نقص های ظاهری که نباید از داشتن شان خجالت بکشیم؛ از موی بدن تا نافِ بیرون زده!

به گزارش مجله گیتی رو، تحقیقات نشان داده اغلب افراد از مشکل کمبود اعتماد به نفس رنج می برند.

نقص های ظاهری که نباید از داشتن شان خجالت بکشیم؛ از موی بدن تا نافِ بیرون زده!

به گزارش روزیاتو، تحقیقات نشان داده اغلب افراد از مشکل کمبود اعتماد به نفس رنج می برند. این مشکل گاهی از تصویر بدنی ما نشأت می گیرد یعنی همان افکار و احساساتی که یک شخص نسبت به ظاهر خود دارد. استاندارد های زیبایی که به واسطه رسانه ها و شبکه های اجتماعی به وجود آمده اند سبب شکل گیری تصوری غیر واقع بینانه نسبت به مقوله زیبایی شده اند و چیز هایی را در نگاه ما تبدیل به یک نقص نموده اند که در حقیقت ویژگی هایی عادی و طبیعی هستند و هرگز نباید از داشتن آن ها احساس شرمندگی کرد.

1- جای زخم و ترک پوستی

بسیاری از افراد سعی می نمایند لباس هایی نپوشند که جای زخم یا ترک های پوستی شان معلوم گردد. این اتفاق حتی زمانی رخ می دهد که آن ها می دانند جای زخم و ترک پوستی به همان مقدار خال یا جوش عادی و طبیعی اند. در هر حال، بر اساس آمارها، هر ساله میلیون ها بیمار در سرتاسر جهان بر اثر عمل های جراحی از جای زخم برخوردار می شوند، بنابراین داشتن جای زخم موضوع خاصی نیست.

خواکین فینیکس، بازیگر مشهور هالیوود هم یک جای زخم دارد که البته اندکی فرق دارد، چرا که حاصل یک سانحه نیست. او با لب شکری یا همان شکاف کام و لب به دنیا آمد و بعد از جراحی، جای زخمی از آن در فاصله میان بینی و لب بالایش باقی ماند.

2- چربی زیر بغل

اینترنت مملوء از ویدئو ها و مطالبی است که در آن ها ادعا می گردد کلید خلاصی از چربی زیربغل را به شما خواهند گفت. این تصور اشتباه است که با صرف انجام ورزش یا رژیم به خصوصی می توان چربی زیر بغل را آب کرد. انباشت چربی در ناحیه زیر بغل دلایل مختلفی دارد، از جمله: ژنتیک، تغییرات هورمونی و دیگر موارد.

فشار بسیار زیادی از سوی جامعه بر روی افراد برای داشتن یک اندام تراش خورده وجود دارد. اما باید به خاطر داشت که بدن هر کس فرق دارد و بدن بی عیب و نقص وجود ندارد.

3- موی بدن

تصمیم درباره زدن مو های بدن معضل رایجی در میان زنان است. با این حال، باید به خاطر داشت که حق تصمیم گیری در این مورد صرفاً با خود شما است. داشتن یا نداشتن موی بدن ارتباطی با مردانگی یا زنانگی ندارد.

4- چین خوردگی آرنج

مقداری شل بودن پوست در قسمت آرنج امری کاملاً طبیعی است، چرا که امکان حرکت مفصل ها را فراهم می نماید. با بالا رفتن سن پوست این ناحیه می توانند شل تر گردد. در صورت تمایل می توانید برای کُند کردن روند پیری در این ناحیه، به پوست آن مرطوب نماینده بزنید. واگرنه، وجود مقداری چین خوردگی در قسمت آرنج کاملاً طبیعی است.

5- دندان های فاصله دار

اجازه ندهید ایده بی عیب و نقص بودن برایتان تبدیل به یک معضل گردد. هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید هیچ فاصله ای نباید میان دندان ها وجود داشته باشد. همه چیز به نگاه شما به این موضوع بستگی دارد. در حقیقت بسیاری از سلبریتی ها از مدونا تا ونسا پارادی هستند که مسئله ای با دندان های فاصله دار خود ندارند و ثابت نموده اند که زیبایی در پذیرفتن تفاوت هایمان است.

6- موی انگشتان پا

بعضی خانم ها روی انگشتان پاهایشان هم مو رشد می نماید؛ و اگر جزء آن دسته از کسانی هستید که از این موضوع ناراضی هستید باید بدانید رشد مو بر روی انگشتان پا نشانه خوبی است. این امر بدان معنی است که گردش خون در بدن شما در وضعیتی طبیعی واقع شده است.

7- عرق کردن زیر بغل

عرق کردن و متعاقباً معلوم شدن آن بر روی لباس امری کاملاً طبیعی است. به گفته دانشمندان، عرق کردن نقش مهمی در سلامت بدن دارد، چرا که هم به تنظیم دمای بدن و هم به دفع بخشی از سموم بدن یاری می نماید.

8- ناف بیرون زده

88 درصد افراد ناف فرورفته دارند. در مقابل، بعضی افراد هستند که ناف آن ها بیرون زده است و از روی لباس معین می گردد، که آن هم کاملاً طبیعی است.

9- خطوط گردن

امروزه بسیاری از زنان سعی می نمایند به هر نحوی از خطوط حلقوی گردن خود خلاصی یابند، چرا که تصور می نمایند این خطوط یکی از نشانه های پیری هستند. اما خطوط گردن امری کاملاً طبیعی هستند و در هر سنی می توانند ظاهر شوند. بسیاری از سلبریتی ها هم از این خطوط برخوردارند، اما تلاشی برای پنهان کردن آن ها نمی نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 خرداد 1402 بروزرسانی: 18 خرداد 1402 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 2338

به "نقص های ظاهری که نباید از داشتن شان خجالت بکشیم؛ از موی بدن تا نافِ بیرون زده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقص های ظاهری که نباید از داشتن شان خجالت بکشیم؛ از موی بدن تا نافِ بیرون زده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید