مقررات سفر به ترکیه سخت تر شد

به گزارش مجله گیتی رو، با توسعه گونه دلتای کرونا، ترکیه ورود مسافر از شش کشور را به حالت تعلیق درآورد و مقررات سفر به این کشور را برای اتباع بعضی کشورها سخت تر کرد.

مقررات سفر به ترکیه سخت تر شد

بهترین تجربه سفر را با تورهای لحظه آخری ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

ایسنا: مهدی عباسی ـ کارشناس گردشگری و تحلیل گر بازار گردشگری ترکیه ـ به ایسنا اطلاع داد: وزارت کشور ترکیه بخشنامه نوی مبنی بر جلوگیری از ورود اتباع شش کشور به ترکیه صادر نموده که با توجه به آن، پروازهای بنگلادش، برزیل، آفریقای جنوبی، هند، نپال و سریلانکا تا زمان اتخاذ تصمیم های نو به حالت تعلیق درآمده است.

او با بیان این که طبق بخشنامه نو وزارت کشور ترکیه، مقررات سفر از ایران به این کشور هنوز تغییر ننموده است، اضافه نمود: افرادی که از انگلستان، ایران، مصر و سنگاپور وارد می شوند باید حداکثر 72 ساعت قبل از ورود، نتیجه منفی تست پی سی آر خود را ارائه دهند.

وی در ادامه بیان نمود: وزارت کشور ترکیه در بخشنامه اقدامات ورود به کشور پس از اول جولای 2021 از افرادی که از کشورهای دیگری می آیند اما در 14 روز گذشته در بنگلادش، برزیل، آفریقای جنوبی، هند، نپال و سریلانکا بوده اند، خواسته گزارش تست PCR را با نتیجه منفی ارائه دهند، این افراد پس از ورود 14 روز در مکان هایی که استان ها معین می نمایند اقامت داشته و قرنطینه می شوند. اگر نتیجه آزمایش پی سی آر در سرانجام روز چهاردهم قرنطینه منفی باشد، قرنطینه مسافر ورودی تمام می گردد. کسانی که نتیجه تست پی سی آر آن ها در سرانجام 14 روز قرنطینه مثبت گردد از تاریخ مثبت بودن نتیجه آزمایش وارد اتاق ایزوله شده و دوباره بعد از 14 روز اگر جواب تست پی سی آر منفی گردد در سرانجام روز چهاردهم ایزولاسیون سرانجام می یابد.

این کارشناس اضافه نمود: بنابر مقررات نو سفر به ترکیه، مدت زمان درخواست قرنطینه اجباری برای افرادی که از افغانستان و پاکستان به ترکیه می آیند و کسانی که در 14 روز گذشته در این کشورها بوده اند 10 روز است و اگر تست پی سی آر در سرانجام هفت روز قرنطینه منفی باشد، برنامه قرنطینه اجباری سرانجام می یابد. در صورت مثبت بودن تست پی سی آر مسافر ورودی، وزارت بهداشت مطابق دستورالعمل کووید 19 عمل خواهد نمود.

به گفته او، قرنطینه اجباری برای افرادی که در 14 روز گذشته در بنگلادش، برزیل، آفریقای جنوبی، هند، نپال یا سریلانکا بوده اند یا از افغانستان و پاکستان به ترکیه آمده اند، در خوابگاه های معین شده به وسیله استانداری ها یا در هتلی معین خواهد بود. قرنطینه در هتل ها، هزینه های اقامت و نقل و انتقال این افراد از دروازه های مرزی، و رویه ها و اصول مربوط به آن به وسیله استانداری ها معین و اعلام می گردد.

عباسی گفت: شهروندان کشورهای دیگر که نام آن ها در این بخشنامه نیامده است و دست کم 14 روز قبل از ورود به ترکیه از همه دروازه های مرزی (زمینی، هوایی، دریایی و ریلی)، واکسینه شده و یا در شش ماه گذشته به کرونا مبتلا شده و یا 28 روز از ابتلای شان به بیماری کووید 19 گذشته باشد، نیازی به ارائه آزمایش پی سی آر و یا آزمایش آنتی ژن سریع با نتیجه منفی نخواهند داشت و اقدامات قرنطینه ای برای این افراد اعمال نمی گردد. در صورت ارائه نکردن گواهی واکسیناسیون یا اسناد اثبات ابتلا به بیماری در هنگام ورود به ترکیه، گزارش تست پی سی آر با نتیجه منفی حداکثر 72 ساعت قبل از ورود یا ارسال آنتی ژن سریع منفی حداکثر 48 ساعت از زمان ورود این دسته از مسافران کافی است.

او با اشاره به بندهای دیگر این بخشنامه، اظهار کرد: از مسافرانی که از تمام دروازه های مرزی وارد ترکیه می شوند، ممکن است از طرف وزارت بهداشت ترکیه به صورت رندوم، آزمایش پی سی آر گرفته گردد. پس از آزمایش، به این افراد اجازه داده می گردد به مقصد نهایی خود بروند. اگر نتایج آزمایش مثبت باشد، مطابق با دستورالعمل کووید 19 وزارت بهداشت ترکیه با آن ها رفتار خواهد شد؛ مسافرانی که با این افراد تماس نزدیک داشته باشند به مدت 14 روز در مراکزی که معین شده قرنطینه می شوند و در صورت منفی بودن نتایج آزمایش پی سی آر دوران قرنطینه سرانجام می یابد. شرایط قرنطینه افرادی که دارای نوع دلتای ویروس کرونا هستند هم با نتیجه منفی آزمایش پی سی آر در سرانجام روز چهاردهم پایان می یابد.

او گفت: وزارت کشور ترکیه بعلاوه برای جلوگیری از تأثیر منفی کرونا بر تجارت خارجی این کشور تصمیم گرفته خدمه کشتی و هواپیما و رانندگان کامیون را از انجام آزمایش پی سی آر و قرنطینه معاف کند.

این کارشناس گردشگری با مرور بندهای دیگر بخشنامه نو وزارت کشور ترکیه در ارتباط با ورود از تمام دروازه های مرزی این کشور (دریایی، ریلی، هوایی و جاده ای) حتی برای شهروندان و ساکنان ترکیه، ادامه داد: کسانی که دست کم 14 روز قبل از ورود به ترکیه واکسینه شده اند و یا در شش ماه گذشته دچار بیماری کرونا شده اند و یا 28 روز از اولین آزمایش مثبت پی سی آر آن ها گذشته با ارائه جواب منفی آزمایش پی سی آر حداکثر 72 ساعت قبل از ورود به ترکیه، اجازه ورود خواهند داشت.

او افزود: در این قسمت از بخشنامه تاکید شده مسافرانی که نمی توانند اسناد یا نتایج آزمون معین شده را ارائه دهند، مجاز به رفتن به محل سکونت خود پس از ارائه نتیجه منفی پی سی آر در ورودی های مرزی هستند و افرادی که نتایج آزمایش آن ها مثبت شده در محل های پیش بینی شده برای قرنطینه نگهداری خواهند شد.

عباسی گفت: با توجه به این که شهروندان ترکیه ساکن و یا مقیم خارج از کشور با آغاز فصل تابستان قصد مراجعت به شهرهای خود برای مرخصی یا تعطیلات را دارند و اصولا از سرانجامه های مرزی معینی استفاده می نمایند، اگر نتوانند اسناد یا نتایج آزمایش پی سی آر را ارائه دهند، با پر کردن فرم حاوی اطلاعات اساسی خود (از جمله اطلاعات مکان/ آدرس موجود در کشور) از دروازه های مرزی عبور خواهند کرد.

او اضافه نمود: طبق اخبار منتشرشده، شهروندانی که با چنین شرایطی اجازه ورود به کشور را می گیرند در محل اقامت خود تا زمان ارائه نتیجه منفی تست پی سی آر قرنطینه می شوند. ترکیه اعلام نموده در این باره تصمیمات لازم به وسیله فرماندار، بخشدار و افسران اداری مستقر در سرانجامه های مرزی با همکاری تمام نهادها و سازمان های اجتماعی گرفته می گردد.

ترکیه به تازگی با کاهش محدودیت های قرنطینه داخلی در این کشور و گشایش مراکز توریستی، آماده سفر گردشگران بیشتر در فصل تابستان و جبران بخشی از خسارت های ویروس کرونا بود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1790

به "مقررات سفر به ترکیه سخت تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات سفر به ترکیه سخت تر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید