نگاهی به نایاب ترین خودرو های جهان و قیمت گزاف آن ها

به گزارش مجله گیتی رو، خبرنگاران - ترحمه از محمد کاملان: صنعت خودروسازی تاکنون محصولات مختلفی را روانه بازار نموده است، این خودروها در تعداد انبوه فراوری می شوند و به همین دلیل شاهد فراوری هزاران دستگاه از یک مدل هستیم که شباهت های زیادی با هم دارند.

نگاهی به نایاب ترین خودرو های جهان و قیمت گزاف آن ها

در این بین خودروهایی نیز هستید که فراوری کم آن ها باعث نایاب شدن شان شده است و همین امر قیمت این خودروها را نیز افزایش می دهد. بدون شک وقتی از خودروهای نایاب صحبت می کنیم با محصولاتی طرف هستیم که ویژگی های خاص و جالبی نسبت به خودروهای رایج بازار دارند و به این راحتی ها نمی توان از کنار این خودورهای نایاب رد شد.

با این حساب قصد داریم در ادامه با هم به نایاب ترین خودروهای جهان و قیمت گزاف آن ها نگاهی داشته باشیم.

هوندا ان اس ایکس، فراوری سال های 1990 تا 2005

این خودرو در سال 1990 معرفی گردید و در همان زمان توجه علاقه مندان جهانی خودرو را به خود جلب کرد. در این خودرو شاهد حضور یک پیشرانه از نوع V6 بودیم که چیزی حدود 270 اسب بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می داد. به لطف این پیشرانه هوندا ان اس ایکس به راحتی به سرعتی حدود 270 کیلومتر در ساعت دست پیدا می کرد.

ویژگی های جالب هوندا ان اس ایکس به همین جا ختم نمی شود و با خودرویی طرف هستیم که به صورت کاملاً دست ساز فراوری شده بود. این خودرو در زمان فراوری چیزی حدود 70 هزار دلار قیمت داشت و این روزها بین 160 تا 200 هزار دلار معامله می شود.

تنها 100 دستگاه از خودروی هوندا ان اس ایکس فراوری شده و همین امر این خودرو را جذاب و نایاب نموده است.

شورولت کامارو زد .ال .وان، فراوری سال 1969

انصافاً باید گفت خودروهای قدیمی شورولت جذابیت های خاصی دارند، خودروی کامارو زد. ال . وان نیز در سال فراوری خود به عنوان محصولی جالب توجه و مشتری پسند راهی بازار شد. این خودرو پیشرانه ای قدرتمند از نوع V8 داشت که بیشتر از 427 اسب بخار نیرو در اختیار راننده قرار می داد.

شورولت از همان ابتدا این خودرو را در تعداد محدود فراوری کرد و همین امر باعث افزایش قیمت آن در دراز مدت شد. کامارو زد. ال . وان در حال حاضر چیزی حدود 450 هزار دلار قیمت گذاری می شود اما دیده شده است که نسخه های بهینه شده این خودرو با قیمت های گزاف تری بین 800 تا یک میلیون دلار نیز معامله شده اند.

پکارد پنتر، فراوری سال 1954

این خودرو در حال حاضر چیزی حدود 800 تا یک میلیون دلار قیمت می خورد، این قیمت گذاری گزاف بی دلیل نیست چرا که تنها 4 دستگاه پکارد پنتر فراوری شده است. این خودرو به صورت مفهومی فراوری شد و قرار بود تکنولوژی های آینده ای که پکارد در خودروهای خود استفاده خواهد نمود را به نمایش بگذارد.

این خودرو به پیشرانه ای با 275 اسب بخار نیرو مجهز بود و طراحی آن برای زمان خودش بسیار آینده نگرانه و جالب به نظر می رسید. این خودرو با جزئیات زیادی طراحی شده بود و حتی امروز نیز جای خود را در دل طرفداران خودرو باز می نماید.

پگاسو زد.102، فراوری سال 1951

به احتمال زیاد حتماً اسم پگاسو به گوش شما نخورده است اما جالب است بدانید این خودرو در زمان خود به عنوان سریع ترین خودروی جهان شناخته می شد.

برند پگاسو مربوط به یک شرکت خودروسازی اسپانیایی بود و پگاسو زد.102 به سرعتی معادل با 241 کیلومتر در ساعت دست پیدا می کرد. این امر باعث شده بود در آن موقع هیچ خودرویی به گرد پگاسو زد.102 نرسد.

یک پیشرانه 3.2 لیتری از نوع V8 در این خودرو تعبیه شده بود و در همان زمان عرضه نیز با یک خودروی گران قیمت طرف بودیم که گفته می شود قیمت آن حدود 2 برابر یک خودروی فراری فراوری دهه 50 میلادی بود. بخت با پگاسو زد.102 یار نبود و از این خودرو تنها 68 دستگاه فراوری شد.

لامبورگینی رونتون، فراوری سال 2007

تنها 21 دستگاه از خودروی لامبورگینی رونتون فراوری شده است که 20 دستگاه از این تعداد در اختیار مشتریان قرار گرفته و یک دستگاه دیگر نیز در موزه لامبورگینی نگه داری می شود.

لامبورگینی مدعی است در طراحی این خودرو از پیشرفته ترین هواپیماهای جت الهام گرفته است و انصافاً هم باید گفت با خودروی طرف هستیم که شباهت زیادی به جت های جنگی دارد. یک پیشرانه بزرگ 6.5 لیتری از نوع V12 مقدار 641 اسب بخار نیرو را در اختیار راننده لامبورگینی رنتون قرار می دهد. این خودرو در عرض 3.4 ثانیه به شتابی معادل 100 کیلومتر دست می یابد و 339 کیلومتر سرعت می گیرد.

این خودروی نایاب و پرسرعت لامبورگینی در حال حاضر قیمتی حدود 1.5 میلیون دلار دارد.

پاگانی هوایرا بی .سی، فراوری سال 2017

انصافاً باید گفت بیشتر خودروهای پاگانی نایاب و گران قیمت هستند، پاگانی هوایرا بی . سی نیز قیمتی حدود 2.5 میلیون دلار دارد و تنها 20 دستگاه از این خودروی سریع و زیبا فراوری شده است. گفته می شود الیاف کربنی که در ساخت این خودرو به خدمت گرفته شده چیزی حدود 50 درصد نسبت به الیاف کربن معمولی سبک تر است و در نتیجه با خودروی بسیار سبک و چالاکی طرف هستیم که در عرض 2.8 ثانیه به شتاب یک صد کیلومتر دست پیدا می نماید.

پاگانی هوایرا بی. سی به یک پیشرانه 6 لیتری از نوع V12 مجهز است که 740 اسب بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می دهد.

تابلوت لاگو گرند اسپرت، فراوری سال 1948

بسیاری از کارشناسان صنعت خودرو این محصول را اولین سوپرکار جهان قلمداد می نمایند، تابلوت لاگو گرند اسپرت در حال حاضر قیمتی حدود 2.5 میلیون دلار دارد و گفته می شود ملکه الیزابت دوم در دوران جوانی خود سوار بر یکی از این خودروها به گشت و گذار می پرداخته است.

از این خودرو تنها تعداد 12 دستگاه ساخته شده است و به همین دلیل یکی از نایاب ترین خودروهای این فهرست شناخته می شود.

آلفا رومئو تیپو استرادال، فراوری سال 1967

آلفا رومئو تنها 18 دستگاه از این خودروی شیک و کلاسیک فراوری کرد. اگر با برند های ایتالیایی خودروساز آشنا باشید حتماً به خوبی می دانید که آلفا رومئو همواره طرح های آینده نگرانه ای در سر دارد. این امر را به خوبی می توان در آلفا رومئو تیپو استرادال مشاهده کرد.

طراحی این خودرو به اندازه ای جذاب است که به رغم گذشت نیم قرن از فراوری آن باز هم خودرویی کاملاً امروزی و جدید به نظر می رسد و چه بسا حتی خودروسازان مدرن در محصولات خود ایده های زیادی از این خودرو گرفته باشند که در این زمینه می توان به طراحی خودروهای کوروت اشاره نمود.

آلفا رومئو تیپو استرادال به لحاظ سرعت نیز حرف های زیادی برای گفتن داشت و در عرض 5.5 ثانیه به شتاب یک صد کیلومتر دست پیدا می کرد و در مجموع 256 کیلومتر سرعت می گرفت. این خودرو در حال حاضر با قیمتی حدود 3 میلیون دلار در حراجی ها معامله می شود.

اولدزموبیل اف 88، فراوری سال 1954

انصافاً باید گفت سرعت 400 کیلومتر در ساعت برای خودرویی که در سال 1954 ساخته شده، سرعت چشمگیری است و اولدزموبیل اف 88 در مقام یک خودروی مفهومی به راحتی به چنین سرعتی دست پیدا می کرد.

این خودرو به صورت کوپه و با دو جایگاه طراحی شده بود و ظاهر بسیار شیک و اشرافی داشت. از آنجایی که اولدزموبیل اف 88 به صورت مفهومی درست شده بود هرگز نسخه تجاری این خودرو رنگ بازار را ندید و این روزها مدل های مفهومی آن با قیمتی حدود 3.5 میلیون دلار به فروش می رسند.

ایکونا والکینو تیتانیوم، فراوری سال 2016

همان گونه که از نام این خودرو پیداست بدنه ای تیتانیوم دارد و نتیجه همکاری مهندسین چینی و ایتالیایی است. ایکونا والکینو تیتانیوم از یک پیشرانه 6.2 لیتری از نوع V8 با 670 اسب بخار بهره می برد و به لطف این پیشرانه قدرتمند در عرض 2.8 ثانیه به شتابی معادل یک صد کیلومتر دست پیدا می نماید و سرعتی حدود 354 کیلومتر دارد.

به لحاظ طراحی نیز با خودرویی طرف هستیم که جذابیت مدرن و امروزی دارد و سرعت و هیجان از سروروی این خودرو می بارد. این ویژگی های برای مشتری ارزان تمام نمی شود و ایکونا والکینو تیتانیوم قیمتی حدود 3.8 میلیون دلار دارد.

مرسدس بنز 300 اس ال گالوینگ، فراوری سال 1954

درهای این خودرو از بالا باز می شود که چنین ویژگی برای یک خودروی محصول سال 1954 بسیار جالب توجه به نظر می رسد. از طرف دیگر تنها 167 دستگاه از مرسدس بنز 300 اس ال گالوینگ فراوری شده که این امر نیز باعث نایاب شدن این خودرو و افزایش قیمت آن شده است.

مرسدس بنز 300 اس ال قیمتی حدود 4.5 تا 5 میلیون دلار دارد و در ساخت چندین مدل آن از آلیاژ آلومینیوم یاری گرفته شده که این مدل ها بسیار نایاب تر هستند.

مرسدس بنز برای این خودرو یک پیشرانه 6 سیلندری در نظر گرفته بود که 240 اسب بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می داد. مرسدس بنز مدعی است این خودرو در سال 1999 به عنوان بهترین خودروی اسپرت قرن لقب گرفته است.

کوئنیگزگ سی سی ایکس ترِویتا، فراوری سال 2009

این خودرو ویژگی های خاصی دارد که در بین تمامی این ویژگی ها طراحی آن بیشتر به چشم می خورد. بدنه این خودروی نایاب و جذاب به صورت کاملاً شخصی شده پوشیده از الیاف کربن است و در نتیجه این خودرو در زیر پرتوهای خورشید نور را بازتاب می دهد تا این گونه به نظر برسد که میلیون ها دانه الماس روی این خودرو می درخشد.

این خودرو را به لحاظ سرعت و قدرت نیز نمی توان دست کم گرفت و یک پیشرانه قدرتمند 1018 اسب بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می دهد. این پیشرانه 4.8 لیتر ظرفیت دارد و در عرض 2.9 ثانیه به سرعت یک صد کیلومتر دست پیدا می نماید.

تنها 2 دستگاه از کوئنیگزگ سی سی ایکس ترِویتا ساخته شده و همین امر باعث شده تا این خودرو 5 میلیون دلار قیمت گذاری شود.

مرسدس بنز اس تایپ، فراوری سال 1928

مرسدس بنز تنها 150 دستگاه از این خودرو فراوری نموده و از آنجایی که حدود یک قرن از ساخت آن ها می گذرد این روزها تنها چند دستگاه مرسدس بنز اس تایپ باقی نمانده است. یک پیشرانه 6.8 لیتری که 180 اسب بخار نیرو فراوری می کرد را در این خودرو شاهد بودیم. کارشناسان صنعت خودرو مرسدس بنز اس تایپ را به لحاظ فنی خودرویی قملداد می نمایند که از دوران خود جلوتر بود.

این امر باعث شد مرسدس بنز اس تایپ به رغم اینکه به عنوان یک خودروی مسابقه ای ساخته نشده بود بتواند در مسابقه های زیادی افتخار کسب کند. این خودرو اکنون چیزی بین 5 تا 6 میلیون دلار قیمت دارد.

فورد جی تی 40، فراوری سال 1964

سابقه فراوری خودروهای فوق سریع برند فورد به سال 1964 باز می شود و فورد جی تی 40 به عنوان نقطه عطف واحد طراحی فورد در ساخت خودروهای فوق سریع شناخته می شود. این خودرو باهدف رقابت با خودروهای فراری طراحی شده بود و توانست 4 مرتبه پشت سر هم مقام اول مسابقات لمنز را از آن خود کند.

تنها 12 دستگاه از خودروی فورد جی تی 40 فراوری شده است و تعیین نیست چند دستگاه از آن ها هنوز سالم و سلامت هستند. این خودرو جذاب و کلکسیونی با قیمتی حدود 7 میلیون دلار در حراج ها معامله می شود.

لامبورگینی وننو رودستر، فراوری سال 2015

لامبورگینی ید طولایی در ساخت خودروهای نایاب و منحصربه فرد دارد. لامبورگینی وننو رودستر همانند سایر محصولات این برند سرعتی افسانه ای دارد و به یک پیشرانه V12 با ظرفیت 6.5 لیتر مجهز است. این پیشرانه 740 اسب بخار نیرو در اختیار راننده قرار می دهد تا در عرض یک چشم به هم زدن به سرعتی حدود 360 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

تنها 9 دستگاه از لامبورگینی وننو رودستر ساخته شده است و این خودرو چیزی بین 8 تا 9 میلیون دلار قیمت دارد.

بوگاتی رویال کلنر کوپه، فراوری سال 1931

افرادی که این خودرو را از نزدیک مشاهده نموده اند مدعی اند با یک خودروی شاهانه و اشرافی طرف هستیم که در کنار ظاهر جذاب و کلاسیک، تجهیزات شیک و اشرافی در داخل دارد. کارشناسان صنعت خودروسازی مدعی هستند بوگاتی رویال کلنر کوپه در زمان بدی فراوری شد و در غیر این صورت به یکی از خودروهای معروف و محبوب جهانل تبدیل می شود. فراوری این خودرو به دوران رکود آمریکا باز می شود و در آن موقع کسی به فکر خرید خودروهای لوکس و شیک نبود در نتیجه بوگاتی تنها 6 دستگاه از آن فراوری کرد.

جالب است بدانید در بوگاتی رویال کلنر یک پیشرانه 12.7 لیتری تعبیه شده بود که این حجم تاکنون در خودروهایی که فراوری انبوه دارند مشاهده نشده است. این پیشرانه میزان 250 اسب بخار نیرو در اختیار راننده قرار می داد. بوگاتی رویال کلنر کوپه چیزی حدود 10 میلیون دلار قیمت دارد.

مایباخ اکسلرو، فراوری سال 2004

این یکی از آخرین خودروهایی بود که خط فراوری مایباخ راهی بازار کرد و انصافاً هم باید گفت با محصولی طرف هستیم که آبروی مایباخ را خریده است. این خودرو ابعاد بسیار بزرگی دارد اما جالب است بدانید به رغم این ابعاد بزرگ با یک خودروی دو جایگاه طرف هستیم که چیزی بیشتر از 2 تن وزن دارد.

مایباخ اکسلرو به یک پیشرانه بزرگ V12 با ظرفیت 700 اسب بخار مجهز است و به رغم وزن زیاد و ابعاد بزرگ با خودروی چالاکی سروکار داریم که در عرض 4.4 ثانیه به شتابی برابر با یک صد کیلومتر دست پیدا می نماید. این خودرو 350 کیلومتر در ساعت سرعت می گیرد و چیزی بین 10 تا 12 میلیون دلار قیمت دارد.

پورشه 917 کی، فراوری سال 1970

پورشه به این خودرو مدیون است و افتخارهایی زیادی در مسابقات لمنز برای برند پورشه بدست آورده است. تنها 25 دستگاه از این خودرو ساخته شده و با محصولی بسیار سبک و چالاک طرف هستیم که یک پیشرانه 12 سیلندری دارد و 630 اسب بخار نیرو فراوری می نماید.

به لطف این پیشرانه، پورشه 917 کی در عرض 2.7 ثانیه به شتابی برابر با یک صد کیلومتر دست پیدا می نماید و در یک چشم به هم زدن 321 کیلومتر سرعت می گیرد.

جالب است بدانید نسخه ای از این خودرو که استیو مک کوئین بازیگر افسانه ای سینما در فیلم Le Mans سوار شده بود با قیمت گزاف 14 میلیون دلار در حراجی به فروخته شده است. سایر این خودروها نیز چیزی بین 10 تا 20 میلیون دلار قیمت گذاری می شوند.

مک لارن اف وان ال . ام، فراوری سال 1998

بعید به نظر می رسد کسی عاشق خودرو باشد و به مک لارن اف وان ال. ام دل نبندد. نحوه باز شدن در های این خودرو، رنگ متالیک و جذاب آن و طراحی و ظاهر فریبنده این خودرو حکایت از محصولی بی عیب و نقص دارد.

سه سرنشین در این ین خودروی فوق سریع جای می گیرند و پیشرانه آن 680 اسب بخار نیرو در اختیار راننده قرار می دهد تا در 2.9 ثانیه به میزان صد کیلومتر شتاب بگیرد. جالب است در قسمت داخل این خودرو شاهد سیستم ارتباط صوتی میان سرنشین ها هستیم چرا که زمانی که مک لارن اف وان ال . ام سرعت می گیرد دیگر صدای سرنشین ها به یکدیگر نمی رسد. این خودرو افسانه ای و نایاب چیزی حدود 14 میلیون دلار قیمت دارد.

فراری جی تی اسپایدر، فراوری سال 1956

این خودرو یکی از نایاب ترین خودروهای جهانست چرا که فراری تنها یک دستگاه از آن فراوری نموده است. به لحاظ ظاهری نیز در فراری جی تی اسپایدر با خودرویی طرف هستیم که تجهیزات داخل آن زیبایی و جذابیت بیشتری نسبت به طراحی بیرونی این خودرو دارد. هزینه ساخت فراری جی تی اسپایدر تنها 20 هزار دلار بوده است و این خودرو با قیمت 9500 دلار در سال 1956 به فردی با نام رابرت ام لی فروخته شد.

از زمان زمان تاکنون مدت زیادی گذشته است و این روزها فراری جی تی اسپایدر قیمتی بیشتر از 20 میلیون دلار دارد. یک پیشرانه V12 با ظرفیت 3 لیتر و 260 اسب بخار نیرو را در این خودرو شاهد بودیم. این خودروی کلکسیونی فراری در عرض 5.2 ثانیه به سرعت یک صد کلیومتر در ساعت دست پیدا می نماید و نهایت سرعت آن 262 کیلومتر در ساعت است.

هلیسا د لیات، سال فراوری 1921

به احتمال زیاد با اولین نگاه به این خودرو به این فکر افتاده اید که واقعاً کسی حاضر است بابت آن پول پرداخت کند؟

پاسخ این سؤال مثبت است و هلیسا د لیات در حال حاضر چیزی حدود 20 میلیون دلار ناقابل قیمت دارد. این خودرو به سازوکار خاصی برای حرکت به جلو مجهز بود که 8 اسب بخار نیرو فراوری می کرد. جالب است بدانید هلیسا د لیات چیزی حدود 177 کیلومتر در ساعت سرعت می گیرد که برای یک خودروی ساخت سال 1921 واقعاً مثال زدنی است.

بدنه این خودرو از چوب ساخته شده است و در نتیجه وزن کمتری دارد و به همین دلیل در جاده با سرعت قابل قبولی به پیش میرود. این خودرو برای اولین بار در نمایشگاه خودروی پاریس حدود یک قرن پیش به نمایش گذاشت و در کمال تعجب، سازنده آن سفارش های زیادی برای فراوری از جانب مشتریان دریافت کرد اما سرمایه لازم برای فراوری را نداشت و تنها توانست 30 دستگاه هلیسا د لیات فراوری کند.

آستون مارتین دی بی آر وان، سال فراوری 1956

این خودرو یکی از پرطرفدارترین خودروهای کلکسیونی جهانست و امکانات و طراحی آن حتی نسبت به بسیاری از خودروهای امروزی فزونی دارد.

در آستون مارتین دی پی ار وان شاهد حضور یک پیشرانه 3.0 لیتری بودیم که 270 اسب بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می داد. به لطف این پیشرانه خودروی آستون مارتین دی بی آر وان توانست در چندین دور مسابقات لمنز و Nürburgring، افتخارات زیادی کسب کند.

این خودرو وزن بسیار کمی داشت و به همین دلیل شتاب خوبی در جاده می گرفت. تنها 5 دستگاه از آستون مارتین دی بی ار وان فراوری شده است و همین امر را می توان دلیل قیمت گزاف 22.5 تا 25 میلیون دلاری این خودرو دانست.

جگوار ایکس . کی . اس .اس ، سال فراوری 1957

تنها 16 دستگاه از این خودرو فراوری شده است که از این تعداد 12 دستگاه باقی مانده اند. نایاب بودن جگوار ایکس . کی . اس . اس باعث شده شاهد قسمت 30 میلیون دلاری آن باشیم.

این خودرو به لحاظ طراحی نیز ظاهری اسپرت و جوان پسند دارد و برنده مسابقات مختلفی شده است. یک پیشرانه 3.4 لیتری از نوع V6 با میزان 250 اسب بخار نیرو را در جگوار ایکس. کی . اس . اس شاهد بویدم.

رولزرویس 15 اچ پی، فراوری سال 1904

این خودرو چیزی حدود 35 میلیون دلار قیمت دارد و بسیار نایاب است چرا که تنها 4 دستگاه از آن فراوری شده که یکی از آن ها همچنان موجود باقی مانده است. لولزرویس 15 اچ پی خودرویی بود که این برند معتبر را بیشتر به علاقه مندان خودرو معرفی کرد.

این خودرو برای مشتریان اشرافی طراحی شده بود و به همین منظور تودوزی های چرم و بهترین امکانات خودرو در آن موقع را برای رولزرویس 15 اچی پی شاهد بودیم. رولزرویس در ساخت این خودرو دقت بسیاری به خرج داده بود و جزئیات مختلفی در آن حضور داشت که این امر را هنوز هم در خودروهای این برند لاکچری انگلیسی مشاهده می کنیم.

فراری 250 تستا روسا، سال فراوری 1957

این خودروی فراری در دوران شکوه و جلال خود در مسابقه های لمنز درخشش خوبی داشت. یک پیشرانه از نوع V12 با ظرفیت 300 اسب بخار را در این خودروی کلکسیونی و نایاب فراری شاهد بودیم.

تنها تعداد 34 دستگاه از خودروی فراری 250 تستا رؤسا فراوری شده است اما تعیین نیست از این تعداد چه مقدار هنوز وجود دارد چرا که این خودرو زیاد در حراجی های خودروهای کلکسیونی به چشم نمی خورد.

ظاهر جذاب و باابهت این خودرو باعث شده تا در پس از گذشت بیشتر از نیم قرن از فراوری آن همچنان شاهد محبوبیت آن باشیم. این خودرو چیزی حدود 40 میلیون دلار قیمت گذاری شده است اما گفته می شود مشتری های ثروتمندی هستند که اعداد نجومی تری نیز برای خرید آن حاضرند پرداخت نمایند.

در این قسمت به انتها فهرست نایاب ترین خودروهای جهان رسیدیم، پیشنهاد می کنیم اگر شما هم اخبار و اطلاعات خودروهای نایاب و کلکسیونی را دنبال می کنید و نکته جالبی در ذهن شما باقی مانده، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان این موارد قرار دهید.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 304

به "نگاهی به نایاب ترین خودرو های جهان و قیمت گزاف آن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به نایاب ترین خودرو های جهان و قیمت گزاف آن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید