فیلم ، گذرگاه گردشگری پکن ؛ از میدان تیان آنمن تا ورزشگاه لانه پرنده

به گزارش مجله گیتی رو، پکن یکی از مشهورترین پایتخت های باستانی دنیا با تاریخی بیش از 3 هزار سال است که از 860 سال پیش تا کنون پایتخت کشور چین بوده است. این شهر که میراث امپراطوری چین را در خود جای داده با بزرگترین آثار تاریخی در فهرست میراث دنیای یونسکو قرار گرفته است.

فیلم ، گذرگاه گردشگری پکن ؛ از میدان تیان آنمن تا ورزشگاه لانه پرنده

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

در مرکز پکن و قسمت جنوبی شهر ممنوعه، میدان تیان آنمن قرار گرفته است که بنای یادبود مائو تسه تونگ، تالار بزرگ خلق و موزره ملی در اطراف آن قرار گرفته است. این محوطه وسیع با مساحت 440 هزار متر مربع علاوه بر ارزش های زیباشناختی داراری اهمیتی سیاسی نیز هست.

میدان تین آنمن که یکی از مکان های نمادین پکن و بخشی از گذرگاه های اصلی گردشگری پایتخت محسوب می گردد، درست در مرکز شهر پکن قرار گرفته است. این گذرگاه اصلی به خوبی نشان دهنده فلسفه زیبایی شناسی معماران چینی در برنامه ریزی شهری این پایتخت در دوره های تاریخی پیشین و معاصر است.

ساختمان ها و مجموعه های اطراف گذرگاه اصلی و مرکزی پکن از زمانی که این شهر به عنوان پایتخت چین انتخاب شد، همیشه بازدیدکنندگان را متحیر نموده است. این شاهراه در واقع ستون فقرات پکن است و به این شهر حس صلح و آبادانی می دهد.

منبع: چمدان
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 440

به "فیلم ، گذرگاه گردشگری پکن ؛ از میدان تیان آنمن تا ورزشگاه لانه پرنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، گذرگاه گردشگری پکن ؛ از میدان تیان آنمن تا ورزشگاه لانه پرنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید