برگزیدگان هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری

به گزارش مجله گیتی رو، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، هیأت داوران این جشنواره در بخش نمایش نامه نویسی سه اثر را به عنوان برگزیده، دو اثر را شایسته قدردانی و سه اثر دیگر را شایسته قدردانی برای پرداختن به ادبیات فارسی معرفی کردند. در بخش نمایش صحنه ای (زنده- عروسکی) دو اثر به عنوان نمایش برگزیده، دو اثر برگزیده اول و دوم بازیگری و یک اثر شایسته قدردانی بازیگری، دو اثر برگزیده اول و دوم عروسک گردانی و یک اثر شایسته قدردانی عروسک گردانی، یک اثر متن برگزیده نمایش نامه و یک اثر به عنوان نمایش برگزیده کارکردانی و یک اثر شایسته قدردانی کارگردانی معرفی گردید. هم چنین در بخش نمایش صحنه ای هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون یک نمایش به عنوان برگزیده و یک اثر شایسته قدردانی طراحی و ساخت عروسک و دو اثر به عنوان برگزیده طراحی صحنه انتخاب شدند. هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی سال 1398 شروع به کار کرد و تا سرانجام سال 98 مرحله استانی آن برگزار گردید.

برگزیدگان هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری

بر اساس این خبر، قرار بود فروردین 1399 مراسم پایانی این جشنواره به میزبانی استان خوزستان برگزار گردد اما این مراسم به علت شیوع بیماری کرونا در کشور لغو شد تا این که در سال 1400 نیز به علت محدودیت ها و موانع، کوشش برای برگزاری مراسم پایانی به شکل حضوری، به نتیجه نرسید و در نهایت داوری مرحله کشوری این جشنواره به شکل مجازی و بر اساس فیلم های ارسالی از 15 نمایش انجام شد.

در بیانیه هیأت داوران هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی نیز گفته شده است داوران به علت محدودیت های کرونایی ناگزیر بوده اند نمایش ها را از روی فیلم داوری نمایند. در این بیانیه بعلاوه به ضرورت توجه به دغدغه های بچه ها و نوجوانان، مسائل زنان و چالش های اجتماعی از سوی داوران اشاره شده است. کیفیت پایین سطح بازیگری زنده و عروسکی در سطح عمومی جشنواره، احتیاج گروه های نمایشی به آموزش، هدایت و مشاوره مستمر و لزوم توجه مسئولان به فرایند رو به توسعه شیوه های نمایش و اجرای آنها از دیگر مواردی است که در بیانیه داوران این دوره بیان شده است. هیأت داوران متشکل از حسن دادشکر پیشکسوت تئاتر کودک و نوجوان، آزاده پورمختار بازیگر، عروسک گردان و گوینده عروسکی و سامی صالحی ثابت کارگردان و مدرس تئاتر، برگزیدگان بخش های صحنه ای (زنده و عروسکی) و بخش نمایشنامه نویسی را معرفی و در بخش نمایش کتابخانه ای از طرح ها و ایده های منتخب قدردانی نموده اند.

دبیرخانه هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی اظهار امیدواری نموده است در سال 1401 با بهبود نسبی اوضاع و شرایط، امکان اکران عمومی نمایش های برگزیده در تهران و استان ها فراهم گردد.

شایان ذکر است لوح سپاس و جوایز برگزیدگان و شایستگان قدردانی به زودی ارسال خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2119

به "برگزیدگان هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید