نفوذ مکرر هکرهای چینی به سامانه های رایانه ای پیمانکاران نظامی آمریکا

به گزارش مجله گیتی رو، خبرنگاران: یک کمیته سنای آمریکا اظهار داشت که هکرهای مرتبط با دولت چین بارها به سامانه های رایانه ای خطوط هوایی، شرکت های فناوری و سایر پیمانکاران نظامی آمریکا نفوذ نموده اند.

نفوذ مکرر هکرهای چینی به سامانه های رایانه ای پیمانکاران نظامی آمریکا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله گیتی رو به نقل از رویترز، کمیته خدمات نیروهای مسلح سنای آمریکا خاطرنشان کرد که هکرهای مرتبط با دولت چین تاکنون بارها به سامانه های رایانه ای پیمانکارانی که در زمینه جابجایی نیرو و تجهیزات نظامی آمریکا مشارکت داشته اند نفوذ نموده اند.

بر اساس این گزارش تحقیقات کمیته خدمات نیروهای مسلح سنای آمریکا در ماه مارس به نتیجه رسیده بود ولی این گزارش روز گذشته منتشر شده است. این گزارش نشان می دهد که فرماندهی ترابری ارتش آمریکا تنها از 2 مورد از 20 حمله سایبری به سامانه های شرکت های پیمانکار آگاهی داشته است.

کارل لوین سناتور دموکرات از میشیگان در این باره تاکید نمود که این نفوذ سایبری به شبکه های رایانه ای پیمانکاران مهم نظامی در دوران صلح نشانه های بیشتری از اقدامات تجاوزکارانه چین در فضای مجازی و سایبری هستند.

مقام های رسمی سفارت چین در واشنگتن در مورد این گزارش کمیته سنای آمریکا اظهار نظر ننموده اند. پلیس فدرال آمریکا اف.بی.آی نیز خاطرنشان کرد که به تحقیقات خود در مورد نفوذ سایبری از سوی هکرهای دولتی و سایر مجرمان ادامه خواهد داد.

در این گزارش 52 صفحه ای آمده است: در یک دوره زمانی 12 ماهه که از اول ژوئن 2012 میلادی شروع شده حدود 50 مورد نفوذ یا سایر اتفاقات سایبری علیه سامانه های رایانه ای شرکت های پیمانکار ارتش آمریکا وجود داشته است. حداقل 20 مورد از آنها نفوذی موفقیت آمیز بوده و به یک تهدید پیشرفته تبدیل شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 566

به "نفوذ مکرر هکرهای چینی به سامانه های رایانه ای پیمانکاران نظامی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفوذ مکرر هکرهای چینی به سامانه های رایانه ای پیمانکاران نظامی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید