائم غیرعمد البرز گرفتار مهریه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "45 درصد زندانیان جرائم غیرعمد البرز گرفتار مهریه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید