وقتی آمریکا و چین بر سر آسمان مبارزه می نمایند

به گزارش مجله گیتی رو، چین برای ربودن گوی رقابت تا سال 2022 از بزرگترین رقیب خود در سفرهای هوایی، آمریکا، دورخیز نموده است. در راستای رسیدن به این هدف، دولت چین از ایجاد و توسعه 74 فرودگاه در سرتاسر این کشور خبر می دهد. اگر دولت چین پیروز به عملی ساختن تعهدات خود در این زمینه شود، سالانه با یک جامعه عظیم 720 میلیون نفری از مسافرین هوایی روبرو خواهد بود.

وقتی آمریکا و چین بر سر آسمان مبارزه می نمایند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش سی.ان.ان، برخلاف نقشه های بلندپروازانه ای که چین برای تصاحب آسمان در سرش می پروراند، برای ساخت و ساز این فرودگاه ها تا به حال گام های چندان موثر و قابل توجهی برداشته نشده است.

از بین تمامی 74 فرودگاه، فرودگاه بین المللی دکسینگ پکن (پایتخت چین)، بیشترین توجه ها را به خود جلب نموده است. این مرکز هوانوردی چند میلیون دلاری قرار است در سپتامبر سال 2019 آماده بهره برداری باشد.

هر چند یک فرودگاه بین المللی پیش از این در پایتخت احداث شده است، ولی کارشناسان معتقد هستند که پکن به دروازه هوایی دوم برای ورود به سایر بخش های جهان احتیاج دارد. فقدان این فرودگاه، ضربه های شدیدی به ظرفیت های هوایی بالقوه چین وارد نموده است.

در سال 2017 بیش از 95 مسافر از دروازه های سه ترمینال فرودگاه بین المللی پکن، به عنوان دومین فرودگاه پرتردد جهان عبور کردند. فرودگاه هسترفیلد-جکسون در آتلانتا پرترافیک ترین فرودگاه هوایی جهان است.

فرودگاه جدید توسط شرکت معماری زاها حدید و شرکای تجاری چینی آن در چهار باند پرواز و ترمینالی به اندازه 97 زمین فوتبال طراحی شده است و این تنها نخستین مرحله از مراحل چندگانه ساخت این فرودگاه خواهد بود.

هدف اولیه از ساخت این فرودگاه، افزایش ظرفیت ترابری هوایی چین به 720 میلیون مسافر و 20 میلیون تن بار تا سال 2025 است. این طرح بلندپروازانه در مجموع خواستار ایجاد هفت باند فرودگاه و انتقال حداقل 100 میلیون مسافر و چهار میلیون تن بار در سال است.

ساخت این پروژه 11.5 میلیون دلاری در سال 2014 و با بیش از 40 هزار کارگر کلید خورد. هرچند پروژه های دیگر چین برای ساخت و توسعه 74 فرودگاه هدف تا سال 2022 پیشرفت چندانی را نشان نمی دهند، ولی مراحل ساخت فرودگاه دکسینگ پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است. تقریبا کار ساخت پایانه ها به کلی به اتمام رسیده است و زیر نور پنجره های سقفی می توان شاهد درخشش امضای شرکت حدید در جای جای فرودگاه بود.

منبع: همگردی
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 428

به "وقتی آمریکا و چین بر سر آسمان مبارزه می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی آمریکا و چین بر سر آسمان مبارزه می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید