یزد در آستانه شرایط قرمز آبی

به گزارش مجله گیتی رو، مدیرعامل آب منطقه ای استان یزد گفت: اگر صرفه جویی در مصرف آب نداشته باشیم آبرسانی در تابستان با مشکل روبرو می گردد.

یزد در آستانه شرایط قرمز آبی

به گزارش خبرنگار از، محمدمهدی جوادیان زاده مدیرعامل آب منطقه ای استان یزد گفت: ما روی خط مرزی حرکت می کنیم و اگر مصرف آب به همین رویه ادامه پیدا کند، این احتمال وجود دارد در ماه های آینده که هوا گرمتر می گردد نتوانیم 24 ساعته در استان آبرسانی کنیم.

او اضافه نمود: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و ضرورت استفاده شهروندان از آب برای بهداشت فردی و گرمای زودرس هوا میزان مصرف افزایش یافته است.

جوادیان زاده ادامه داد: بارش های امسال نرمال بوده و سبب شد که کسری مخزن از 300 میلیون متر مکعب به 260 میلیون متر مکعب کاهش یابد، ولی همچنان کسری مخزن 260 میلیون متر مکعبی داریم.

مدیرعامل آب منطقه ای استان یزد اظهارداشت: این کسری مخزن آب نگران نماینده است، اما امیدواریم با صرفه جویی و مدیریت مصرف و با برنامه سازگاری با کم آبی، این کسری مخزن در سال های آینده به صفر برسد.

او در سرانجام اضافه نمود: از مردم می خواهیم در مصرف آب صرفه جویی نمایند تا بتوانیم آبرسانی را به صورت عادلانه در تمام استان انجام دهیم.

غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1177

به "یزد در آستانه شرایط قرمز آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزد در آستانه شرایط قرمز آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید