مقاله: تقابل علی کریمی و جواد نکونام در قاب لیگ

به گزارش مجله گیتی رو، کمتر کسی بود که نداند در پس انتخاب علی کریمی برای دستیاری کی روش چه هدف های پنهانی نهفته بود. کارلوس کی روش در واقع محبوبیت علی کریمی نزد مردم را بیش از توان فنی او برای حضور در پست مربی گری تیم ملی مدنظر قرار داده بود. چیزی اما نگذشت که جادوگر هتل محل اقامت تیم ایران را به نشانه قهر ترک کرد و دیگر رابطه اش با مرد پرتغالی خوب نشد. ماجرا به اردوی آفریقای جنوبی برمی گشت، جایی که علی کریمی به خواست کادر فنی ملی پوشان با حسین راهنماییی در تهران تماس گرفت تا پاداش صعود به جام جهانی را تهیه کند، مالک استیل آذین هم قول همکاری داد و پس از بازگشت به تهران چک رمزدار پاداش صعود که حدود 800 میلیون تومان بود، توسط راهنماییی در اختیار علی کریمی نهاده شد. جادوگر هم که پولی برای خودش نمی خواست تمام و کمال آن را در اختیار سرپرست تیم ملی قرار داد تا بین ملی پوشان تقسیم گردد. فردای همان روز اما علی کریمی در کمال تعجب مشاهده کرد پاداش ها در اردوی تیم ملی توسط جواد نکونام تقسیم می گردد انگار او آن را با زحمت تهیه نموده است. آن اتفاق یکی از دلایل قهر و جدایی علی کریمی از تیم ملی شد که دامنه های آن هنوز ادامه دارد.

مقاله: تقابل علی کریمی و جواد نکونام در قاب لیگ

علی کریمی و جواد نکونام، هرگز دو چهره ای نبودند که بتوان تشابه های زیادی بین آن ها پیدا کرد. نه از نظر اخلاقی و نه نوع فوتبال شاید آنقدر تفاوت داشتند که حتی مقایسه شان کار منطقی به حساب نمی آمد. اتفاقاً همین تفاوت ها هم بود که آن ها را بارها مقابل یکدیگر قرار داد و امروز که قرار است در قامت سرمربی دو تیم قوتبال رو در روی یکدیگر قرار بگیرند، بهترین فرصت باری بازخوانی همه درگیری ها و تقابل هایی است که با هم داشته اند. آن ها سال ها تقابل و حرف ناگفته را با خود به استادیوم وطنی می آورند تا با تیم های شان شاید برای هم خط و نشان بکشند. از ماجرای بازوبند کاپیتانی تیم ملی تا جدایی علی کریمی و زمزمه هایی که درباره نقش نکونام در این جدایی به گوش می رسید، همه و همه حرف های ناگفته ای است که بین این دو نفر باقی مانده است.

علی کریمی و جواد نکونام علاوه بر موفقیت هایی که در دوران بازیگری شان در لیگ های معتبر اروپایی داشتند، در نوع ورود به عرصه مربی گری مسیر مشابهی را پیموده اند. هر دوی آن ها بدون تجربه جدی دستیاری، مشغول سرمربی گری شدند. کریمی یک تجربه عجیب و پرحاشیه را در نفت تهران سپری کرد و نکو هم زیر سایه هیاهویی تمام نشدنی، در بابل مشغول به کار شد. به نظر می رسید هر دو مربی در اولین انتخاب، مرتکب اشتباه شده اند اما هنوز زمان کافی برای جبران این اشتباه ها وجود داشت. جواد بعد از ترک بابل، راهنمایی نساجی را پذیرفت. تیمی که با داوود مهابادی در بحران قرار داشت، با حضور نکونام احیا شد و انتها بعد از 24 سال به سطح اول فوتبال ایران رسید. صعود با نساجی به لیگ برتر، یک موفقیت بزرگ برای سرمربی تازه کار این باشگاه به شمار می رفت. همزمان با نتایج درخشان جواد نکونام، علی کریمی هم ماموریتش در فوتبال رشت را با موفقیت به انتها برد. او روی نیمکت سپیدرود نشست و توانست این تیم را در جدول لیگ برتر حفظ کند.

منبع مقاله: تقابل علی کریمی و جواد نکونام در قاب لیگ

انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1926

به "مقاله: تقابل علی کریمی و جواد نکونام در قاب لیگ" امتیاز دهید

1 کاربر به "مقاله: تقابل علی کریمی و جواد نکونام در قاب لیگ" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: تقابل علی کریمی و جواد نکونام در قاب لیگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید