رونمایی از بزرگترین بسته تحریمی آمریکا علیه ایران

به گزارش مجله گیتی رو، یک رسانه آمریکایی روز دوشنبه مدعی شد که به نسخه ای از بسته تحریمی قانونگذاران جمهوریخواه ایالات متحده علیه ایران که قرار است روز های آینده رونمایی گردد، دست یافته است.

رونمایی از بزرگترین بسته تحریمی آمریکا علیه ایران

به گزارش فارس، به نوشته وبگاه واشنگتن فری بیکن کمیته مطالعاتی جمهوریخواهان آمریکا (RSC) به عنوان عظیم ترین گروه قانونگذاران حزب جمهوریخواه در کنگره روز چهارشنبه این بسته تحریمی گسترده علیه ایران، روسیه و چین را ارائه می نماید.

به گفته مایک جانسون رئیس کمیته مطالعاتی جمهوریخواهان بخش ایران این بسته شامل سخت ترین مجازات هایی است که کنگره در خصوص ایران پیشنهاد نموده است و این امر تا حد زیادی فشار حداکثری دولت ترامپ را گسترش خواهد داد.

به نوشته این وبگاه، کمیته مطالعاتی جمهوریخواهان از کنگره آمریکا می خواهد به طور یکجانبه بخشی از معافیت از تحریم هایی که باعث توجیه برنامه هسته ای ایران شده و جای پای این کشور را در عراق محکم نموده را لغو کند.

بر اساس این بسته تحریمی جدید دولت آمریکا از برطرف تحریم های ایران بدون رضایت مجلس نمایندگان و سنا منع می گردد. در زمینه برطرف تحریم های تسلیحاتی نیز این طرح تحریم های تازه ای را بر صنایع تسلیحاتی کشورهایی، چون روسیه و چین در صورت فروش سلاح به ایران و همچنین بانک هایی که به ایران در این زمینه تسهیلات می دهند در نظر خواهد گرفت.

این در حالی است که یک مقام ارشد آمریکا نیز در روز های گذشته گفت که دولت این کشور در حال اجرا رایزنی های برای تهیه پیش نویس قطعنامه ای در شورای امنیت با هدف تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران است.

برایان هوک، نماینده دولت آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه گذشته گفت که دولت این کشور در حال اجرا رایزنی هایی با متحدان منطقه ای خود جهت تهیه پیش نویس قطعنامه ای در شورای امنیت با هدف تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران است. پایگاه نشنال با گزارش این خبر نوشت برایان هوک همچنین خواهان حمایت جهانی از کوشش های آمریکا برای تمدید این تحریم ها شده است. چین و روسیه که از حق وتوی قطعنامه ها در شورای امنیت برخوردار هستند تا کنون به صراحت مخالفت خودشان را با کوشش های آمریکا در این خصوص اعلام نموده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gitiro.ir شناسه مطلب: 1139

به "رونمایی از بزرگترین بسته تحریمی آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از بزرگترین بسته تحریمی آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید