3 توصیه به خانواده ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا

به گزارش مجله گیتی رو، مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: شستن مرتب دستها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک 3 توصیه مهم ما به خانواده ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است.

3 توصیه به خانواده ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا

به گزارش گروه اجتماعی مجله گیتی رو، حامد برکاتی، مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در بازدید از حوزه امتحانی نهایی پایه دوازدهم در دبیرستان ماندگار البرز، گفت:گزارش های که از نقاط مختلف کشور و تهران داریم این است که مدارس در دوران برگزاری امتحانات پروتکل بهداشتی را رعایت نموده اند.

وی با اشاره به سابقه مطلوب وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش در حوزه سلامت، بیان داشت: آموزش و پرورش یکی از دستگاه هایی است که اقدامات سیستمی در مورد پیشگیری از کرونا انجام داده است.

مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اضافه نمود:وزارت بهداشت با توجه به شیوع آنفلوآنزا در سال گذشته و آمادگی که داشتیم، در روبرو با کرونا این هوشیاری ایجاد شد و از نیمه بهمن سال گذشته دستورالعمل مشترکی با وزارت آموزش و پرورش در مورد کرونا نوشته شد و 21بهمن نیز ویدئو کنفرانس مشترکی در این خصوص با وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید.

برکاتی با اشاره به اهمیت رعایت نکات بهداشتی در مدارس و دانش آموزان، متذکر شد: از خانواده ها سه کار مهم و رعایت آن را برای جلوگیری از ابتلا به کرونا انتظار داریم.

وی ابراز داشت: اولین موضوع شستن مرتب دستهاست، دوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و سومین انتظار، استفاده از ماسک است.

مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اینکه همه کشور های جهان به سمت عادی سازی فعالیت های اجتماعی حرکت می نمایند، گفت:یکی از نگرانی ها در مورد پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا بین اولیای دانش آموزان و معلمان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1152

به "3 توصیه به خانواده ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 توصیه به خانواده ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید